SHKM Baník Hodonín
Martin Vyrůbalík: Chtěli jsme si to vybojovat a užít si to společně s fanoušky
Martin Vyrůbalík: Chtěli jsme si to vybojovat a užít si to společně s fanoušky
A-Tým
7.4.2022

Dnešní poledne totálně změnilo závěr kvalifikace o postup do 2. ligy. Chvíli po obědě totiž vyšla najevo zpráva, že hokejisté HC Samson České Budějovice nenastoupí do posledních dvou kvalifikačních zápasů. Zrušeno je tedy páteční utkání Samson vs. MB HOKEJ i nedělní, hodonínskými fanoušky netrpělivě očekávaný duel na ledě ZS Václava Nedomanského. Podle dnešních zpráv ze svazu se obě utkání kontumují ve prospěch soupeře HC Samson České Budějovice. Baník tak s devíti body vyhraje kvalifikační skupinu a postoupí do 2. ligy!

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Kdy jste se dozvěděli o tom, že Samson nemá v plánu nastoupit k víkendovým zápasům?

V průběhu dnešního (čtvrtek 7.4.2022) dopoledne jsme měli telefonát ze Samsonu, že mají problém se sestavou. Následně se vše začalo řešit přes hokejový svaz a někdy chvíli po obědě jsme věděli, že se zápas opravdu neodehraje.

Byly nějaké náznaky tohoto vývoje už v neděli, kdy jste odjeli a nastoupili k utkání v Českých Budějovicích?

Absolutně jsme nic nepozorovali, ani nám nikdo nic nenaznačil.

Co to pro SHKM znamená? Zápasy budou kontumovány, Baník tedy s devíti body vyhraje kvalifikaci, s dvoubodovým náskokem před Moravskými Budějovicemi…?

Ano. Dle zpráv z hokejového svazu tomu tak bude, oba zbývající zápasy budou podle dnešních informací přímo ze svazu kontumovány. Vše se ještě musí potvrdit oficiálně.

Baník je tedy druholigový. To je na jednu stranu to, co všichni v klubu, hráči i fanoušci chtěli… ale postup po takovém konci není úplně podle představ. Jak moc vás nastalá situace mrzí? Co všechno půjde do koše?

Moc nás to mrzí. Chtěli jsme si to vybojovat sportovní cestou a oslavit postup s fanoušky. Všichni jsme se na nedělní zápas moc těšili. A nejen my, hlavně fanoušci. Vše se od pondělí chystalo. Té práce a úsilí, které jsme tomu zápasu věnovali, je tolik, že si to nikdo nedokáže představit. Teď bude další práce to všechno zrušit a odvolat.

Už je postup definitivní, nebo je potřeba na něco počkat?

Určitě si počkáme na oficiální potvrzení z hokejového svazu. Prozatím nechceme nic vytrubovat do světa.

Dnes začal předprodej vstupenek. Jelikož se v neděli se Samsonem hrát nebude, budete fanouškům, kteří si už stihli koupit svou vstupenku, vracet peníze?

Asi padesát fanoušků si už dnes stihlo koupit svou vstupenku. Majitelé vstupenek si je mohou nechat proplatit v neděli 10. dubna od 16:30 do 17:00 na zimním stadionu…

Znamená to, že se podařilo domluvit nějakou náhradu za zrušený zápas se Samsonem?

Jsem hrozně rád, že můžu říct – ano! V šibeničním termínu se nám podařilo obvolat a dát dohromady tým, proti kterému v neděli 10. dubna od 17:00 odehrajeme exhibiční utkání. Je nám jasné, že to nebude mít tu pravou atmosféru rozhodujícího zápasu, ale chceme dát možnost fanouškům i hráčům zažít ještě jeden poslední letošní společný zápas a rozloučit se se sezonou. Podrobnosti přineseme v nejbližší době.

Dnes v podvečer jste měli trénink, jak na to všechno reagovali hráči?

Hráči se to dozvěděli už po obědě a reakce byla u všech podobná. Převládal takový zvláštní pocit. Hrozně špatně se to popisuje. Kvalifikace se vyhrála, ale je to nedokončená práce. Spadlo nám to takzvaně do klína. To jsme nechtěli. Chtěli jsme si to vybojovat a užít si to společně s fanoušky.

Až vše posvětí svaz, budou mít fanoušci nějakou oficiální možnost oslavit s hráči historický postup do 2. ligy?

Oslavu postupu jistě máme v plánu. Počkáme na oficiální sdělení ze svazu a pak začneme plánovat, jak to všechno provedeme.

Děkuji za rozhovor.Aktuální tabulka sk. Jih

1. Hodonín     3 2 0 0 1 17:12 6
2. MB Hokej    3 1 0 1 1 11:16 4
3. Samson ČB    2 0 1 0 1 8:8 2

Konečná tabulka sk. Jih po kontumacích

1. Hodonín     4 3 0 0 1 22:12 9
2. MB Hokej    4 2 0 1 1 16:16 7
3. Samson ČB    4 0 1 0 3 8:18 2
další články
Vojtěch Dobiáš: Vyškov byl super příprava na playoff. Na vrchol sezony se moc těším!
A-Tým
29.2.2024

Vojtěch Dobiáš se po třítýdenní pauze vrátil do sestavy a dvěma asistencemi pomohl ke skalpu Vyškova. Jak třiadvacetilet...
Skvělý týmový výkon, výborná kulisa, fantastický Dominik Piták a hattrick Dominika Luži! Derby s Vyškovem je naše!
A-Tým
28.2.2024

Čí je derby? Naše! Hodonínští hokejisté oplatili před svými skvělými fanoušky Vyškovu do puntíku porážku z minulého vzáj...
Středa opět ve znamení hokeje a tentokrát i malého jihomoravského derby! Baník doma hostí hokejisty Vyškova
A-Tým
27.2.2024

Základní část 2. ligy vbíhá do cílové rovinky. Před dvanácti týmy moravské skupiny jsou už jen poslední čtyři kola, a v ...