SHKM Hodonín
Michal Venclík: Chceme vyhrávat a bavit fanoušky, to je náš cíl
Michal Venclík: Chceme vyhrávat a bavit fanoušky, to je náš cíl
A-Tým
25.2.2019

Základní část je za námi. Hodonínští hokejisté v posledním kole dlouhodobé soutěže porazili sousední Břeclav a natáhli svou vítěznou sérii už na sedmnáct zápasů. Teď je před zeleno-černými vrchol sezony. A-tým SHKM jde ve své premiérové sezoně do playoff ze druhého místa, začínat ale bude nezvykle na hřišti soupeře. „Všichni se moc těšíme. Jsme připraveni nechat na ledě všechno. Chceme vyhrávat a bavit fanoušky, to je náš cíl,“ říká odhodlaně třiadvacetiletý útočník Michal Venclík.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Michale, máte za sebou další úspěšný zápas. Jak bys utkání s Břeclaví zhodnotil?

Z naší strany to nebyl zrovna nejvydařenější zápas, možná i proto, že jsme měli v hlavách to, že nám víceméně již o nic nejde. To nás ale neomlouvá. K utkání jsme měli přistoupit jinak a odehrát ho kvalitněji.

První dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej a občas vás musel podržet dobrým výkonem Zdenko Kotvan. Co jste si před poslední částí řekli v kabině?

Zdenko nás opravdu zejména v prvních dvou třetinách podržel. Nebýt jeho, tak ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Věřili jsme ale, že v poslední části zvýšíme náš náskok a dotáhneme to do vítězného konce.

První polovina utkání byla bohatá na tvrdé souboje u mantinelů. Bylo to sice derby, ale přeci jen žádnému týmu již o nic nešlo. Jak to vidíš ty?

Je pravda, že jak nám, tak Břeclavi již o nic nešlo, ale bylo to derby, a to je vždy trochu ostřejší.

Na zimní stadion si našlo cestu skoro osm set diváků. Co říkáš na tuhle fantastickou a na krajskou ligu nadstandartní kulisu?

Za sebe můžu jednoznačně říct, že takovou podporu, návštěvnost a jak nás žene kupředu náš kotel, to jsem ještě nezažil. Opravdu jsou našim sedmým hráčem a za to jim patří velký dík.

Vítězstvím nad Břeclaví jste natáhli svou vítěznou šňůru na neuvěřitelných sedmnáct zápasů. Zažil jsi někdy podobně povedené období?

Nepamatuji si, že bych byl někdy v týmu, který by vyhrával jak kapela. Na druhou stranu se tomu ale moc nedivím, že se nám tak daří. Jsme výborná parta dobrých kamarádů a hokejistů.

Ve čtvrtfinále vyzvete Uničov a k prvnímu utkání budete muset zajíždět netradičně na led soupeře. Myslíš si, že je to pro tým nějaká komplikace nebo to nehraje vůbec žádnou roli?

Nám je to úplně jedno. My chceme vyhrávat a prodloužit naši sérii výher. Tohle nás nemůže a nesmí rozhodit.

V premiérové sezóně v krajské lize jste se umístili na druhém místě a přilákali jste na stadion spoustu diváků. Jak s malým odstupem hodnotíš základní část?

Zatím je ještě brzy na nějaké hodnocení, to nejdůležitější je teprve před námi. Ale jak jsem již říkal, máme za sebou skvělé fanoušky a i díky nim jsme tam, kde jsme.

Jaká panuje v kabině nálada před playoff? Jaké má tým před vyřazovací částí ambice?

Všichni se moc těšíme. Jsme připraveni nechat na ledě všechno. Chceme vyhrávat a bavit fanoušky, to je náš cíl.

Děkuji za rozhovor.

další články
Představujeme soupeře: HC Moravské Budějovice 2019
A-Tým
11.7.2020

Začátek nového ročníku KLM se pomaličku přibližuje, a tak nastává ideální čas na to, představit si soupeře, se kterými b...
Hráči Baníku obují kopačky. V charitativním utkání vyzvou fotbalový tým z Nesytu
A-Tým
6.7.2020

V sobotu 25. července vyběhnou na trávník hodonínského Nesytu proti místnímu fotbalovému týmu. Příznivci zeleno-černých ...
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...