SHKM Hodonín
Petr Peš: Pokud budeme hrát s pokorou každý zápas, můžeme to ještě natáhnout
Petr Peš: Pokud budeme hrát s pokorou každý zápas, můžeme to ještě natáhnout
A-Tým
20.1.2019

Hodonínští hokejisté za sebou mají náročný víkend, během kterého v pátek porazili lídra z Velkého Meziříčí, o den později přivezli tři body z Blanska a díky tomu natáhli svou vítěznou sérii už na dvanáct zápasů. „Věřím, že pokud budeme hrát s pokorou každý zápas, můžeme to ještě natáhnout. Je to povzbuzující. Když se daří, nemusíš hrát ani nejlepší zápas a stejně ty góly dáš,“ říká Petr Peš, nejzkušenější útočník A-týmu SHKM Hodonín, který se probojoval už na druhou příčku tabulky Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Petře, vraťme se ještě na skok k pátečnímu zápasu s Velmezem. Po tom výprasku na soupeřově kluzišti jste asi před odvetou neměli o motivaci nouzi…

Určitě ano. Na takový ostudný zápas se těžko zapomíná, takže to v hlavě, alespoň u mě, to bylo stále. Už bych takový zápas nechtěl nikdy zažít.

Máte za sebou náročný, ale povedený víkend. Normálně hráváte jen jednou týdně, teď jste během dvou dnů nastoupili ke dvěma těžkým zápasům. Díky šesti bodům se únava vstřebává určitě lépe…

No… ty dva zápasy ve dvou dnech určitě cítit jsou. Měli jsme ale výhodu v tom, že jsme hráli ten druhý zápas venku. Nemuseli jsme se tolik tlačit do útoku, náskok z první třetiny a Colpikovy (Jakub Zollpriester, pozn. red.) dobré zákroky nám v hodně případech pomohly k tomu, že jsme utkání v jakémsi tréninkovém tempu mohli v klidu dohrát.

Zápas v Blansku de-facto rozhodla už první třetina, v jejíž závěru jste vstřelili dva slepené góly a vypracovali si tak tříbrankový náskok. Vaše formace se prosadila v přesilovce. Jak se celá akce zrodila?

Skákal jsem akorát na své střídání, zavážel jsem puk do třetiny, ale všiml jsem si, že kluci teprve dostřídávali. Tak jsem to v útočném pásmu podržel, počkal si na to, až si najel na druhou stranu Tom (Polák, pozn. red), dal mu krosovku a on krásně u druhé tyče našel Hráška (David Janás, pozn. red.). Bohužel to byl asi jediný světlý okamžik naší lajny v zápase (směje se).

Trenér před dvojzápasem s Velmezem a Blanskem trochu zamíchal sestavou, na výsledcích se to ale negativně rozhodně neprojevilo. Asi je jenom dobře, že jste schopni za sebe navzájem zaskočit…

Já jsem toho názoru, že pokud hráči mají kvalitu a chtějí, aby to fungovalo, tak si musí vyhovět s každým.

Po vítězné odvetě v Blansku jste natáhli svou skvělou sérii už na dvanáct zápasů. Zažil jsi někdy ve své kariéře tak povedené období?

Na to nedokážu odpovědět. Každopádně věřím, že pokud budeme hrát s pokorou každý zápas, můžeme to ještě natáhnout.

Na druhou stranu, není to také hodně svazující?

Ne, vůbec. Je to naopak povzbuzující. Když se daří, nemusíš hrát ani nejlepší zápas a stejně ty góly dáš. Příkladem je i výkon našich brankářů. Včera zaskočil za Zdenka (Kotvana, pozn. red.) Colpik a byl výborný. To je povzbudivý posun v týmu od začátku sezóny.

Vítězná série se podepsala i na celkovém týmovém skóre, které hovoří jasně - máte nejproduktivnější útok soutěže, v obraně to ale stále není úplně ideální. Poslední zápasy ale naznačují viditelné zlepšení…

No je to i tím, že cítíme, že tu ofensivní sílu nějakou máme, a proto v obraně nejsme důslední. Kdybychom věděli, že jsme schopni dát v zápasech maximálně tři góly, museli bychom to zavírat víc. Každopádně před playoff se budeme muset začít víc zaměřovat na obranu.

V neděli vás čeká další veletěžké utkání - derby s Uherským Ostrohem. Tento zápas už asi půjde považovat za jakousi generálku na blížící se playoff, souhlasíš?

Ano. Bude to podobné tomu utkání s Velmezem. Další motivace pro nás odčinit venkovní prohru.

Do konce základní části zbývá odehrát už jen pět zápasů. Jaké jsou vaše cíle pro zbytek dlouhodobé soutěže?

Odehrát zápasy kvalitně, pak věřím, že budou i výsledky. Pokud bychom prohráli nějaký zápas, ale po dobrém výkonu, tragédie to nebude.

Na stadion si na vaše zápasy nachází cestu čím dál víc fanoušků. Co říkáš na to, jaký zájem si nový tým za necelý půlrok získal?

Mám jen slova údivu. Když si uvědomím, že se ve městě hraje vyšší soutěž, ale přesto se sejde téměř osm set lidí a ještě nám udělají výbornou atmosféru a úžasná chorea… Je to jen potvrzení toho, že je Hodonín hokejové město a je potřeba v této nové éře pokračovat.

V pondělí proběhne další díl náborové akce Týden hokeje, které ses v minulosti aktivně účastnil. Jak tuto svazovou iniciativu vnímáš?

Pomáhám u kategorie 2. a 3. tříd Tomáši Kavanovi, tak vidím, kde nás tlačí bota. Bohužel je celorepublikovým problémem, že je málo dětí, do toho menší konkurence a spousta dalších věcí. Rodiny a děti teď mají strašně moc možností, jak trávit volný čas a někdy ani nechtějí trávit víkendy a dlouhé hodiny na zimácích. Takže za sebe říkám, že žádná veřejná propagace hokeje nic zhoršit nemůže. Ba naopak.

Děkuji za rozhovor.

další články
Inventura #4 - David Polesný: Když jsem viděl, jak si kluci balí věci, věděl jsem, že o to nechci přijít
A-Tým
21.4.2019

David Polesný byl v mistrovské sezoně jedním ze základních pilířů hodonínské defenzivy. Pětadvacetiletý obránce odehrál ...
Inventura #3 - Karel Lidák: Stále bojujeme se stejnými věcmi, zejména s financováním
A-Tým
17.4.2019

K hodnocení nedávno skončené sezony jsme si k redakčnímu mikrofonu nemohli nepozvat také předsedu SHKM Hodonín Karla Lid...
Stříbro z turnaje starších žáků udělalo tečku za sezonou 2018-19
Info
15.4.2019

Osmitisícové slovenské město Námestovo, ležící pár kilometrů od polských hranic v Žilinském kraji, hostilo turnaj Altis ...
Inventura #2 - Martin Vyrůbalík: Lepší zakončení první sezony jsme si ani nemohli přát
A-Tým
14.4.2019

Dalším respondentem, kterého redakce klubového webu vyzpovídala pro náš posezonní speciál „Inventura“, je manažer A-týmu...