SHKM Hodonín
Michal Kuba: Když budeme dál poctivě pracovat, tak se budeme ještě zlepšovat
Michal Kuba: Když budeme dál poctivě pracovat, tak se budeme ještě zlepšovat
Info
13.10.2020

Jeho svěřenci vlétli do letošního ročníku Krajské ligy jako uragán. Po čtyřech odehraných zápasech mají jako jediní plný počet bodů a po zásluze okupují první příčku tabulky. Celou soutěž ale nyní zastavilo vládní nařízení, kvůli kterému nemohou hokejisté v celé zemi hrát zápasy ani trénovat. Jak hodnotí trenér Baníku Michal Kuba dosavadní průběh sezony, co říká na aktuální situaci, nebo co plánuje dělat v nejbližší době?

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Od pondělí 12. října je na minimálně dalších 14 dnů zakázáno hrát zápasy i trénovat na ledě. Jak vnímáte aktuální situaci?

Myslím si, že to je postavené na hlavu. Dobře - necestujme, nehrajme zápasy - to chápu, aby se virus nešířil. Proč nás ale nenechají trénovat? Nevím, jak je to v ostatních sportech, ale v hokeji, když z toho vypadneš a nedáš na sebe výstroj a neděláš ten pohyb, tak je to špatně už po týdnu. Je to v podstatě stejné, jako když příjdeš znovu po letní, nebo po zranění, a trvá nějaký čas se zase do toho dostat. A co bude dál? Za čtrnáct dní to povolí, v úterý půjdeme na trénink a ve středu zápas? Jestli to teda povolí a nezavřou úplně. Nerozumím tomu. Nezbývá nám ale nic jiného, než nařízení vlády respektovat.

Budete nějak společně trénovat mimo zimní stadion, nebo se budou hráči připravovat pouze individuálně?

Máme nějaké nemocné a zraněné a v nejbližších dnech má být špatné počasí. Dal jsem proto klukům týden volno. Od příštího týdne budeme chodit trénovat na suchu. A až se to rozvolní budeme pokračovat tam, kde jsme skončili, a pokusíme se na to navázat.

Troufnete si odhadnout, kdy se opět začne hrát?

Doufám, že to bude za ty dva týdny, ale reálné to podle mě spíš není. Jak to jednou přerušili, tak to vidím tak na Vánoce.

Před tím, než se veškerý sport zastavil, se hrálo bez diváků. Zápasů Baníku se to sice nedotklo, ale přesto – jak na Vás sport před prázdným hledištěm působí?

Zápasům se to před prázdnými tribunami moc nepodobá, je to spíš jako tréninková hra. Bez fanoušků, kteří jsou minimálně u nás nedílnou součástí zápasů, to prostě není ono.

Před nucenou pauzou jste stihli odehrát čtyři utkání, po kterých máte plný počet bodů a vyhříváte se na prvním místě tabulky. Jak hodnotíte vstup do soutěže?

Vstup se nám povedl. Je potřeba dál pracovat a dál se zlepšovat. Dalo to trochu práce, aby kluci pochopili, jakou má kdo roli v týmu a co se od jednotlivých formací očekává. Někdo je víc na bránění, někdo na útočení. Potom to do sebe všechno zapadá tak, jak má. Kluci z toho mají radost, v kabině je pohoda a sranda, a to se přenáší i do zápasů. Věřím, že když budeme dál poctivě pracovat, tak se budeme ještě zlepšovat.

Jak Vy osobně budete trávit nejbližších čtrnáct dnů?

Budu s rodinou a ve volných chvílích budu vymýšlet tréninky a čekat až se to rozvolní.

Aby hráči během sezony nemohli hrát zápasy se občas stane, ale to, že nemohou ani trénovat na ledě, to už je hodně nezvyklá věc. Jak tato pauza může na hráče zapůsobit?

Jak jsem říkal, myslím že je to postavené na hlavu. A není to dobře. To jsme to mohli posunout celé a ligu začít hrát až po druhé vlně. Takto budeme čtrnáct dní na ledě odehrajeme 2 zápasy, pak budeme čtrnáct dní stát bez tréninku… a takhle stále dokola. To ani nikoho nebude bavit, a to je špatně.

Děkuji za rozhovor.

další články
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...
Výzva pro fanoušky, rodiče, ale i bývalé a současné hráče: Pomozte nám zdokumentovat dvacetiletou historii SHKM!
Info
13.7.2021

V letošním roce slaví náš klub dvacáté výročí od založení. V rámci oslav bychom moc rádi zmapovali dvacetiletou historii...
Lékařské prohlídky 2021
Info
12.7.2021

V souladu s obecně závaznými právními předpisy a z důvodu množících se případů srdečních příhod hráčů ledního hokeje u n...