SHKM Hodonín
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Info
24.2.2021

V polovině ledna jsme přinesli informaci, že na hodonínském zimním stadionu by mohlo vzniknout velkokapacitní očkovací centrum. Nakonec je vše jinak. Nikoliv na zimní stadion, ale do prostor kulturního domu nakonec zamíří lidé v Hodoníně za očkováním proti nemoci Covid-19. Informaci potvrdil našemu mediálnímu partneru Deníku mluvčí Jihomoravského kraje Michal Cagala.

autor:
Lukáš Ivánek, denik.cz, Jan Hochman, foto: earch.cz
Sdílejte článek
 

„Oficiálně budeme všechna očkovací centra představovat prvního března právě v Hodoníně,“ sdělil mluvčí. Ve středu 24. února o změně ještě hlasovali městští radní, kteří ji on-line hlasováním odsouhlasili.

Hodonínská nemocnice společně s Jihomoravským krajem prostory kulturního domu pro potřeby očkování připraví. Hotovo bude od následujícího týdne. Kdy se v něm však začne očkovat, záleží na množství dodaných vakcín. Do té doby budou především penzisté chodit do areálu nemocnice.

„Na zimním stadionu se objevily technické problémy, o kterých jsme dříve nevěděli. Nedařilo se třeba vytopení na pokojovou teplotu. Dalších možností bylo několik. Pro kulturní dům hovořila poloha, dostupnost i sociální zázemí,“ sdělil ředitel hodonínské nemocnice Antonín Tesařík.

Změnu kvitují i zástupci hokejového klubu SHKM Hodonín, kteří radní města už na konci ledna oslovili a požádali je, aby úmysl umístit očkovací centrum na zimní stadion zvážili. Pokud by totiž zimní stadion opravdu měl posloužit jako místo pro očkování, mohlo by toto rozhodnutí ovlivnit budoucí fungování nejen našeho oddílu, ale také druholigového SHK Hodonín, oddílu krasobruslení nebo desítek amatérských hokejistů a bruslařů.

„Vzhledem k vývoji celé hokejové sezóny jsme nesmírně potěšeni, že se očkovací centrum nakonec přesune. Pro veškerou hokejovou veřejnost totiž pořád existuje šance, že by se ledová plocha mohla využívat v jarních nebo letních měsících,“ dodal manažer A-týmu SHKM Martin Vyrůbalík.

další články
VIDEO: Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led
Info
27.7.2021

Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led. I když šlo o pouze o dobrovolný trénink, přivítalo trenérské duo Michal Kuba - Jan Prčík dvacítku hráčů, včetně trojice brankářů.
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
A-Tým
25.7.2021

Už zítra, tedy v úterý 27. července, nastoupí hokejisté hodonínského A-týmu na zbrusu novou ledovou plochu Zimního stadi...
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...