SHKM Hodonín
Michal Kuba: Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza
Michal Kuba: Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza
Info
9.8.2020

Už zítra naskočí hokejisté A-týmu SHKM na novotu vonící ledovou plochu Zimního stadionu Václava Nedomanského, aby zahájili poslední fázi přípravy na novou sezonu v Krajské lize. Ještě před tím, než zeleno-černí po dlouhém čekání znovu nazují brusle a obléknou výstroj, poprosili jsme o rozhovor trenéra Baníku Michala Kubu.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Druhá fáze přípravy na novou sezonu začala hokejistům A-týmu SHKM v pondělí 20. července, kdy se svěřenci trenérů Kuby a Prčíka opět sešli na fotbalovém stadionu v Rybářích. Od té doby stihlo mužstvo celkem dvacet tréninkových jednotek a odehrálo také benefiční fotbalové utkání.

Michal Kuba je v nové roli hlavního kouče přesně čtyři měsíce, za tu dobu si na novou pozici podle jeho vlastních slov už celkem zvykl a těší se, až se svými svěřenci vyjede na led. „Těším se moc! Na novou roli jsem si už docela zvykl. Kluci i s Honzou (Prčíkem, pozn. red.) mi v tom hodně pomáhají. Všichni se snaží dělat to, co po nich chci na 100 procent, a to je opravdu nijak nešetřím. Ono se jim to pak v sezoně vrátí,“ ví dobře dnes už bývalý útočník Baníku.

Mladému trenérovi probíhající příprava pomohla poznat své někdejší spoluhráče a nově svěřence z jiného úhlu. „Příprava mi ukázala přístup hráčů k tréninku a to, jak je baví na sobě pracovat a zlepšovat se. A taky to, že bychom se asi neztratili v nějaké hooodně nízké fotbalové soutěži,“ naráží s úsměvem na dva vyrovnané přátelské zápasy s FC Nesyt Hodonín.

Už zítra se Drtiči dočkají prvního tréninku na ledě. Úvodní jednotka začíná A-týmů v 18:45. Nástup na ledovou plochu ale bude kvůli současné situaci s COVID-19 hodně netradiční. Hráči i realizační tým čeká celá řada opatření. „Nesmíme se například s nikým potkat v prostorech stadionu, musíme všichni nosit povinně roušky, kromě hráčů a realizačního týmu nesmí nikdo na stadion… Je jich docela hodně,“ vypočítává soupis bezpečnostních hygienických opatření.

Na hráče čeká v úvodním týdnu tvrdá práce. „Budeme trénovat na suchu i na ledě, nabírat fyzičku, sehrávat se. První tři týdny budou pro kluky náročnější,“ prozrazuje mladý trenér. Kromě toho zamíří Drtiči ještě jednou do Vagabund Gymu.

Soupiska, s níž půjde Baník do své třetí sezony v Krajské lize, by měla být hodně podobná té z loňského předčasně ukončeného ročníku. „Mužstvo působí dobře a sebevědomě. Doufám, že kluci budou pokračovat a makat stejně tak, jako na suchu. Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza,“ vzpomíná na předčasný konec sezony 2019-20.

Kromě známých a osvědčených jmen dostanou svou šanci v „Áčku“ i junioři. „Juniory určitě do tréninku zapojíme. Všechno záleží na tom, kolik nás bude a jak na sobě budou mladí kluci pracovat. Zatím je ale musím pochválit. Ti, co s námi chodili na suchou, pracovali na jedničku,“ říká. A jak to vypadá s případnými posilami? „Něco máme rozjednáno, dokud ale nebudeme mít jasno a všechno dotaženo, je předčasné se o tom bavit,“ dodal na závěr Michal Kuba.

Drtiče čeká celkem pět přípravných utkání, první z nich odehrají zeleno-černí už příští pátek na svém ledě s Benešovem. Původně měla příprava začít zápasem v nedaleké Skalici, tento duel byl ale vzhledem ke komplikacím s hygienickými pravidly kolem koronaviru nakonec odvolán.


Rozpis přípravných utkání Baníku

Příp. #1 PÁ 21.8.2020 Hodonín Benešov 18:00
Příp. #2 ČT 27.8.2020 Břeclav Hodonín 18:30
Příp. #3 SO 29.8.2020 Uh. Ostroh Hodonín 18:00
Příp. #4 ST 9.9.2020 Hodonín Uh. Ostroh 18:00
Příp. #5 PÁ 11.9.2020 Hodonín Břeclav 18:00
další články
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
A-Tým
25.10.2021

Proti Uherskému Hradišti zaznamenal tři gólové asistence, díky kterým se jako teprve druhý obránce v krátké historii A-t...
Baník potvrdil roli favorita bezezbytku, Hradiště si odváží osmigólový debakl
A-Tým
23.10.2021

Tak tohle byla nakonec jednoznačná záležitost. Baník se sice v prvních minutách střelecky trápil, pak se ale zeleno-čern...