SHKM Hodonín
Martin Vyrůbalík: Bez vás fanoušků by to nemělo smysl
Martin Vyrůbalík: Bez vás fanoušků by to nemělo smysl
Info
18.8.2020

Hokejisté A-týmu SHKM Hodonín stojí na prahu své třetí sezony v KLM. Sezony, která bude vzhledem k aktuální situaci asi hodně specifická a jak všichni doufáme i „neopakovatelná“. Jak současná doba ovlivňuje chod hokejového klubu, co nového vedení chystá pro fanoušky nebo co si myslí o konci Moravských Budějovic? Na to všechno a na spoustu dalšího jsme se zeptali manažera A-mužstva Martina Vyrůbalíka.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Hokejisté A-týmu SHKM stojí na prahu své třetí sezony v Krajské lize. Po premiérovém ročníku, který zeleno-černí naprosto senzačně opanovali, skončila loňská pouť Baníku „už“ v semifinále. Vinou koronaviru však byla sezona 2019-20 oficiálně ukončena předčasně. „Kdybych měl loňskou sezonu zpětně nějak v krátkosti zhodnotit, tak byla nahoru dolů… teda vlastně spíš dolů a nahoru. A hlavně byla nedokončená,“ říká k minulé sezoně manažer A-mužstva Martin Vyrůbalík.

Sezonu v březnu předčasně ukončilo sezonu opatření vlády. Asi jen málokoho tehdy napadlo, že i na prahu nové sezony bude COVID-19 ovlivňovat nejen hokej, ale celkově náš život. „Tohle jsem si absolutně nepřipouštěl. Říkal jsem si, že nám to maximálně zkrátilo sezónu, možná trochu zkomplikuje začátek přípravy, ale že od další sezóny už se půjde v zaběhnutém režimu. Bohužel realita je jiná,“ krčí rameny.

Situace kolem COVID-19 komplikuje práci i život nám všem, hokejový klub nevyjímaje. „Hlavně v začátcích v době celoplošné karantény jsme se nemohli scházet a plánovat novou sezonu. Vše se řešilo telefonicky nebo přes videohovory. Také letní příprava byla posunutá a omezená různými opatřeními,“ vrací se ve vzpomínkách na začátek vyhlášení pandemie

A bezpečnostní a hygienická opatření jsou tady s námi bohužel nadále. Jaká opatření přesně budou přípravné i mistrovské zápasy doprovázet se fanoušci dozví před prvním přípravným zápasem, ve kterém v pátek 21. srpna Drtiči hostí HC Lev Benešov.

Naše životy neovlivňuje jen koronavirus, ale také nastupující ekonomická krize. „Tato situace se dotkne každého, tedy i nás. Budeme muset počítat s větším zabezpečením domácích zápasů, kapacita bude snížena, takže nám návštěvnost nemusí dostatečně pokrýt náklady spojené s provozem zápasu. Ještě před startem soutěže budeme vést jednání se stávajícími i potenciálními novými partnery a uvidíme, jak se situace vyvine,“ říká k nesnadné ekonomické situaci Vyrůbalík.

Vloni i předloni měli fanoušci zeleno-černých barev před sezonou možnost přijít na „tiskovou konferenci“ a zeptat se na cokoliv, co je zajímá. Tiskovku plánuje vedení A-týmu uspořádat i letos. „Setkání s fanoušky plánujeme zorganizovat i před startem nové sezony. Všichni ale víme, jaké to je v dnešní době něco plánovat. Pakliže nám tyto plány nic nezhatí, budeme fanoušky o místě i datumu setkání včas informovat,“ slibuje.

Před startem minulého ročníku přišli Drtiči s akcí „Dáváme góly pro fanoušky“, která znamenala, že každý vstřelený gól do sítě soupeře přinesl symbolických dvacet korun pro zeleno-černý kotel. Akce, která díky 110 trefám v základní části vynesla kotelníkům 2200,- Kč, sklidila mezi hráči i fanoušky velký úspěch, a tak i letos budou Drtiči dávat góly pro fanoušky.

Kromě toho chystá vedení Baníku i na nadcházející sezonu jeden speciální zápas. „Černé dresy, ve kterých jsme odehráli duel s Ostrohem, se moc povedly a velký ohlas měla i jejich následná aukce. Zatím nechci být úplně konkrétní, ale i pro novou sezonu připravujeme podobnou akci a speciální sadu dresů. Věřím, že i letos se mají fanoušci na co těšit,“ naznačuje stále aktivní devětatřicetiletý obránce HC Olomouc.

V minulých dvou letech hrál A-tým SHKM svá domácí utkání v základní části výhradně v neděli. Letos přichází Baníci s novinkou. „Chceme zkusit změnu. Fanoušci z Hodonína i jeho okolí jsou navyklí chodit na hokej v sobotu. Vzhledem k rozlosování SHK Hodonín, které se letos nekryje s našimi zápasy, jsme se rozhodli, že bude-li možnost hrát domácí zápas v sobotu, tak jej odehrajeme v sobotu od 17:00,“ vysvětluje.

Šest z deseti domácích zápasů základní části tedy odehrají Peš a spol. v sobotním termínu. Krom toho je na Zimním stadionu Václava Nedomanského čeká ještě trojice nedělních zápasů a také jeden pondělní – sváteční duel (28.9. s Uherským Hradištěm).

Ještě před pár dny bylo v rozlosování o jeden domácí zápas více, v pátek 14. srpna ale přišla zpráva o odstoupení Moravských Budějovic ze soutěže Krajské ligy mužů. „Je nám to samozřejmě líto. Jednak proto, že jsme přišli o dva zápasy s kvalitním soupeřem, ale také kvůli hokeji v Moravských Budějovicích jako takovému. Nezbývá nám ale nic jiného než přijmout to jako fakt,“ konstatuje.

A-tým SHKM se ihned po svém založení stal jedním z favoritů KLM, což potvrzuje celkové vítězství v premiérové sezoně 2018-19 a účast v semifinále v loňském ročníku. S ambicemi pohybovat se v horních patrech soutěže půjdou Drtiči i do sezony 2020-21. „Rozhodně chceme hrát nahoře v tabulce. Věřím, že jsme se všichni poučili z promrhaného začátku loňské sezóny. Hráči, trenéři a všichni okolo týmu pracují na jedničku a jsou natěšení do nové sezóny,“ říká manažer Drtičů.

Ten, jelikož je kromě funkcionaření v SHKM stále ještě aktivním extraligovým hokejistou, prožívá náročné období. „Srpen je jedním z nejnáročnějších měsíců. Začátek Extraligy se letos ještě o něco posunul, tak je příprava delší. V SHKM jsme v poslední době řešili hlavně nutná opatření ohledně koronaviru, jak zabezpečit především chod mládeže, ale i A-týmu. Zatím vše probíhá vzorně. Rodiče se řídí podle pokynů, trenéři tak mají svou práci hodně ulehčenou,“ chválí spolupráci člen VV SHKM.

Na závěr Martin Vyrubalík přidal svůj vzkaz hodonínským fanouškům. „I když fanouškům jakéhokoliv sportu aktuální situace příliš nepřeje, věřím, že si najdete cestu naše kluky podpořit a pomůžete jim k maximálním výkonům. Bez vás fanoušků by to totiž nemělo žádný smysl.“

další články
Foto: Muži Baníku zahájil letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...