SHKM Hodonín
Michal Kuba: Zatím jsme měli jen dva tréninky, ale ta chuť a nasazení svědčí o tom, že kluci chtějí
Michal Kuba: Zatím jsme měli jen dva tréninky, ale ta chuť a nasazení svědčí o tom, že kluci chtějí
Info
10.5.2021

Vloni v dubnu převzal kormidlo A-týmu SHKM Hodonín, letos jej čeká druhá sezona u zeleno-černých. Trenér Michal Kuba přivítal na začátku května své svěřence na startu letní přípravy, hlavní část letního drilu ale na Baník teprve čeká. „Zatím máme takovou třítýdenní předpřípravu, aby si kluci zvykli na zátěž a nikdo se nezranil. Od 24. května to rozjedeme naplno,“ říká jedenatřicetiletý kouč.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

V minulé sezoně, i když byla hodně krátká, se vám dařilo zapojovat do týmu kluky z naší juniorky. Jak jste byl s jejich výkony spokojený a plánujete v nasazování mladých hráčů pokračovat i v nadcházející sezoně?

Kluci z juniorky minulý rok dostali svou šanci. Vše jsme konzultovali s trenéry juniorky, kdo jak pracuje na tréninku a v zápasech, pár zápasů jsem i viděl, a na základě toho jsem je vytahoval do A-týmu. Nejdříve na trénink a potom i do zápasu, jako odměnu za dobrou práci, a aby viděli, že dveře do kabiny A-týmu jsou otevřeny pro všechny. Kluci, kteří nastoupili do zápasů Krajské ligy nezklamali, naopak velmi mile překvapili. Chtěl bych v těchto nastolených pravidlech pokračovat i letos.

Vloni jste si na přípravu pozvali netradičního soupeře z Benešova. Bude letos odveta? Se kterými týmy byste chtěli odehrát přípravu?

O tom jsme popravdě ještě moc nepřemýšleli, protože je brzo a musíme to všechno teprve probrat. Určitou představu o soupeřích pro přípravu ale mám. Kromě tradičních soupeřů bych rád sehrál alespoň jeden přípravný zápas s nějakým účastníkem 2. ligy.

V nedávném rozhovoru nám manažer týmu Martin Vyrůbalík prozradil, že se s hráči a-týmu pokusíte vybojovat postup do vyšší soutěže. Jak vidíte šance na splnění tohoto cíle? A co na to říkali samotní hráči?

Měli jsme meeting s realizačním týmem a manažerem, kde jsme probírali budoucnost našeho týmu. Shodli jsme se, že je nejvyšší čas zkusit zabojovat a posunout se o level výš. Takže cíl na příští sezonu máme ten nejvyšší. Kádr je široký, tím máme v mužstvu i značnou konkurenci. Když kluci přijmou své role v týmu, budou tahat za jeden provaz, bude opět skvělá parta, a pokud všechno podřídí týmu a tomu, abychom uspěli v každém zápase, máme obrovskou šanci uspět. Já nám věřím. Zatím jsme měli jen dva tréninky, ale ta chuť a nasazení svědčí o tom, že kluci chtějí, a to je nejdůležitější.

„Pakliže budeme posilovat, budou to kluci z Hodonína, nebo hráči, kteří mají nebo měli k našemu klubu a městu nějaký vztah.“
Michal Kuba

V rozhovoru s manažerem padlo také to, že vedení klubu jedná s potenciálními posilami. Můžete už prozradit nějaká jména?

Posily... ptáš se na to každý rok, a já ti odpovím jako vždy (směje se). Máme něco v hledáčku. S některýma klukama jsem už mluvil, a zatím mohu s určitostí prozradit to, že pakliže budeme posilovat, budou to kluci z Hodonína, nebo hráči, kteří mají nebo měli k našemu klubu a městu nějaký vztah. Máme vyhlídnuta myslím hodně zajímavá jména a uvidíme, jak to všechno dopadne. O všech případných posilách se fanoušci určitě dozvědí.

Osa týmu by měla zůstat stejná, jako v minulých letech. Nějaké odchody ale přeci jen kabina během té skoro rok trvající nedobrovolné přestávky zaznamenala…

Je to přesně tak, jak říkáš. Kostra týmu je stejná a fanoušci se tak mohou těšit na hráče, které znají z předchozích let. Bohužel i se ztrátami se musí počítat. Dále nebudou pokračovat Zdeněk Kučera (zdravotní důvody), Lukáš Vacula (pracovní důvody) a Andreas Jajcay (pracovní důvody). Z juniorů asi nemůžeme počítat s Kryštofem Charvátem (škola) a René Marekem (přestup do Zlína). Otazník visí nad Tondou Běhalem a Kryštofem Kotáskem, kteří se hlásí na vysoké školy a bude záležet na tom, jak dokáží skloubit školu a dojíždění.

Máte za sebou prvních pár tréninků letní přípravy. V jaké kondici jste hráče po tak dlouhé přestávce přivítal?

Kluci vypadají vážně dobře. A je z nich cítit velká chuť a odhodlání. Zatím máme takovou třítýdenní předpřípravu, aby si kluci zvykli na zátěž a nikdo se nezranil. Od 24. května to rozjedeme naplno.

Byl jste se svými svěřenci v kontaktu i v době, kdy se nedalo trénovat společně?

V kontaktu jsme byli do chvíle, než nám definitivně ukončili sezonu. Potom jsem nechal kluky odpočinout a obvolával a obepisoval jsem je postupně až na začátku dubna. Ale jinak jsme v kontaktu skoro pořád, protože jsme všichni místní. Potkáváme se, a tak vždy prohodíme o hokeji pár slov, to je jasné.

Jak moc se současná příprava liší od těch z minulých let?

Trénujeme na dvě skupiny a dodržujeme nějaké rozestupy mezi sebou. Zároveň bedlivě sledujeme aktuální rušení nařízení, abychom mohli trénovat v jedné skupině všichni dohromady a bez větších omezení.

V polovině února jste se krátce sešli, abyste se vyfotili na týmový plakát. Během těch pár minut bylo hrozně poznat, jak se na sebe hráči těšili a jak moc jim všechen ten kolotoč strašně chybí. Souhlasíte?

Jak říkáš, bylo moc příjemné potkat se po hodně dlouhé době zase pěkně pohromadě. Byla pohoda, pokecali jsme, proběhly i tradiční vtípečky a celkově to bylo hrozně fajn. Focení bylo hodně netradiční a když pod námi začal praskat led, byl to docela „mazec“. Tak rychlé starty na břeh jsem snad ještě neviděl (směje se). Bylo to vydařené odpoledne.

Věříte, že se sezóna 2021-22, narozdíl od dvou posledních, dohraje a že se bude hrát před diváky?

Doufám v to. A určitě nejen já. Myslím si, že všichni už těch zákazů a příkazů máme dost. Pojďme konečně hrát hokej tak jak se má, s fanoušky na tribunách!

Když si vzpomenu na některý z rozhovorů s hráči po prvním tréninku na ledě, ve většině z nich padlo, že si hráči po "dlouhé" letní přestávce museli nějakou dobu zvykat na led, brusle, výstroj… Jak složité to bude teď, kdy někteří nestáli na ledě i třičtvrtě roku?

Přiznám se, že sám jsem na to hodně zvědavý, protože to osobně velmi dobře znám. Pár tréninků to bude určitě trvat. Snad to nebude celý měsíc (směje se).

Děkuji za rozhovor.


Do přípravy SHKM Hodonín se zapojili

Brankáři: Adam Běhal, Petr Hanáček, Ondřej Luner, Jakub Zollpriester.

Obránci: Michal Crlík, Róbert Mikéska, David Polesný, Robert Rákoczy, Kamil Rýpar, Jakub Schneider, Dominik Směřička, Alex Weber, Šimon Zlámal.

Útočníci: Martin Borot, Aleš Dufek, Lukáš Filásek, Matěj Chalupa, Kryštof Kotásek, Filip Matuškovič, Petr Peš, Tom Polák, Jakub Sajdl, Jiří Sedlák, Martin Šenk, Jakub Tomi, Michal Venclík.

další články
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
A-Tým
25.10.2021

Proti Uherskému Hradišti zaznamenal tři gólové asistence, díky kterým se jako teprve druhý obránce v krátké historii A-t...
Baník potvrdil roli favorita bezezbytku, Hradiště si odváží osmigólový debakl
A-Tým
23.10.2021

Tak tohle byla nakonec jednoznačná záležitost. Baník se sice v prvních minutách střelecky trápil, pak se ale zeleno-čern...