SHKM Hodonín
Michal Kuba: Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza
Michal Kuba: Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza
Info
9.8.2020

Už zítra naskočí hokejisté A-týmu SHKM na novotu vonící ledovou plochu Zimního stadionu Václava Nedomanského, aby zahájili poslední fázi přípravy na novou sezonu v Krajské lize. Ještě před tím, než zeleno-černí po dlouhém čekání znovu nazují brusle a obléknou výstroj, poprosili jsme o rozhovor trenéra Baníku Michala Kubu.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Druhá fáze přípravy na novou sezonu začala hokejistům A-týmu SHKM v pondělí 20. července, kdy se svěřenci trenérů Kuby a Prčíka opět sešli na fotbalovém stadionu v Rybářích. Od té doby stihlo mužstvo celkem dvacet tréninkových jednotek a odehrálo také benefiční fotbalové utkání.

Michal Kuba je v nové roli hlavního kouče přesně čtyři měsíce, za tu dobu si na novou pozici podle jeho vlastních slov už celkem zvykl a těší se, až se svými svěřenci vyjede na led. „Těším se moc! Na novou roli jsem si už docela zvykl. Kluci i s Honzou (Prčíkem, pozn. red.) mi v tom hodně pomáhají. Všichni se snaží dělat to, co po nich chci na 100 procent, a to je opravdu nijak nešetřím. Ono se jim to pak v sezoně vrátí,“ ví dobře dnes už bývalý útočník Baníku.

Mladému trenérovi probíhající příprava pomohla poznat své někdejší spoluhráče a nově svěřence z jiného úhlu. „Příprava mi ukázala přístup hráčů k tréninku a to, jak je baví na sobě pracovat a zlepšovat se. A taky to, že bychom se asi neztratili v nějaké hooodně nízké fotbalové soutěži,“ naráží s úsměvem na dva vyrovnané přátelské zápasy s FC Nesyt Hodonín.

Už zítra se Drtiči dočkají prvního tréninku na ledě. Úvodní jednotka začíná A-týmů v 18:45. Nástup na ledovou plochu ale bude kvůli současné situaci s COVID-19 hodně netradiční. Hráči i realizační tým čeká celá řada opatření. „Nesmíme se například s nikým potkat v prostorech stadionu, musíme všichni nosit povinně roušky, kromě hráčů a realizačního týmu nesmí nikdo na stadion… Je jich docela hodně,“ vypočítává soupis bezpečnostních hygienických opatření.

Na hráče čeká v úvodním týdnu tvrdá práce. „Budeme trénovat na suchu i na ledě, nabírat fyzičku, sehrávat se. První tři týdny budou pro kluky náročnější,“ prozrazuje mladý trenér. Kromě toho zamíří Drtiči ještě jednou do Vagabund Gymu.

Soupiska, s níž půjde Baník do své třetí sezony v Krajské lize, by měla být hodně podobná té z loňského předčasně ukončeného ročníku. „Mužstvo působí dobře a sebevědomě. Doufám, že kluci budou pokračovat a makat stejně tak, jako na suchu. Všichni se moc těšíme, až to začne. Od března je to dlouhá pauza,“ vzpomíná na předčasný konec sezony 2019-20.

Kromě známých a osvědčených jmen dostanou svou šanci v „Áčku“ i junioři. „Juniory určitě do tréninku zapojíme. Všechno záleží na tom, kolik nás bude a jak na sobě budou mladí kluci pracovat. Zatím je ale musím pochválit. Ti, co s námi chodili na suchou, pracovali na jedničku,“ říká. A jak to vypadá s případnými posilami? „Něco máme rozjednáno, dokud ale nebudeme mít jasno a všechno dotaženo, je předčasné se o tom bavit,“ dodal na závěr Michal Kuba.

Drtiče čeká celkem pět přípravných utkání, první z nich odehrají zeleno-černí už příští pátek na svém ledě s Benešovem. Původně měla příprava začít zápasem v nedaleké Skalici, tento duel byl ale vzhledem ke komplikacím s hygienickými pravidly kolem koronaviru nakonec odvolán.


Rozpis přípravných utkání Baníku

Příp. #1 PÁ 21.8.2020 Hodonín Benešov 18:00
Příp. #2 ČT 27.8.2020 Břeclav Hodonín 18:30
Příp. #3 SO 29.8.2020 Uh. Ostroh Hodonín 18:00
Příp. #4 ST 9.9.2020 Hodonín Uh. Ostroh 18:00
Příp. #5 PÁ 11.9.2020 Hodonín Břeclav 18:00
další články
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
25.9.2020

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve středu 14. října 202...
Vítězná ligová premiéra! Baník porazil Rosice a zapisuje první tři body do tabulky
A-Tým
20.9.2020

První zápas, první vítězství. Hokejisté Baníku vykročili do nového ročníku KLM pravou nohou, když na svém ledě porazili ...
Začíná nový ročník Krajské ligy. Baník v prvním kole hostí Rosice
A-Tým
20.9.2020

V neděli 20. září zahájí hokejisté A-týmu SHKM Hodonín svou třetí sezonu v Krajské lize. Na svém stadionu, jehož kapacit...