SHKM Baník Hodonín
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci zemřel Miroslav Bůšek. Bývalý fotbalový rozhodčí, svazový delegát a také velký fanoušek Baníku skonal při pobytu s přáteli a rodinou v rakouských Alpách. Bylo mu 73 let. Jménem celého klubu vyjadřujeme rodině a blízkým pana Miroslava Bůška upřímnou soustrast. Čest jeho památce.

autor:
Klub
Sdílejte článek
 

„Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zasáhla. Byli jsme dlouholetí kamarádi. Poznal jsem ho při působení v hodonínském fotbale. Potkávali jsme se velice často. I v posledních měsících, kdy na tom nebyl zdravotně úplně dobře, jsme byli v kontaktu a volali si. Byl to velice aktivní, zábavný a sportovně založený člověk. Všichni na něj budeme moc rádi vzpomínat,“ prohlásil Petr Vyškovský, Bůškův dlouholetý přítel.

Na Rovinu, jak se bývalému fotbalovému sudímu přezdívalo, nikdy nezapomenou ani další kamarádi a známí.

Miroslav Bůšek se narodil 6. prosince 1949 v Mikulčicích. Vyrůstal ve sportovním prostředí, hrával hokej, fotbal a rekreačně i tenis. Ke sportu později také vedl oba své syny, Miroslava a Romana.

Bůšek patřil mezi sportovní obojživelníky. Větších úspěchů dosáhl v hokeji, kde hájil barvy Hodonína. Ve fotbale nosil dres rodných Mikulčic a sousedních Lužic.

Po skončení hráčské kariéry působil jako trenér mládeže, v Hodoníně pomohl, vychovat řadu výborných fotbalistů. Později se začal věnovat pískání.

Coby rozhodčí objel celý Jihomoravský i Zlínský kraj. Řídil zápasy v krajských soutěžích, později působil ve fotbale i futsalu jako delegát svazu.

Hlavním arbitrem byl i při památném benefičním utkání Hodonína s výběrem Pavla Nedvěda, kterému před vyprodaným stadionem U Červených domků udělil žlutou kartu.

V minulosti působil také jako kustod druholigových hokejistů Hodonína, jejchž zápasy pravidelně navštěvoval. fandil také hodonínským házenkářkám nebo futsalistům. Navštěvoval ale i další sportovní akce.

Nyní už velkého sympaťáka a příjemného společníka nikde nepotkáte.

„Jeho nezapomenutelná hláška Hodoňáci pojďme do toho bude nám všem moc scházet,“ dodal Vyškovský.

další články
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.
Vojtěch Dobiáš: Rád budu součástí plánovaných cílů Baníku
A-Tým
29.5.2023

Nejčerstvější posilou hodonínského Baníku je dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. Talentovaný útočník přichází na Slovácko z ...