SHKM Baník Hodonín
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci zemřel Miroslav Bůšek. Bývalý fotbalový rozhodčí, svazový delegát a také velký fanoušek Baníku skonal při pobytu s přáteli a rodinou v rakouských Alpách. Bylo mu 73 let. Jménem celého klubu vyjadřujeme rodině a blízkým pana Miroslava Bůška upřímnou soustrast. Čest jeho památce.

autor:
Klub
Sdílejte článek
 

„Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zasáhla. Byli jsme dlouholetí kamarádi. Poznal jsem ho při působení v hodonínském fotbale. Potkávali jsme se velice často. I v posledních měsících, kdy na tom nebyl zdravotně úplně dobře, jsme byli v kontaktu a volali si. Byl to velice aktivní, zábavný a sportovně založený člověk. Všichni na něj budeme moc rádi vzpomínat,“ prohlásil Petr Vyškovský, Bůškův dlouholetý přítel.

Na Rovinu, jak se bývalému fotbalovému sudímu přezdívalo, nikdy nezapomenou ani další kamarádi a známí.

Miroslav Bůšek se narodil 6. prosince 1949 v Mikulčicích. Vyrůstal ve sportovním prostředí, hrával hokej, fotbal a rekreačně i tenis. Ke sportu později také vedl oba své syny, Miroslava a Romana.

Bůšek patřil mezi sportovní obojživelníky. Větších úspěchů dosáhl v hokeji, kde hájil barvy Hodonína. Ve fotbale nosil dres rodných Mikulčic a sousedních Lužic.

Po skončení hráčské kariéry působil jako trenér mládeže, v Hodoníně pomohl, vychovat řadu výborných fotbalistů. Později se začal věnovat pískání.

Coby rozhodčí objel celý Jihomoravský i Zlínský kraj. Řídil zápasy v krajských soutěžích, později působil ve fotbale i futsalu jako delegát svazu.

Hlavním arbitrem byl i při památném benefičním utkání Hodonína s výběrem Pavla Nedvěda, kterému před vyprodaným stadionem U Červených domků udělil žlutou kartu.

V minulosti působil také jako kustod druholigových hokejistů Hodonína, jejchž zápasy pravidelně navštěvoval. fandil také hodonínským házenkářkám nebo futsalistům. Navštěvoval ale i další sportovní akce.

Nyní už velkého sympaťáka a příjemného společníka nikde nepotkáte.

„Jeho nezapomenutelná hláška Hodoňáci pojďme do toho bude nám všem moc scházet,“ dodal Vyškovský.

další články
Z Orla Baníkem. Obrana zeleno-černých hlásí novou posilu, do Hodonína míří šestadvacetiletý zadák Lukáš Zukal
A-Tým
22.5.2024

Novou posilou Baníku se stává šestadvacetiletý zkušený bek Lukáš Zukal, který se na Slovácko přesouvá od znojemských Orl...
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...