SHKM Hodonín
Pořád v plné síle! Reprezentační dvacítka bude v Hodoníně téměř kompletní
Pořád v plné síle! Reprezentační dvacítka bude v Hodoníně téměř kompletní
Info
23.8.2021

Druhou zápasovou prověrku letošní sezony absolvuje česká reprezentace do 20 let. Výběr kouče Karla Mlejnka se těší na domácí turnaj čtyř zemí v Hodoníně.

autor:
Martin Voltr
Sdílejte článek
 

Trenéři se přes léto netajili tím, že přemlouvají krajánky, aby zůstali v Česku až do konce srpna a do svých klubů se přesunuli až potom. Těžko soudit, do jaké míry pomohl právě jejich postoj, každopádně: Dvacítka bude i v Hodoníně stále skoro kompletní!

Jenom jediný hráč z jejího elitního kádru už vypadl kvůli klubovým povinnostem – gólman Jan Bednář. Právě proto odchytal ve Finsku tři ze čtyř zápasů, neboť příště ho trenéři uvidí až v prosinci. Jeho nominace na mistrovství světa je víc než pravděpodobná.

Uvolněné místo v nominaci zaujal Nick Malík, jenž měl krátce před odjezdem na minulou akci pozitivní test na covid-19.

A do útoku navíc přibyl uzdravený Michal Gut, který se navzdory návratu do Everettu bude také balit až později.

Jinak v sestavě nechybí hlavní jména: Kapitán Jan Myšák, další borec z farmářské AHL Michael Krutil, talentovaní obránci David Jiříček se Stanislavem Svozilem... Zkrátka a dobře, až na Bednáře bude dvacítka v naprosto plné síle!

Pozici oproti finské akci ztratili obránci Ondřej Baláž s Janem Hamplem a útočníci Gabriel Szturc, Martin Ryšavý a Jaroslav Chmelař; všichni figurují mezi náhradníky. I z toho je silně patrné, co už Karel Mlejnek zmiňoval: Z hokejistů ročníku 2003 se o poznání lépe jeví ti v obraně.

Starší tam momentálně zůstali jen dva! Kromě Krutila pouze Michal Hrádek.

Z turnaje devatenáctky ve Füssenu oslovil trenéry pouze Jakub Brabenec. S pozicí všech hráčů ale zamíchá ještě záříjový rozjezd soutěží.

Česká reprezentace hostí turnaj čtyř zemí v Hodoníně od čtvrtka 26. do soboty 28. srpna. Postupně vyzve vždy od 18:30 Finsko, Švédsko a Rusko, o jejichž nominacích budeme na webu hokej.cz rovněž informovat. Sraz na zimním stadionu mají domácí mladíci v neděli 22. srpna.

Nominace české dvacítky

Brankáři (3):
Michal Postava (Přerov), Nick Malík (Kouvola, Finsko), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci (8):
Matěj Pinkas (Litoměřice), David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Jakub Šedivý (Benátky nad Jizerou), David Moravec (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Michael Krutil (Rockford, AHL).

Útočníci (14):
Josef Koláček, Lukáš Pajer, Tomáš Urban (všichni Litoměřice), Jakub Konečný (Sparta Praha), Lukáš Stehlík (Litvínov), Michal Gut (Everett, WHL), Sebastián Malát (Plzeň), Tomáš Chlubna, Pavel Novák (oba České Budějovice), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Ivan Ivan (Vítkovice), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Jan Myšák (Laval, AHL).

Náhradníci:

Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Tomáš Suchánek (Třinec), Daniel Král (Benátky nad Jizerou), Patrik Hamrla (Rimouski, QMJHL), Oliver Šatný (Charlottetown, QMJHL). Obránci: Jiří Háva, Ondřej Baláž (oba Litvínov), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Benátky nad Jizerou), Vladimír Kremláček, David Špaček (oba Plzeň). Útočníci: Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Tobiáš Handl, Joshua James Mácha (oba Olomouc), Michal Rouha (TUTO, Finsko), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Marcel Marcel (Plzeň), Martin Ryšavý (Vítkovice).

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...