SHKM Hodonín
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Info
16.1.2021

Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně jako očkovací centrum proti koronaviru. Tuto možnost prověřoval přímo na místě v pátek odpoledne jihomoravský hejtman Jan Grolich.

autor:
Petr Turek, denik.cz, foto: Petr Turek
Sdílejte článek
 

„Ještě to musíme vyhodnotit s našimi pracovníky, kteří to mají na starosti. Není to jenom na hejtmanovi. Myslím si, že to tady splňuje všechny požadavky. Vzhledem k tomu, že je to opravdu velký volný prostor s velkým vchodem i východem, tak je to naprosto ideální,“ řekl po prohlídce Grolich.

Pokud bude personál a vakcína, tak se tu bude dát naočkovat velké množství lidí. „Náš cíl je šest set lidí za den. Ten se tady dá bez problémů prostorově zvládnout,“ uvedl hejtman.

Podle hejtmana by mělo další očkovací centrum v hodonínském okrese vzniknout i v Kyjově. Kyjovská radnice nabídla prostory bývalé banky v blízkosti radnice. "Podle hejtmana by ale bylo vhodnější Městské kulturní středisko. Tam by bylo možné naočkovat, podobně jako v Hodoníně a Břeclavi, stovky lidí denně," uvedl mluvčí Cagala.

Vše ale podle něj taky záleží na počtu vakcín, které Jihomoravský kraj v příštích měsících dostane. „Počítáme s tím, aby v průběhu února, nejpozději prvního března, všechna očkovací centra v Jihomoravském kraji fungovala,“ sdělil v Hodoníně Grolich s tím, že ale musí být k dispozici očkovací vakcíny. Ty ale zatím nejsou.

Autor: Petr Turek, denik.cz
další články
VIDEO: Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led
Info
27.7.2021

Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led. I když šlo o pouze o dobrovolný trénink, přivítalo trenérské duo Michal Kuba - Jan Prčík dvacítku hráčů, včetně trojice brankářů.
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
A-Tým
25.7.2021

Už zítra, tedy v úterý 27. července, nastoupí hokejisté hodonínského A-týmu na zbrusu novou ledovou plochu Zimního stadi...
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...