SHKM Hodonín
Matěj Charvát: Derby se hraje vždy na krev. Od začátku do konce a bez ohledu na výsledek
Matěj Charvát: Derby se hraje vždy na krev. Od začátku do konce a bez ohledu na výsledek
A-Tým
8.11.2021

Matěj Charvát přišel do kabiny SHKM v létě letošního roku. Vrátil se ale do známého prostředí a mezi ještě známější tváře. „Se všemi se znám dlouho a v kabině je zatím skvělá atmosféra. O srandu a slovní nálože není nouze, takže je vše tak, jak má být,“ směje se osmadvacetiletý útočník zeleno-černých, který v sobotním vítězném derby pomohl k vítězství nad Břeclaví třemi přesnými přihrávkami.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Matěji, je za vámi vítězné derby. Jak bys na úvod zhodnotil první letošní bitvu s Břeclaví?

Derby bylo přesně takové, jak jsme očekávali. Přišli lidi, atmosféra byla dobrá, a to k tomu patří. Jsem moc rád, že můžeme hrát před lidmi, a ne před prázdnými tribunami. Utkání bylo ulétané, plné soubojů a hlavně gólů. Zápas jsem si užil a přidali jsme další důležité body do tabulky. A to je hlavní.

Břeclav sice v zápase ani jednou nevedla, přesto se nevzdávala a bojovala o výsledek. Kdy se podle tebe zápas definitivně zlomil na vaši stranu?

Derby se hraje vždy na krev. Od začátku do konce a bez ohledu na výsledek. Zlom a klid podle mě přišel ve třetí třetině, když jsme soupeři odskočili na větší gólové rozdíl.

Trenér Kuba po zápase mimo jiné řekl, že jste dali góly po pěkných akcích. Ty sis připsal asistence u tří vašich tref. Která akce se nejvíc líbila Tobě?

Mně se nejvíc gól líbil Aleše Dufka na 7:3, kdy jsem zachytil přihrávku soupeře v pásmu a jen jsem posunul kotouč Alešovi, který stál sám před branou s Tominem (Tom Polák, pozn. red.) a vyřešil to, jak Alda říká „na McDavida - s klidem a přehledem“ (směje se).

Do kabiny SHKM jsi přišel letos v létě. Se všemi kluky se velmi dobře znáš dlouhá léta. Zapadnout do týmu tedy určitě nebyl žádný problém. Chtěl bych se ale zeptat na to, jak se ti v ve staronové kabině líbí?

Jak říkáš - se všemi se znám dlouho a v kabině je zatím skvělá atmosféra. O srandu a slovní nálože není nouze, takže je vše tak, jak má být (směje se). Vše klape, jsem spokojený (usmívá se).

Týmu se na začátku sezony daří. Po osmi zápasech máte na kontě sedm vítězství a jen jednu prohru. Jak hodnotíš z týmového pohledu dosavadní průběh sezony?

Před začátkem sezony byl vytýčen nějaký cíl a jdeme si za ním. Doufám, že budeme pokračovat ve sbírání bodů stejně celou sezónu a potvrdíme to, co bylo řečeno před sezonou.

Daří se ti i bodově. Zatím ale sbíráš spíš gólové přihrávky. Nemrzí tě, že se ti nepodařilo proměnit více gólových šancí, do kterých se se svými spoluhráči z útoku v každém zápase dokážete několikrát dostat?

Když pomůžu nějakým bodem týmu k vítězství, tak jsem za to rád. Já nikdy nebyl střelec a na ledě jsem vždy měl jiné úkoly, ale je pravda, že i já mam hromadu šanci. Snad to začne padat, až to bude nejvíc potřeba.

Když jsi v prvním ligovém zápase vstřelil jsou první branku v dresu Baníku, začal kotel okamžitě vyvolávat tvé jméno. Ty jsi na střídačce v nadsázce pronesl: „Tak tohle jsem naposledy slyšel někdy před pěti lety“. Co říkáš na to, jakou podporu máte ve vašich fanoušcích?

Je super sledovat lidi na tribunách a vidět, že je to baví. Chodí na nás na každý zápas, jak doma, tak i venku a za to jim všem patří velké poděkování. Fanoušci jsou super a jak se říká, jsou naším sedmým hráčem na ledě.

Děkuji za rozhovor.

další články
Foto: Muži Baníku zahájili letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...