SHKM Baník Hodonín
Posila last minute, do brankoviště Baníku přichází zkušenost v podobě Jaroslava Chvátala
Posila last minute, do brankoviště Baníku přichází zkušenost v podobě Jaroslava Chvátala
Info
15.12.2021

V závěru přestupového okna, po kterém už nebude možné, aby nově příchozí hráči nastoupili i do zápasů playoff, posiluje A-tým SHKM své brankoviště. Vedení klubu tím reaguje na zranění golmanské jedničky Jakuba Zollpriestera. Nováčkem na soupisce Baníku je od dnešního dne zkušený třiatřicetiletý brankář Jaroslav Chvátal.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Odchovanec brněnské Komety strávil v podstatě celou kariéru na jihu Moravy. První start v mužské kategorii si připsal v sezoně 2005-06, kdy oblékl dres druholigové Techniky Brno. V jejích službách o dva roky později vychytal Brňanům vítězství v druholigovém playoff a zachytal si i v baráži o postup do první ligy.

Následující čtyři sezony (2008 - 2012) byl jasnou brankářskou jedničkou v dalším druholigovém jihomoravském mužstvu – HC Břeclav, kterou třikrát dotáhl do vyřazovacích bojů. V létě 2012 zamířil zpět do brněnských Hokejových hal dětí a mládeže, aby s Technikou opět doputoval opět až do prvoligové baráže.

Od roku 2015 hájil barvy Boskovic v Krajské lize a s Minervou slavil v sezonách 2016-17 a 2017-18 mistrovský double. Po loňské covidem rychle ukončené sezoně se rozhodl, že pověsí lapačku a vyrážečku na hřebík. „Proto jsem před letošní sezonou řekl manažerovi Boskovic, ať už se mnou nepočítá a sežene si jiného golmana,“ vzpomíná nejnovější posila Baníku.

Hokej ale rozhodně neopustil. Místo do brány se ale s kamarády hobbíky postavil do pole a začal góly naopak střílet. „V bráně jsem byl za ten rok a půl asi třikrát. Ve formě jsem se udržoval ve fitku u kamaráda Filipa Košeckého, který mě udržoval tak, abych nemusel obměňovat šatník,“ říká s úsměvem na rtu.Příchod zkušeného golmana se upekl takzvaně za pět minut dvanáct. „Už sem měl celou výstroj hozenou na bazaru k prodeji,“ směje se brněnský rodák. „Pak mi napsal Michal Kuba, jestli někde chytám. Domluvili jsme se, že přijedu na trénink a uvidíme, jestli jsem to ještě nezapomněl a jestli budu vůbec stačit. Nakonec jsem něco chytil, práci pořešil a plácli jsme si, že do Hodonína přestoupím,“ popisuje, jak se zrodil nečekaný přestup.

Golman s téměř dvěma sty zápasy ve druhé lize přichází na hostování do konce sezony. K týmu se čerstvá posila připojí už na čtvrtečním (16. prosince, pozn. red.) tréninku.

Do Hodonína měl přitom Jaroslav Chvátal namířeno už o mnoho, o mnoho dřív. „Měl jsem jít do Hodonína už před nějakými sedmi – osmi lety, ale tenkrát si za mě Technika řekla hrozné peníze, takže jsem nakonec do SHK nepřestoupil,“ prozrazuje jistě zajímavou informaci. „Upřímně, vždy jsem chtěl hrát za Hodonín. Je tady krásný stadion, perfektní fanoušci, všeobecně milí lidé a půlka mé rodiny je od Kyjova, takže jsem si teď splnil i jeden takový tajný sen,“ říká dvojnásobný vítěz Krajské ligy s Boskovicemi.

A s jakými cíli do Baníku přichází? „Tím, že mužstvo je kvalitativně nadstandardní, má vynikající zázemí a jsou tady ty nejvyšší cíle, tak chci mužstvu pomoci k co nejlepším výsledkům. A za sebe – chci se porvat o místo v brance v tomto skvělém týmu,“ říká odhodlaně. Tak vítej v Hodoníně, Jardo!

Statistiky Jaroslava Chvátala


Všeobecná ustanovení pro soutěže řízené Českým svazem ledního hokeje z.s., sezóna 2021-2022, bod 3.
V kvalifikacích a v tzv. barážích (tj. utkáních mezi družstvy dvou různých soutěží v části vyšší soutěže o udržení, resp. o postup do příslušné soutěže) mohou za zúčastněné Kluby nastoupit pouze hráči, kteří za příslušný Klub odehráli minimálně 50% utkání v soutěži s tím, že se sčítá počet startů za všechna družstva daného Klubu, avšak utkání play-off se do tohoto počtu nezapočítávají. U brankáře se do tohoto počtu utkání započítávají i ta utkání, ve kterých byl uveden v zápise o utkání, aniž by zasáhl do hry. Podmínku 50 % odehraných utkání za příslušný Klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za Klub do 15. 12. 2021 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný Klub.


další články
Aukce speciálních dresů z projektu HOKEJ PROTI RAKOVINĚ byla zahájena
Info
29.1.2023

Na serveru www.sportovniaukce.cz byla dnes odpoledne zahájena dražba originálních fial...
Baník si po Znojmu vyšlápl i na Havířov a připsal si šestou domácí výhru v řadě!
A-Tým
28.1.2023

Po skalpu vedoucího Znojma si o tři dny později připisují hokejisté Baníku další cenné vítězství. Tentokrát si parta tre...