SHKM Hodonín
Poprvé od 3. října 2020 zase doma, Baník v pátek hostí v derby Lvy
Poprvé od 3. října 2020 zase doma, Baník v pátek hostí v derby Lvy
A-Tým
2.9.2021

Po třech venkovních přípravných duelech se hokejisté A-týmu SHKM konečně představí před vlastními fanoušky. Stane se tak po předlouhých 334 dnech, přesně tak dlouho uplynulo od posledního domácího zápasu zeleno-černých. Jižanské derby SHKM vs. HCB s pořadovým číslem devět začíná na hodonínském zimním stadionu v pátek 3. září přesně s úderem osmnácté hodiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Baník v přípravě zatím nejvíce trápí defenziva

Devět, pět a sedm. Dohromady už jedenadvacet gólů inkasovala obrana SHKM během přípravných zápasů, což činí nelichotivý průměr sedmi neuhlídaných střeleckých pokusů soupeře v každém utkání.

Svůj nemalý podíl na dosavadní bilanci přípravných zápasů má také velký počet zranění, nemocí, pracovních povinností či dovolených, které stojí za tím, že Baník ani v jednom z již odehraných přípravných zápasů nenastoupil ani zdaleka v kompletním složení.

První derby sezony nabídlo nevídaný obrat Baníku

Když před dvěma týdny prohrávali svěřenci trenéra Kuby v břeclavské Fosfa aréně ve 24. minutě 2:5, vypadalo to, že šestizápasová vítězná série SHKM v Jižanských derby se blíží ke svému konci. Jenže… po zranění domácího brankáře spustili Drtiči střelecký koncert, jehož výsledkem bylo osm vstřelených gólů a zasloužené vítězství 10:5.

"Utekl nám začátek zápasu a první třetina. Rozebrali jsme si to, řekli jsme si v šatně co změnit, a když to kluci začali plnit, tak jsme od druhé třetiny na ledě v podstatě dominovali a výsledek otočili ve svůj prospěch. Dali jsme hodně gólů po nádherných akcích. Chtěl bych kluky pochválit, že ve třetí třetině za rozhodnutého stavu nepolevili a hráli naplno do poslední minuty, k čemuž jsem je i nabádal," řekl po divokém utkání kouč SHKM Michal Kuba.

Břeclav na první výhru stále čeká

5:10 s Baníkem a 2:5 s Uherským Ostrohem, to jsou výsledky dvou přípravných střetnutí, které Lvi zatím stihli odehrát. V obou zápasech přitom Břeclavané vedli, k vítězství se jim ale zatím dopracovat nepodařilo. K tahounům Lvů by i letos měl patřit obávaný střelec Michal Gabriška, velmi dobře se v prvním vzájemném zápase jevil Kristian Lokaj, nebo jeden ze spousty odchovanců HCB Richard Garčic.

Sestavy z minulého utkání

SHKM Hodonín: Běhal (31. Luner) - Vyrůbalík, Crlík, Směřička, Polesný, Weber, Zlámal - Dufek, Peš, Vaškovič - Chalupa, Matuškovič, Schneider - Filásek.

HC Lvi Břeclav: sestavu Břeclavi se nám nepodařilo dohledat.

Delegace rozhodčích

Michael Kohoutek - Tomáš Chramosta, Viktor Schenel.

Vstupné

Vstupenky (na stání i na sezení) na domácí přípravná utkání A-týmu SHKM Hodonín můžete koupit hodinu před začátkem utkání v pokladně ZS Václava Nedomanského za jednotnou cenu 30,- Kč. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Bezpečnostní opatření

Od 1. září 2021 je dle MO MZ možno zaplnit tribuny na sportovním utkání nad 3000 osob a neplatí již ani omezení pouze na místa k sezení. Proto budou na zápasy A-týmu SHKM otevřena nejen tribuna na sezení, ale i všechny tribuny na stání.

Fanoušci však musí nadále počítat s tím, že při samotném vstupu na stadion se budou muset prokázat jedním z následujících potvrzení:
- Potvrzením o provedeném antigenním testu, ne starším než 72 hodin
- Potvrzením o provedeném PCR testu, na starším než 7 dní
- Potvrzením o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech
- Potvrzením o druhé dávce očkování, starším více než 14 dní
- Potvrzením o aplikaci jednodávkové vakcíny, starším více než 14 dní

Upozorňujeme fanoušky, že pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2. Děti do osmi let (včetně) při vstupu nemusí prokazovat bezinfekčnost.

Děkujeme předem všem fanouškům za pochopení a za dodržování nastavených epidemických pravidel a opatření.
další články
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...
Deník: Vedení SHKM řeší nového kouče i posily. Kdo by mohl přijít z SHK?
A-Tým
6.5.2022

V polovině května začne pro hokejisty hodonínského SHKM suchá příprava. Mezitím co hráči využívají volné dny k odpočinku...