SHKM Baník Hodonín
Po golmanovi i posila do baníkovské ofenzivy. Z Valmezu míří na jih útočník Adam Bachánek
Po golmanovi i posila do baníkovské ofenzivy. Z Valmezu míří na jih útočník Adam Bachánek
A-Tým
15.5.2023

Dvacetiletý útočník Adam Bachánek je druhou letní posilou hodonínských hokejistů pro sezonu 2022-23. Zlínský odchovanec a syn hlavního trenéra Baníku přichází do Hodonína z Valašského Meziříčí, v jehož dresu v minulé sezoně odehrál 31 utkání s bilancí 4 gólů a 7 asistencí.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Adam Bachánek

Útočník ze zlínské hokejové líhně toho ve svém mladém věku stihl už docela hodně. V sezoně 2017-18 opanoval klubové kanadské bodování Beranů v mladším dorostu. V létě 2019 se vydal na sever. Ve švédském klubu IFK Österåker Vikings si zahrál za mládežnické týmy do 18 i do 20 let a v devatenácti letech také poprvé okusil dospělý hokej. Ve švédské divizi 3 odehrál čtyři utkání, ve kterých si připsal dvě gólové asistence.

Následující ročník odehrál ve slovenské druhé nejvyšší soutěži v dresu Trnavy, kde se poprvé v mužském hokeji potkal se svým otcem v roli trenéra. Před dvěma lety se mladý forvard, který 31. května oslaví 21. narozeniny, vrátil do českých soutěží a v barvách vsetínské juniorky získal pomyslnou druhou korunu pro krále klubové produktivity.

V minulém ročníku nastupoval proti Baníku jako soupeř v dresu valašskomeziříčských Bobrů. Ve třetím útoku Valachů dokázal v 26 zápasech základní část vstřelit čtyři branky a přidal i sedm gólových přihrávek.Aktuální soupiska Baníku:
Brankáři: Ondřej Dolíška, Dominik Piták.
Obránci: Jakub Němec, Martin Vyrůbalík.
Útočníci: Adam Bachánek, Aleš Dufek, Petr Krejčí, Jan Štědrý.

další články
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.
Vojtěch Dobiáš: Rád budu součástí plánovaných cílů Baníku
A-Tým
29.5.2023

Nejčerstvější posilou hodonínského Baníku je dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. Talentovaný útočník přichází na Slovácko z ...