SHKM Hodonín
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Info
16.1.2021

Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně jako očkovací centrum proti koronaviru. Tuto možnost prověřoval přímo na místě v pátek odpoledne jihomoravský hejtman Jan Grolich.

autor:
Petr Turek, denik.cz, foto: Petr Turek
Sdílejte článek
 

„Ještě to musíme vyhodnotit s našimi pracovníky, kteří to mají na starosti. Není to jenom na hejtmanovi. Myslím si, že to tady splňuje všechny požadavky. Vzhledem k tomu, že je to opravdu velký volný prostor s velkým vchodem i východem, tak je to naprosto ideální,“ řekl po prohlídce Grolich.

Pokud bude personál a vakcína, tak se tu bude dát naočkovat velké množství lidí. „Náš cíl je šest set lidí za den. Ten se tady dá bez problémů prostorově zvládnout,“ uvedl hejtman.

Podle hejtmana by mělo další očkovací centrum v hodonínském okrese vzniknout i v Kyjově. Kyjovská radnice nabídla prostory bývalé banky v blízkosti radnice. "Podle hejtmana by ale bylo vhodnější Městské kulturní středisko. Tam by bylo možné naočkovat, podobně jako v Hodoníně a Břeclavi, stovky lidí denně," uvedl mluvčí Cagala.

Vše ale podle něj taky záleží na počtu vakcín, které Jihomoravský kraj v příštích měsících dostane. „Počítáme s tím, aby v průběhu února, nejpozději prvního března, všechna očkovací centra v Jihomoravském kraji fungovala,“ sdělil v Hodoníně Grolich s tím, že ale musí být k dispozici očkovací vakcíny. Ty ale zatím nejsou.

Autor: Petr Turek, denik.cz




další články
Vyjádření VV SHKM Hodonín k aktuální situaci
Info
25.2.2021

Vážení sportovní přátelé, možná si ještě vzpomínáte na vyjádření VV SHKM v článku ze dne 3. ...
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Info
24.2.2021

V polovině ledna jsme přinesli informaci, že na hodonínském zimním stadionu by mohlo vzniknout velkokapacitní očkovací c...
#TBT sezona 1990-91: Hokejisté Baníku po první části na osmém místě
Info
19.2.2021

Černá série Baníku pokračovala i posledním kolem 1. části I. NHL v Karviné, přestože hráči podali mnohem lepší výkon než...