SHKM Baník Hodonín
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v loňské sezoně. Východní (moravská) divize bude mít dvanáct účastníků, v západní se bude o ligové body rvát čtrnáctka týmů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Hrací systém zůstává zachován, obě skupiny si jen prohodily lichý a sudý počet týmů. Zatímco na Moravě bylo vloni jedenáct mužstev a v každém kole základní části musel jeden z týmů „odpočívat“, letos, při dvanácti týmech, bude v každém kole východní části odehráno všech šest utkání.

Situace s „nuceným volnem“ se naopak stěhuje na západ. Kluby sice odsouhlasily návrat Hronova do 2. ligy (Hronov na jaře nezvládl baráž s Velkým Meziříčím a spadl, pozn. red.), jenže ze soutěže se na poslední chvíli nuceně odhlásil Jablonec nad Nisou a přihlášku nepodaly ani hokejisté Klatov. Skupina západ tedy bude mít díky postupu Kralup nad Vltavou z Krajské ligy patnáct týmů.

Základní části v obou skupinách budou mít 44 kol, do playoff postoupí tradičně osmička nejlepších. Osmifinále a čtvrtfinále se bude hrát na tři vítězná utkání a budou se hrát v rámci skupin. Semifinále a finále se bude hrát křížem a vítězství v sérii bude muset tým vyhrát čtyři zápasy.

Do baráže, také stejně jako v sezoně 2023-24, půjdou týmy, které se v obou skupinách umístí na posledních místech.

Rozlosování základní části by mělo být známo do konce června.


Složení skupin 2. ligy pro sezonu 2023-24

Skupina Západ:
Letňany, Chomutov, Příbram, Vrchlabí, Ústí nad Labem, Tábor, Most, Děčín, Kobra Praha, Písek, Benátky nad Jizerou, Cheb, Řisuty, Kralupy nad Vltavou, Hronov.

Skupina Východ:
Šumperk, Vyškov, Havířov, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havlíčkův Brod, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Technika Brno.

další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...