SHKM Hodonín
Obránce Radka Kučeříka si v draftu CHL vybral tým Saskatoon Blades!
Obránce Radka Kučeříka si v draftu CHL vybral tým Saskatoon Blades!
Info
28.6.2019

Hodonínského odchovance a mládežnického reprezentanta, který v posledních letech hájí barvy brněnské Komety, si na celkovém 115. místě draftu CHL vybral tým Saskatoon Blades. V dresu mužstva z nejlidnatějšího města kanadské prérijní provincie Saskatchewan se Radek potká se svým kamarádem a spoluhráčem z reprezentace i Komety Liborem Zábranským mladším, kterého Blades vybrali na 55. místě. Přejeme oběma klukům v prestižní kanadské soutěži hodně úspěchů!

autor:
Jan Hochman, foto: Vít Novák
Sdílejte článek
 

Krátce po draftu NHL tradičně probíhá výběr zahraničních talentů pro týmy kanadsko-amerických juniorských soutěží. Letošní jedničkou CHL Import Draftu se stal finský obránce Kasper Puutio, z českých mladíků se do elitní desítky prosadili čtvrtý Michal Teplý a desátý Filip Koffer. Obránce Radek Kučeřík byl na 115. místě posledním českým hráčem, kterého si týmy v letošní volbě vybraly.

Celkem si kluby CHL vybraly ve dvou kolech draftu na celkových 120 pozicích sedmnáct českých hokejových nadějí, což je o dva více, než tomu bylo v minulém roce. V minulosti prošli draftem CHL například Dmitrij Jaškin, Tomáš Hyka, Radek Faksa, Jiří Sekáč, Dominik Simon, Ondřej Palát nebo jednička draftu z roku 2007 Tomáš Vincour.


Zobrazit příspěvek na Instagramu

Welcome Radek. 🇨🇿

Příspěvek sdílený Saskatoon Blades (@bladeshockeyofficial),

další články
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...