SHKM Hodonín
Představujeme soupeře: HC Brumov-Bylnice
Představujeme soupeře: HC Brumov-Bylnice
A-Tým
14.7.2020

Dalším týmem, se kterým budou svěřenci trenérského tandemu Kuba – Prčík svádět boje v nadcházející sezoně, jsou hokejisté HC Brumov Bylnice. Klub z města s pěti a půl tisíci obyvateli čeká, stejně jako hokejisty Baníku, třetí sezona v KLM.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Historie

Hokej se v Brumově-Bylnici hraje už od 30. let dvacátého století, kdy se začalo bruslit na pivovarských rybnících. V roce 1972 byla činnost hokejového klubu ve městě ukončena, znovuobnovení přišlo v roce 1985, kdy byl založen TJ MEZ Brumov a už v této době se začalo nahlas mluvit o vybudování umělé ledové plochy.

V roce 2010 se klub přejmenoval na HC Brumov-Bylnice a přihlásil se do Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska. V první sezoně zakončili Valaši základní část na sedmém místě, o rok později už byli po dlouhodobé části třetí a v následujícím ročníku si celou základní část podmanili. Se ziskem 54 bodů ve 24 zápasech a dvanáctibodovým náskokem na druhý Uherský Brod obsadili Brumovští první příčku.

Ve finále playoff sice po velkém boji zvítězil Uherský Brod 3:2 na zápasy (4:3, 3:6, 3:2, 4:8 a 7:4), Brumov měl ale jakožto vítěz Zlínského kraje právo účasti v kvalifikaci o druhou ligu, kterou ale vedení klubu nakonec odmítlo. Před sezonou 2014-15 se klub odhlásil z Krajské soutěže a přihlásil svůj mužský tým do vlastní pořádané amatérské Valašské hokejové ligy (VHL), kde nakonec strávili čtyři roky.

Pro návrat do vod Krajské ligy se na Valašsku rozhodli před sezonou 2018-19. V ročníku, ve kterém hráči Baníku při své premiéře dokráčeli až na samotný trůn pro mistra, skončil tým Brumova na jedenáctém místě. V minulé sezoně se Brumov pokoušel o napravení své reputace, po docela slibném startu ale přišly horší časy…


Nejhorší defenziva a předposlední místo

Loňská sezona nebude z těch, na které by na Valašsku vzpomínali s úsměvem na rtech. Třinácté místo a sedmnáctibodová ztráta na poslední místo zajišťující účast ve vyřazovacích bojích není nejlepším vysvědčením.

Brumov přitom neměl úplně špatný start do sezony. Po devíti kolech mu patřilo deváté se ziskem dvanácti bodů, pak ale přišla krize. Nepovedených sedm kol, během kterých svěřenci trenéra Milana Pažitky získali na své konto jediný bod, znamenalo pád na předposlední místo tabulky.

A z této pozice se už Valaši do konce loňského ročníku nedokázali odrazit. S bilancí osmi výher, osmnácti porážek a celkovým ziskem pouhých 22 bodů zakončili základní část na 13. místě a tím pádem pro ně sezona skončila.

Brumovská obrana v sezoně 2019-20 celkem čtyřikrát inkasovala v jednom zápase deset a více branek, se 150 obdrženými góly byla obrana Valachů suverénně nejprostupnější ze vše čtrnácti účastníků loňského ročníku.

Klubový web HC Brumov-Bylnice: www.hokejbrumov.cz


Stadion

Snaha několika generací místních hokejistů o vybudování kryté ledové plochy se podařila dotáhnout do zdárného konce až v novém tisíciletí. V létě roku 2007 bylo poklepáno na základní kámen a 29. března 2009 byl otevřen zimní stadion v Brumově-Bylnici ke svému zkušebnímu provozu. 5. září stejného roku proběhlo slavnostní otevření nového hokejového stánku.

Na stadionu se nachází jedna tribuna na sezení, která je naproti střídačkám, dvě tribuny na stání za brankami, včetně míst pro vozíčkáře. Kapacita stadionu je zhruba 1200 míst, z toho 420 k sezení.

foto: hhtechnika.cz


Vzájemné zápasy

Bilance vzájemných utkání hovoří ve prospěch hokejistů z jihu Moravy. Ze čtyř doposud odehraných duelů odcházeli třikrát jako vítězové hráči SHKM Hodonín (3:2, 10:1 a 7:5), jedinou porážku (2:3) připravili Valaši Jihomoravanům v šestém kole loňského ročníku.

ZVVPRPPPSkóre
43000122:11

Z — odehrané zápasy
V — vítězství Hodonína
VP — vítězství Hodonína po prodloužení nebo po samostatných nájezdech
R — remízy
PP — porážky Hodonína po prodloužení nebo po samostatných nájezdech
P — porážky Hodonína
Skóre — celkové skóre z pohledu Hodonína


Rozpis utkání v základní části 2020-21

2. kolo 27.9.2020 Brumov-Bylnice Hodonín
13. kolo 22.11.2020 Hodonín Brumov-Bylnice 17:00

Předchozí díly seriálu:

Představujeme soupeře: HC Moravské Budějovice 2019

další články
Reparát složen. Baník porazil poslední Techniku a dál drží první příčku tabulky
A-Tým
4.12.2021

Po prohře v Brumově se hokejisté SHKM vrátili na vítěznou vlnu. V domácím prostředí porazila Kubova parta poslední Techn...