SHKM Hodonín
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Info
24.2.2021

V polovině ledna jsme přinesli informaci, že na hodonínském zimním stadionu by mohlo vzniknout velkokapacitní očkovací centrum. Nakonec je vše jinak. Nikoliv na zimní stadion, ale do prostor kulturního domu nakonec zamíří lidé v Hodoníně za očkováním proti nemoci Covid-19. Informaci potvrdil našemu mediálnímu partneru Deníku mluvčí Jihomoravského kraje Michal Cagala.

autor:
Lukáš Ivánek, denik.cz, Jan Hochman, foto: earch.cz
Sdílejte článek
 

„Oficiálně budeme všechna očkovací centra představovat prvního března právě v Hodoníně,“ sdělil mluvčí. Ve středu 24. února o změně ještě hlasovali městští radní, kteří ji on-line hlasováním odsouhlasili.

Hodonínská nemocnice společně s Jihomoravským krajem prostory kulturního domu pro potřeby očkování připraví. Hotovo bude od následujícího týdne. Kdy se v něm však začne očkovat, záleží na množství dodaných vakcín. Do té doby budou především penzisté chodit do areálu nemocnice.

„Na zimním stadionu se objevily technické problémy, o kterých jsme dříve nevěděli. Nedařilo se třeba vytopení na pokojovou teplotu. Dalších možností bylo několik. Pro kulturní dům hovořila poloha, dostupnost i sociální zázemí,“ sdělil ředitel hodonínské nemocnice Antonín Tesařík.

Změnu kvitují i zástupci hokejového klubu SHKM Hodonín, kteří radní města už na konci ledna oslovili a požádali je, aby úmysl umístit očkovací centrum na zimní stadion zvážili. Pokud by totiž zimní stadion opravdu měl posloužit jako místo pro očkování, mohlo by toto rozhodnutí ovlivnit budoucí fungování nejen našeho oddílu, ale také druholigového SHK Hodonín, oddílu krasobruslení nebo desítek amatérských hokejistů a bruslařů.

„Vzhledem k vývoji celé hokejové sezóny jsme nesmírně potěšeni, že se očkovací centrum nakonec přesune. Pro veškerou hokejovou veřejnost totiž pořád existuje šance, že by se ledová plocha mohla využívat v jarních nebo letních měsících,“ dodal manažer A-týmu SHKM Martin Vyrůbalík.

další články
#TBT sezona 1990-91: Se Sokolovem rozhodl druhý útok
Info
12.4.2021

Středeční hornické derby přineslo hokej dobré úrovně a zasloužené vítězství domácího celku, a to i přesto, že domácí nas...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
8.4.2021

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve středu 28. dubna 202...
Srpnové soustředění pro hráče druhých až devátých tříd
Info
4.4.2021

SHKM Hodonín připravuje na začátek měsíce srpna (2. – 13.) dvoutýdenní soustředění napříč všemi kategoriemi od 2. až po 9. třídu.
Dva roky od vítězného finále. Připomeňte si s námi památné vítězství nad Velmezem!
A-Tým
31.3.2021

Dnes to jsou přesně dva roky od památného pátého finále ve Velmezu, po kterém hráči Baníku se svými skvělými fanoušky mo...