SHKM Baník Hodonín
Matěj Chalupa: Benešov začal dobře a nám nezbývalo nic jiného než chytit jejich tempo
Matěj Chalupa: Benešov začal dobře a nám nezbývalo nic jiného než chytit jejich tempo
A-Tým
25.8.2020

Za pár dní oslaví jedenadvacáté narozeniny. Útočník Matěj Chalupa patří k nejmladším členům Kubova výběru, přesto si hodonínský odchovanec každým rokem říká svými výkony o více prostoru na ledě. Vloni zaznamenal v základní části deset kanadských bodů, letos načal svou bodovou i gólovou statistiku hned v prvním přípravném zápase. Proti Benešovu zaznamenal gól a asistenci.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Matěji, s Benešovem to byla na úvod přípravy celkem velká divočina. Čekali jste, že hned první zápas bude mít takový náboj?

Věděli jsme, že první zápas nebude jednoduchý, ale že padne tolik gólu a že dojde i k bitkám, to asi nečekal nikdo.

V prvních minutách vás soupeř jasně přehrával a hlavně přestřílel (v 10. minutě to bylo na střely 2:9, pozn. red.). Čím to, že vám začátek zápasu tak utekl?

Asi jsme byli zaskočeni z toho, že už hrajeme proti jinému týmu a ne jen mezi sebou na tréninku. Přece jen jsme měli dlouhou pauzu. Benešov začal dobře a nám nezbývalo nic jiného než chytit tempo, které soupeř nastavil.

Od druhé třetiny jste hru zlepšili, nakonec jste Lvy přestříleli celkem jednoznačně 37:26. V čem se vaše hra od druhé části změnila?

Začali jsme je lépe napadat a s pukem jsme hráli rychleji a přesněji. Asi většina herních aspektů se zlepšila. Kromě produktivity, ta byla v první třetině stoprocentní (směje se).

V zápase bylo k vidění plno osobních soubojů a taky pár strkanic a bitek. To nebývá v přípravě úplně zvykem…

To opravdu ne, ale když se na ledě sejdou horké hlavy, tak je na co se dívat (směje se).

Nastupoval jsi na křídle nově složen druhé formace. Jak se ti s novými spoluhráči hrálo?

Skvěle! Věděli jsme o sobě a měli jsme pár hezkých akcí. Kuba i Tom (Jakub Sajdl a Tom Polák, pozn. red.) jsou výborní hráči a já jsem jen rád, že si s nimi můžu zahrát.

V 45. minutě jsi navyšoval vedení na 6:4. Mohl bys svůj gólový zásah popsat svým pohledem?

Dostal jsem parádní nahrávku přes osu hřiště a stačilo mi jen netrefit prvního hráče přede mnou. Myslím, že brankář nic neviděl.

Ještě tři a půl minuty před koncem jste vedli o dvě branky, hosté pak ale v závěru dokázali srovnat. Polevili jste, nebo co se stalo, že jste dvoubrankové vedení ztratili?

Měli tam pár šťastných odrazů a ty jim pomohly vstřelit branku, nebo možná i dvě.

Dali jste sedm branek, stejný počet jste ale i inkasovali. Byl to první zápas přípravy, ale přeci jen – je obranná hra to, na čem musíte ještě zapracovat?

Nejspíš ano, ale týká se to jak obránců, tak i útočníků. Dnes brání a útočí všech pět hráčů najednou.

V době zápasu panovalo pořádné horko. Venkovní teplota v době úvodního buly byla pořád na 29 °C. Jak se hrálo v takovém horku a jaký byl led?

Naštěstí na stadioně bylo příjemných 15 stupňů, takže to nějaký velký vliv nemělo. V této době je kvalita ledu trochu horší, ale na to jsme v létě zvyklí.

Jak jsi trávil letošní prázdniny/dovolenou?

Coronavirus mi trochu překazil plány, asi jako každému, takže jsem trávil čas s přáteli a s rodinou doma. Samozřejmě převažoval sport a odpočinek.

V loňské sezoně jsi zapsal celkem deset kanadských bodů za dva góly a osm přihrávek. Jak jsi z osobního pohledu s minulým ročníkem spokojený?

Byl jsem rád, že jsem pravidelně hrál. To že se mi povedlo dát dva góly a na pár dalších přihrát, za to jsem samozřejmě také rád.

A jaké osobní cíle máš pro nadcházející sezonu?

Chci pomoct týmu obsadit co nejvyšší příčku. A nějaké ty body navíc (usmívá se).

Děkuji za rozhovor.

další články
Soupiska A-týmu je bohatší o další jméno, do Baníku se vrací hodonínský odchovanec obránce Matěj Bílek!
A-Tým
7.6.2023

Po brankáři Dominiku Pitákovi a útočnících Adamu Bachánkovi a Vojtěchu Dobiášovi hlásí první posílení pro novou sezonu t...
Baník začne ligu 23. září v Havířově. Doma se zeleno-černí představí poprvé ve třetím kole proti Novému Jičínu
A-Tým
5.6.2023

Hodonínské hokejisty čeká na úvod jejich druhé sezony ve 2. lize venkovní dvojzápas. V prvním kole se Bachánkovi svěřenc...
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...