SHKM Hodonín
Michal Venclík: Doufám, že se to tímto zápasem konečně prolomilo
Michal Venclík: Doufám, že se to tímto zápasem konečně prolomilo
A-Tým
7.1.2020

Na začátku sezony se střelecky trápil, v posledních týdnech minulého roku ale šla jeho hra nahoru, což se projevilo i na bodovém kontě. Gólově to ale pořád nebylo ono. Až do prvního zápasu nového roku. V Uničově nastřílel v rozmezí dvaceti minut tři branky a podílel se hlavní měrou na cenném vítězství na ledě favorita. „Jestli jsem ukončil střeleckou smůlu? To se uvidí. Já ale doufám, že se to tímto zápasem konečně prolomilo,“ říká čtyřiadvacetiletý útočník Baníku Michal Venclík.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Michale, získali jste skalp čtvrtého týmu tabulky, se vstupem do nového roku tak určitě musí panovat spokojenost…

Určitě jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli. Teď to jen potvrdit doma v neděli proti Brumovu.

Na začátku třetí třetiny jste vedli 2:3, Orli ale během chvilky otočili na 4:3. Co jste si v tu chvíli říkali?

Podle mě bylo hlavní to, že jsme se dokázali do třetí třetiny zklidnit, protože tam bylo dost sporných momentů, které nás začaly odvádět od hry. Pak už jsem věřil, že to dokážeme otočit.

V závěru jste zlomili zápas na svou stranu. Co byl podle tebe rozhodující faktor vašeho úspěchu?

Jak už jsem říkal, hlavní bylo, že jsme se dokázali zklidnit a začali se víc věnovat hře.

Ty sám ses na vítězství 6:4 podílel třemi přesnými zásahy. Že by se konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu, která tě až do zápasu v Uničově provázela?

To se uvidí, ale já doufám, že se to tímto zápasem konečně prolomilo. Přes svátky jsem byl na horách, tak si kluci dělali srandu, že bych tam měl jezdit každý týden (směje se).

Mohl bys nám všechny tvé nedělní zásahy přiblížit?

U první branky jsem to dobře dostal na střed od Kouby (Michal Kuba, pozn. red.) a já už se jen snažil propálit to do branky. U druhé jsem to dával Sajgonovi (Jakub Sajdl, pozn. red.) na modrou, který to přehrál na druhou stranu Koubovi, od kterého jsem to dostal před bránu a mě už stačilo jenom nastavit hokejku. A třetí byl po konci přesilovky, kde jsem se s pukem dostal za bránu. Tak jsem to zkusil zamést hned zpoza brány a naštěstí to vyšlo. Všechny tři góly padly po dobré souhře cele lajny.

V tabulce jste aktuálně na šestém místě, na čtvrtý Uničov ztrácíte šest bodů. Myslíš si, že je reálný útok na umístění v první čtyřce?

Určitě. Záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme. Já věřím, že do první čtyřky můžeme být úplně v klidu.

V neděli se představíte svým fanouškům v zápase s nevypočitatelným Brumovem-Bylnicí. Co bude potřeba k tomu, abyste v tomto utkání uspěli?

Nesmíme se hlavně nechat rozhodit něčím, co nemůžeme ovlivnit. Naopak se musíme soustředit každý sám na sebe a tři body zůstanou doma.

Na Štěpána proběhl již druhý „vánoční zápas“ s fanoušky. Jak se ti srandamač líbil?

Mně se takové akce líbí. Je uvolněná nálada, můžeme se potkat osobně s fanouškama, pokecat s nimi. Za sebe říkám, že klidně víc podobných akcí. Aspoň nějak jim takhle můžeme vrátit to, jak nás celou sezónu podporují.

Jak sis užil Vánoce a poslední den roku?

Celé svátky jsem si užil v kruhu mých nejbližších, jedením cukroví a díváním se na pohádky. Taková ta klasika, kterou mám rád. Všem fanouškům bych chtěl popřát hlavně zdraví a co nejvíc pohody po celý rok. A taky pevné nervy, když se nám zrovna nebude dařit. Ať to s námi vydrží, protože spolu jsme nejsilnější. A když nejde o život, jde o…

Děkuji za rozhovor.

další články
FOTO: A-tým zahájil suchou přípravu, na prvním tréninku se hlásilo 17 hráčů
A-Tým
1.6.2020

Hodonínští hokejisté zahájili po tříměsíční pauze po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru letní přípravu...
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...