SHKM Hodonín
Martin Vyrůbalík: Jednoznačně chceme postoupit do playoff
Martin Vyrůbalík: Jednoznačně chceme postoupit do playoff
Info
5.12.2019

Polovina základní části KLM je za námi. Ještě než o víkendu začnou odvety, požádali jsme o zhodnocení první poloviny sezony a aktuálního dění v A-týmu manažera Martina Vyrůbalíka. „Jestli jsme spokojení nebo ne není momentálně podstatné. Hlavní je, že se nám mužstvo povedlo vhodně doplnit a že jsme se přiblížili osmému místu. A pozitivní je, že do zápasů zasáhli i junioři, kteří se vůbec neztratili,“ říká šéf A-týmu SHKM.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Martine, je za námi polovina základní části. Jak jste dosavadním průběhem sezóny spokojen?

Vzhledem k tomu, že nám na začátku sezony odešli neočekávaně někteří hráči, a nám se nedařilo mužstvo hned doplnit, tak jsme ani nemohli čekat, že bude mužstvo na špici soutěže, jako tomu bylo loni.

Hlavně v domácích zápasech se nám nedařilo vyhrávat a proto se nyní nacházíme mimo pozice zajišťující účast v playoff. Jestli jsme spokojení nebo ne není momentálně podstatné. Hlavní je, že se nám mužstvo povedlo vhodně doplnit a že jsme se přiblížili osmému místu. A pozitivní je, že do zápasů zasáhli i junioři, kteří se vůbec neztratili.

Tým ze začátku ligových bojů trápily potíže se sestavou. Kádr navíc během léta přišel o několik důležitých hráčů. V posledních týdnech se soupiska rozrostla o několik nových jmen, máte v plánu přivést ještě nějaké posily?

Bohužel je dlouhodobě mimo hru Zdeněk Kučera, David Polesný se vydal na dráhu rozhodčího, Andreas Jajcay odjel studovat do zahraničí. Když k tomu připočteme letní odchody, a odchod Patrika Lidáka, který tým v průběhu sezony opustil z osobních důvodů, tak jsme najednou postrádali nejen kvalitu, ale i dostatečný počet hráčů. Některé zápasy se odehrály jen na dvanáct hráčů a my jsme si byli jasně vědomi toho, že takhle to dál nepůjde.

Začali jsme proto intenzivně pracovat na posílení mužstva. Podařilo se nám přivést útočníka Aleše Dufka, když mu to časově vychází, tak na střídavé starty jezdí z Přerova další útočník Martin Borot. Z Březiny se nám podařilo získat forvarda Tomáše Račického, který má vyřízeny střídavé starty do týmu Masarykovy Univerzity.

Kromě toho jsme ale oslovili i několik starších místních kluků, kteří by měli zájem za Baník hrát a tak jsme rádi, že máme na soupisce i kluky jako jsou Lukáš Filásek, Lukáš Krupica nebo Tomáš Koubek. Už dříve se k mužstvu připojili Jan Prčík mladší (od 20. října na marodce, pozn. red) a Tomáš Zapletal.

Z juniorů trenér Prčík využívá aktuálně pětici hráčů - Antonína Běhala, Filipa Wallu, Alexe Webera, Martina Šenka a Kryštofa Kotáska. Momentálně poslední potvrzenou posilou je obránce Matěj Porzer, který se ale k týmu kvůli pracovním povinnostem připojí až před vánocemi. Nicméně jeho hostování je již administrativně dotaženo.

Zdenko Kotvan by se měl od týmu v polovině prosince odpojit a soustředit se na přijímací zkoušky. Pokud ale bude Zdenko schopen skloubit studium s hokejem, bude u nás velmi rád působit i nadále.

Z juniorky jste letos vytáhli do mužského hokeje už pět hráčů. Jak hodnotíte výkony mladíků?

Před sezonou to vypadalo, že se juniorský tým vůbec nepodaří dát dohromady. Ale nakonec se trenérům Čajkovi a Lexovi podařilo kluky poskládat a díky tomu je nyní můžeme využít i v mužích. Myslím, že je to pro ně velká výzva. A v prozatímních zápasech se své úlohy zhostili parádně a rozhodně nezklamali.

Stejně jako loni se můžete opřít o podporu fanoušků. Ti za týmem stáli, i když se nedařilo...

Fanoušky máme opravdu věrné. Ty nám můžou závidět i mužstva ve vyšších ligách a my jsme za jejich podporu nesmírně rádi.

Je ale taky pravda, že během první třetiny domácího utkání s Rosicemi kotel nefandil a dal tak najevo svou nespokojenost s výkony a hlavně s výsledky. Co na tuto reakci fanoušků říkáte?

Fanoušci si zaplatili a je jen na nich jestli budou fandit a nebo se budou na hokej jen dívat. Každý svou nespokojenost řeší jinak. Oni se rozhodli, že v první třetině nebudou fandit a já i hráči to respektujeme. Měli na to právo, protože v tu dobu jsme, i kvůli problémům se sestavou, nepředváděli ideální výkony.

Myslím si, že to bylo z jejich strany velmi uvážené. Horší by bylo, kdyby třeba házeli na led odpadky nebo se projevovali vulgárně vůči hráčům. Takhle dali slušnou formou najevo svou nespokojenost.

Jaké jsou cíle A-mužstva pro druhou polovinu sezony?

Jednoznačně chceme postoupit do playoff. A jak se říká - v playoff se může stát cokoliv.

Jak se daří pracovat na poli partnerské spolupráce s případnými sponzory?

Do sezony jsme vstoupili s již stávajícími hlavními sponzory - STAVEBNÍ FIRMOU PLUS a společností G-mont Hodonín. V průběhu sezony se nám podařilo prodloužit smlouvy s několika dalšími partnery, jako jsou například firmy M3Steel, Okna Ševčík, Repos-ing nebo Klimabott.

Během sezony se nám podařilo dohodnout se na partnerství s firmou Thermo Home, několik dalších společností nám poskytlo podporu formou sponzorského daru. V minulém roce jsme nemohli žádat město Hodonín o žádnou dotaci, přesto nám byla poskytnuta mimořádná dotace, za což jsme hrozně rádi.

Letos už jsme měli možnost řádně žádat o dotaci, takže jsme o ni zažádali a věříme, že i město nám výrazně pomůže naplnit náš týmový rozpočet. Všem fanouškům a partnerům bych chtěl touto cestou moc poděkovat za to, že nás podporují a pomáhají nám bavit sami sebe i fanoušky.

Ve funkci manažera jste druhým rokem. Je to pro vás letos jednodušší práce, než v minulé sezoně, když jste začínal?

V minulé sezoně to pro nás všechny bylo něco úplně nového a neznámého. Nevěděli jsme moc, do čeho jdeme. Ale musím říct, že nám v tomto hráči moc pomohli. Hráli s velkou chutí a nadšením. Má práce byla tímto velmi ulehčena. A všichni jsme za to byli na konci parádní sezony odměněni titulem.

V letošní sezoně, ve chvíli, kdy bylo potřeba sehnat hráče, jsem už opravdu poznal a ochutnal funkci manažera naplno. Vyžadovalo to spoustu úsilí, telefonátů a času, ale určitě toho nelituji. Člověk se pořád učí a já věřím, že se nám podařilo mužstvo vhodně doplnit, aby dokázalo postoupit do playoff.

Děkuji za rozhovor.

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...