SHKM Hodonín
Ondřej Buchtela prohrál svůj poslední zápas. Výtěžek ze sobotního benefičního utkání poputuje na boj s rakovinou
Ondřej Buchtela prohrál svůj poslední zápas. Výtěžek ze sobotního benefičního utkání poputuje na boj s rakovinou
Info
24.7.2020

Hokejový obránce Ondřej Buchtela v pátek podlehl rakovině. Dvacetiletý talent a bývalý reprezentant, který prošel všemi mládežnickými výběry, měl zhoubný nádor na srdci, který později zasáhl i obě plíce. Zákeřnou nemoc mu lékaři diagnostikovali v polovině května.

autor:
Redakce
Sdílejte článek
 

Rodák z Ústí nad Labem působil od sezony 2013-14 v Chomutově. V dresu Pirátů také okusil extraligu, v níž odehrál 27 utkání a připsal si gól a nahrávku. Loni podepsal smlouvu s extraligovým Libercem, v průběhu sezony hájil barvy jejich farmářského týmu. Za prvoligové Benátky nad Jizerou odehrál v poslední sezoně 57 utkání a nasbíral 25 bodů. Ondřej Buchtela byl ofenzivně laděným obráncem – vynikal především technickými dovednostmi a prací s holí. Bylo mu pouhých dvacet let.

Sobotní benefiční utkání na fotbalovém hřišti na Nesytě, které mělo v podtitulu „Kopeme za Ondru“, se i přes dnešní smutnou zprávu, která zasáhla celou českou hokejovou rodinu, uskuteční. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme Masarykovu onkologickému ústavu v Brně, který je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

o krátké vážné nemoci zemřel Ondřej Buchtela (†20), mládežnický reprezentant, hráč Bílí Tygři Liberec a HC Benátky nad Jizerou. Talentovaný obránce, odchovanec HC Slovan Ústí nad Labem, oblékal i dres Piráti Chomutov, SK Trhači Kadaň nebo HC Stadion Litoměřice a reprezentoval Česko ve všech mládežnických kategoriích. SHKM Hodonín a FC Nesyt Hodonín vyjadřují jménem svým i svých fanoušků upřímnou soustrast jeho rodině, nejbližším i kamarádům. Sobotní benefiční utkání na fotbalovém hřišti na Nesytě, které mělo v podtitulu „Kopeme za Ondru“, se i přes dnešní smutnou zprávu, která zasáhla celou českou hokejovou rodinu, uskuteční. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme Masarykovu onkologickému ústavu v Brně, který je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností.

Příspěvek sdílený Oficiální profil SHKM Hodonín (@shkmhodonin),

další články
Za přísných bezpečnostních pravidel v pondělí konečně na led!
Info
7.8.2020

V pondělí 10. srpna se po dlouhé pauze vydají hráči SHKM Hodonín opět na ledovou plochu Zimního stadionu Václava Nedoman...
Informace pro mládežnické kategorie SHKM Hodonín
Info
6.8.2020

V neděli 9. srpna 2020 si mohou děti a jejich rodiče uložit svou hokejovou výstroj do kabiny na zimním stadionu. Kabiny ...
Prezident Českého hokeje Tomáš Král k situaci ohledně COVID-19
Info
3.8.2020

V pondělí 3. srpna kontaktoval šéf Českého hokeje JUDr. Tomáš Král všechny kluby sdružené pod ČSLH, kterým prostřednictvím e-mailu sdělil oficiální stanovisko kolem situace s onemocněním COVID-19.
Systém soutěže a technické normy Ligy dorostu
Info
3.8.2020

Jako první zahájí ligové boje v nové sezoně dorostenci. Ligy dorostu otevře své brány už za měsíc a dva dny, přesněji 5....