SHKM Baník Hodonín
Matěj Chalupa: Zkomplikovaný konec utkání mě štve, vůbec to tak nemuselo být
Matěj Chalupa: Zkomplikovaný konec utkání mě štve, vůbec to tak nemuselo být
A-Tým
9.12.2019

V loňské sezoně si Matěj Chalupa ve čtyřiadvaceti odehraných zápasech za A-tým SHKM připsal do svých statistik dvě vstřelené branky. V tomhle ročníku je mladý útočník s dvacítkou na zádech s osmi body pátým nejproduktivnějším útočníkem Baníku. Proti Uherskému Hradišti byl po právu zvolen hráčem utkání když asistoval u vítězné branky Jakuba Sajdla a byl autorem osmé branky v utkání svého týmu.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Matěji, první třetina vám vyšla nad očekávání a vyhráli jste ji 5:0. Pro vás hodně důležitá třetina když se zpětně podívám na výsledek utkání...

První třetina celé utkání nejspíš asi nakonec rozhodla. Zkomplikovaný konec utkání mě štve, vůbec to tak nemuselo být a je to zbytečné. Musíme na tom zapracovat.

Všiml jsem si, že jsi na utkání dorazil v rozehrané první třetině. Kde jsi byl, co se stalo?

Kvůli rodinným důvodům jsem nejel na utkání s hráči autobusem, ale dopravil jsem se o něco později po vlastní ose. Trenér o tom dopředu věděl a řekl mi jen, ať se snažím přijet co nejdříve. Další lehké zpoždění jsem nabral kvůli blbé dopravní situaci kolem Hradiště.

Vyhráli jste po čtvrté za sebou a posunuli jste se na osmou příčku zaručující playoff. V kabině, po tom rozpačitém začátku musí určitě vládnout spokojenost...

Určitě se po vítězných zápasech cítíme lépe a v kabině je lepší atmosféra, ale spokojenost určitě ještě není. Jsme na hraně playoff a rozhodně chceme být výš.

Po první třetině jste začali hrát na všechny čtyři pětky a v ten moment začalo Hradiště stav utkání srovnávat. Je tedy v krajské lize náročné hrát na čtyři lajny?

V tom bych já osobně nějaký problém neviděl. Hradiště, spíš než naše hraní na čtyři pětky nakoplo to, že jsme se uspokojili s dosavadním výsledkem a přestali jsme hrát naši hru. Vlastní nedůsledností jsme dělali chyby v obraně, Hradiště toho využilo a nakonec jsme se ještě museli strachovat o výsledek. Nakonec vše dobře dopadlo a jsme za to rádi.

Ty jsi v utkání vstřelil jednu branku a na vítězný gól jsi přihrával Kubovi Sajdlovi. Můžeš nám tyhle situace popsat?

Se Sajgonem je to jednoduchá záležitost, počkáš až se rozjede, pošleš mu puk a on dá gól. Tak tomu bylo i teď. Já dal gól tak, že jsem se ocitl mezi kruhy sám, dostal jsem puk a stačilo jen dobře trefit, což se podařilo.

Po utkání jsi byl kabinou zvolen hráčem utkání. Bude tě to něco stát?

Určitě budu muset v dobrém výkonu pokračovat i v dalších zápasech a potvrdit to, že jsem helmu nezískal jen tak náhodou. A samozřejmě budu muset klukům do kabiny přinést basu piv od Svijany.

Děkuji za rozhovor.

další články
Z Orla Baníkem. Obrana zeleno-černých hlásí novou posilu, do Hodonína míří šestadvacetiletý zadák Lukáš Zukal
A-Tým
22.5.2024

Novou posilou Baníku se stává šestadvacetiletý zkušený bek Lukáš Zukal, který se na Slovácko přesouvá od znojemských Orl...
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...