SHKM Baník Hodonín
Ofenziva Baníku hlásí další posilu. Do Hodonína míří z Vyškova útočník Vojtěch Dobiáš
Ofenziva Baníku hlásí další posilu. Do Hodonína míří z Vyškova útočník Vojtěch Dobiáš
A-Tým
26.5.2023

V pořadí již třetí letní posilou hodonínského SHKM je dvaadvacetiletý útočník Vojtěch Dobiáš. Šikovný forvard, který v minulosti oblékal i reprezentační dres kategorií U16 a U17 přichází do Hodonína z Vyškova, se kterým v minulé sezoně dokráčel až do semifinále 2. ligy.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vojtěch Dobiáš

Rodák z Uherského Hradiště patřil k velkým nadějím zlínského hokeje. V mládežnických kategoriích pravidelně sbíral více než bod na zápas, ve výběru do 16 let v 73 zápasech nasbíral 109 kanadských bodů. V sezoně 2015-16 v mladším dorostu Zlína nastřádal 67 bodů v 35 zápasech a byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Dařilo se mu také po přechodu ke staršímu dorostu i v dalších kategoriích, ve zlínské juniorce navíc vykonával funkci kapitána. Zahrál si i za týmy U16 a U17 české hokejové reprezentace, v patnácti zápasech získal 6 bodů.

V sezoně 2019-20 vyhrál krounku pro nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče juniorského turnaje O pohár DHL (25 zápasů, 28+23) a zároveň debutoval v prvním týmu Zlína, celkově odehrál v nejvyšší české soutěži 21 utkání a připsal si 4 kanadské body. I vinou zranění však další starty za mateřský Zlín již nepřidal a ke konci sezony 2021-22 se vydal na velmi úspěšnou misi do Itálie.

Na jihu Evropy se na krátko zabydlel v provincii Bolzano, kde sídlí klub Unterland Cavaliers, se kterým se mladému útočníkovi podařilo vybojovat postup do nejvyšší italské ligy. Společně se svým spoluhráčem Filipem Kokoškou tehdy naprosto ovládli playoff, ve kterém si čerstvá posila Baníku připsala v 15 zápasech 24 kanadských bodů.

Před sezonou 2022-23 se šikovný útočník vrátil na rodnou hroudu a zamířil k druholigovému nováčkovi z Vyškova. S ním se nakonec probojoval až do semifinále 2. ligy, ve kterém červeno-černým vystavil stopku tým z Letňan. Vojtěch Dobiáš v minulé sezoně nastoupil do rovných padesáti zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů a k nim přidal 24 asistencí.


Aktuální soupiska Baníku:
Brankáři: Ondřej Dolíška, Dominik Piták.
Obránci: Jakub Němec, Martin Vyrůbalík.
Útočníci: Adam Bachánek, Vojtěch Dobiáš, Aleš Dufek, Petr Krejčí, Jan Štědrý.


další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...