SHKM Baník Hodonín
Píší o nás: Legenda se vrací, na hokeji se zase bude fandit Baníku
Píší o nás: Legenda se vrací, na hokeji se zase bude fandit Baníku
Info
1.7.2022

Hokejisté SHKM Hodonín otvírají novou kapitolu své činnosti. Od příští sezony jsou nováčkem druhé ligy, do niž půjdou s novým trenérem a také jedním „sentimentálním“ návratem – znovu budou hrát pod historickým názvem Baník.

autor:
iDnes.cz, Jiří Punčochář
Sdílejte článek
 

Doba, kdy hodonínský hokej přitahoval velký zájem veřejnosti je definitivně zpět. Po postupu do druhé ligy (třetí nejvyšší soutěže), registruje předseda tamního oddílu Karel Lidák na padesát zájemců z řad firem či podnikatelů, kteří chtějí klub podpořit.

„Sehnat peníze není legrace a já. to rozhodně nechci zlehčovat, ale už na jaře během playoff Krajské ligy a pak během kvalifikace o postup do druhé ligy začal být zájem tak razantní, že jsme na rozhodujícím zápase čekali dva a půl tisíce lidí. Za postupem je spousta práce a my z něj nemáme obavy. Strašně se těšíme,“ hlásí Lidák.

Zmíněný zápas se nakonec kvůli odstoupení soupeře nekonal a Hodonín postoupil bez toho, aby se o to v přímé bitvě se Samsonem České Budějovice musel utkat, už předchozí návštěvy na jeho utkáních ale dávají Lidákovi za pravdu. Vždyť poslední finále Krajské ligy s Kroměříži sledovalo 1545 diváků! Tím byl o 34 diváků překonán do té doby platný - a též hodonínský - rekord z finále v roce 2019.

„Třikrát jsme měli vykoupený fanshop, nestihali jsme do něj dodávat věci,“ líčí Lidák. S touto fanouškovskou masou v zádech se SHKM Hodonín chystá na vstup do vyšší soutěže. Rozpočet bude oproti Krajské lize potřeba navýšit až třikrát.

Letmým pohledem zpovzdálí se toho přitom na Zimním stadionu Václava Nedomanského oproti minulým letům moc nemění. Znovu se na něm bude hrát druhá liga a krajský přebor. Přerod se však odehrál značný. Druhou ligu už nebude hrát SHK Hodonín, prezentovaný do konce minulé sezony majitelkou Janou Gajošovou.

Ta práva na soutěž po letech u dna tabulky převedla do Vyškova a mužstvo skončilo. Druhou ligu bude v Hodoníně hrát sportovním manažerem Martinem Vyrůbalíkem vedený tým SHKM, zformovaný v roce 2018 jako tým patriotů. Místo v Krajské lize si nakonec Baník ponechá také, přihlásí do ní svůj nově vytvořený B-tým starších hráčů a mladších talentů.

„Jsme přihlášeni ve druhé lize, v krajském přeboru, juniorku jsme nepřihlásili a dorost ano,“ rekapituluje předseda. V podání SHKM Hodonín se jedná o postup do druhé ligy na druhý pokus. Baník nečekaně vyhrál Krajský přebor už v první sezoně své existence, ale protože s tím tehdy nepočítal, už dopředu oznámil, že se o postup pokoušet nebude. „Tentokrát už jsme byli připraveni. Postup byl naším tajným cílem,“ potvrzuje Lidák.

Mužstvo k cíli dovedli veteráni jako Petr Peš, Jakub Sajdl, Dominik Srměřička a další, o které se tým dlouhodobě opíral. Součástí sestavy byl i hrající manažer s extraligovými zkušenostmi Martin Vyrůbalík. Nyní se rodí sestava pro příští, už druholigový ročník. S Vyrůbalíkem ji řeší nový trenér Radko Křivinka.

Aby byl návrat k bohaté minulosti kompletní, přijal klub zpět dřívější název a bude vystupovat jako SHKM Baník Hodonín. Barvy týmů zůstávají černo-zelené a to od mužů až po přípravku. I v tomto kroku je pro patrioty výrazná symbolika. Jako Baník dokázal Hodonín vybojovat do letoška poslední postup sportovní cestou, což se podařilo v roce 1990 týmu kolem legend Romana Čechmánka, Miloše Říhy a Karla Buřiče postupem do tehdejší 1. České národní hokejové ligy.

Autor: Jiří Punčochář, iDnes

další články
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
7.8.2022

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Hledá se Baníček! Staň se duší našeho maskota třeba právě ty!
Info
5.8.2022

Chceš být součástí domácích utkání Baníku? Umíš bruslit a baví tě dělat show? Jsi kreativní a jsi pro každou legraci? Má...
Foto + video: A-tým Baníku poprvé vyjel na led
A-Tým
4.8.2022

Druholigový nováček SHKM Baník Hodonín má za sebou první trénink na ledě. Trenér Radko Křivinka přivítal na úvodním trén...
Tradice pokračuje. Hokejisté Baníku i letos nazují kopačky a vyzvou k souboji hráče FC Nesyt
Info
1.8.2022

V sobotu 13. srpna se uskuteční už třetí ročník přátelského exhibičního fotbalového utkání mezi týmy FC Nesyt Hodonín a ...