SHKM Hodonín
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „Teď si dáme pár týdnů volna a budeme pokračovat tam, kde jsme skončili, ať jsme do sezóny co nejlépe připraveni,“ říká nový šéf střídačky SHKM.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Pane trenére, jak jste spokojen s nedávno skončenou letní přípravou?

Spokojený jsem. Nastavili jsme si od začátku nějaké pravidla a kluci se je snažili dodržovat. Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali. Teď si dáme pár týdnů volna a budeme pokračovat tam, kde jsme skončili, ať jsme do sezóny co nejlépe připraveni.

Kde všude jste trénovali a jaká byla účast na trénincích? Nekomplikovalo vám trénování deštivější počasí posledních týdnů? A jak moc vás limitovala vládní nařízení kvůli koronaviru?

Trénovali jsme na fotbalovém hřišti v Rybářích, spolupracovali jsme s Vagabund gym, kde nám dával do těla Pepa Štolfa. Účast mohla být trošičku lepší, většinou chodilo v průměru kolem 14-15 lidí. Počasí nám vycházelo dobře a trefovali jsme se do dnů, ve kterých nepršelo. A i kdybychom trošku zmokli, tak nejsme z cukru.

Vládní nařízení nám nic zásadně nekomplikovalo, všechno proběhlo podle původního plánu. Dokonce jsme sehráli utkání ve fotbale s Nesytem. Poslední trénink proběhl na Rybářské baště, kde jsme si dali turnaj v beach volejbalu.

Můžete říct něco ke složení týmu pro novou sezonu? Kteří hráči už nebudou v dresu Baníku pokračovat a naopak, podařilo se přivést nějaké posily?

Složení týmu by mělo být zhruba stejné jako, minulý rok. Budeme hrát, až na malé výjimky, s místními kluky. Někteří hráči skončili z pracovních důvodů, někteří se vrátí po zranění nebo po pauze. S pár hráči mám domluveny schůzky, na kterých se pobavíme, co a jak. Zatím se tým rýsuje dobře, tak uvidíme. Nechci být konkrétní, dokud to nebude na papíře.V loňském roce začalo ve větší míře zapojování juniorů do A-týmu, celkem nastoupili mladíci ke zhruba třiceti zápasům. Budete v tomto trendu chtít pokračovat i v nadcházející sezoně?

Všechno bude záležet na nich, jak budou přistupovat k tréninkům a k zápasům v juniorech. Potom to budeme konzultovat s trenéry juniorů, kdo si za odvedenou práci zaslouží dostat příležitost v A-týmu. Já s tím problém nemám. Už teď s námi pravidelně chodilo pár chlapců, takže záleží na jejich přístupu. Dveře jsou otevřeny pro všechny.

V trenérské pozici děláte první krůčky. Už jste si zvykl a slyšíte na oslovení „trenére“? A jak vaši novou roli přijali vaši ještě loňští spoluhráči a nynější svěřenci?

Trenére mi snad nikdo neříká (směje se). A ani to nijak nevyžaduju, protože se se všema dobře znám. Kluci to přijali víceméně dobře, pomáháme si navzájem. Já se je snažím hecovat a oni mě poslouchat, a tak nějak to klape.

Asistenta vám bude dělat zkušený kouč Jan Prčík starší. Máte už nějak rozděleny své role u týmu?

Vymyslel jsem trošičku jiný systém, než co jsme hrávali doposud - kabina, disciplína, i základní věci na ledě, co bych chtěl hrát a dělat jinak. Pak jsem s tím šel za Honzou, co on na to říká, jestli by to tak mohlo být a konzultovali jsme to. Takže zatím je to ve fázi, že se radíme, on mi na to řekne svůj názor. Jsem rád, že u týmu zůstal a můžu s ním tyto věci konzultovat, a hlavně se od něj učit. Role zatím rozděleny nemáme, něco v hlavě mám, jak bych to chtěl a určitě to budeme spolu řešit.Minulý týden proběhl aktiv klubů Krajské ligy. Co říkáte na podobu soutěže pro ročník 2020-21?

Mně se to líbí. Doufám, že to bude zajímavá sezóna. Pár týmů už nebude, místo nich budou jiné. Bude trošku jiná hlavně co se týče playoff, protože už první kolo se hraje na tři vítězné.

Před vámi i před hráči je pár dní zaslouženého volna. Jaký je plán pro další fázi přípravy? Kdy se znovu sejdete a co vás poté čeká?

Sejdeme se znovu v pondělí 20. července a budeme pokračovat tam, kde jsme skončili. Tři týdny budeme trénovat na suchu v Rybářích a ve Vagabund gymu a následně plynule přejdeme na led. První trénink na ledě bude 10. srpna. V tomto týdnu máme tréninky každý den a bude to takový přípravný kemp.

Následující týdny už přejdeme na režim tří tréninků plus přípravné zápasy. Těch máme naplánovaných pět. Budeme hrát jednou s Benešovem a dvakrát s Břeclaví a Ostrohem. Přípravné zápasy a tréninky jsou naplánované tak, aby měli kluci víkendy volné.

Děkuji za rozhovor.

další články
Reparát složen. Baník porazil poslední Techniku a dál drží první příčku tabulky
A-Tým
4.12.2021

Po prohře v Brumově se hokejisté SHKM vrátili na vítěznou vlnu. V domácím prostředí porazila Kubova parta poslední Techn...