SHKM Hodonín
Lukáš Vacula: Utkání jsme měli pod kontrolou, ale soupeře nakopla první vstřelená branka
Lukáš Vacula: Utkání jsme měli pod kontrolou, ale soupeře nakopla první vstřelená branka
A-Tým
1.12.2019

Dvacetiletý Lukáš Vacula byl vloni nejmladším členem mistrovského kádru, který po vítězném finále s Velkým Meziříčím mohl slavit zisk poháru pro vítěze KLM. Dlouhovlasý forvard se ve včerejším derby s Břeclaví konečně dočkal své první trefy v mužském hokeji. „Dal jsem si načas. Jsem rád, že jsem tu střeleckou smůlu konečně prolomil,“ říká s úlevou.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Lukáši, v Břeclavi jste zapsali třetí vítězství za sebou. Jak bys na úvod utkání zhodnotil?

Na úvod bych chtěl říct, že jsem se na utkání velmi těšil, především proto, že se jednalo o derby a v břeclavském týmu je spoustu mých bývalých spoluhráčů a kamarádů, se kterými jsem vyrůstal, a také jsem v Břeclavi strávil jednu sezónu pod vedením trenéra Hrbatého a na tuto sezónu velmi rád vzpomínám. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, protože Břeclav byla tabulkově výš.

V polovině první třetiny jsi zvyšoval na 2:0, jak se gólová akce zrodila?

Martin Borot v rohu vybojoval puk a krásnou přihrávkou mě našel před bránou a mně stačilo už jen konečně přesně zamířit. No, na Karlose (Filip Král, pozn. red.) jsem to trénoval celou sezónu v Břeclavi (směje se).

Pro Tebe to byla vůbec první trefa v zeleno-černých barvách, na kterou jsi čekal skoro jednu a půl sezony…

Je to tak. Dal jsem si načas (směje se). Jsem rád, že jsem tu střeleckou smůlu konečně prolomil.

Po dvou třetinách jste vedli jasně o čtyři branky, v poslední dvacetiminutovce se ale domácí dostali na dostřel. Bylo to ztrátou koncentrace, podceněním závěru zápasu nebo něčím jiným?

Utkání jsme měli pod kontrolou, ale soupeře nakopla první vstřelená branka. Od té doby se soupeř ofenzivně zvedl a dostal nás pod tlak. Z toho vyplývaly chyby v defenzívě.

Před třetím gólem jste přišli v útočné třetině o kotouč, Alex Weber pak musel tahat za záchrannou brzdu. Co se stalo špatně?

Měli jsme přesilovku a po mojí zbytečné ztrátě kotouče jel soupeř sám na bránu a Lexič se snažil celou situaci zachránit, bohužel následovalo trestné střílení, které soupeř proměnil.

Naštěstí jste pak v pokračující přesilovce přidali pátou branku. Z posledních deseti přesilovek jste tři dokázali využít. Věnujete se na trénincích nácviku početních výhod?

Nácviku se určitě věnujeme a jsem rád že nám to tam v poslední době padá. Trénink dělá mistra (směje se).

Na zápas dorazila i velmi početná skupina vašich příznivců, kteří vám připravili naprosto domácí prostředí. Překvapilo tě, kolik fanoušků se za vámi do Břeclavi vydalo?

Ano, byl jsem velmi rád, protože jejich podpora pro nás znamená strašně moc a myslím si, že máme nejlepší fanoušky v lize. Chtěl bych jim tímto poděkovat za jejich ohromnou podporu, díky!

Po první polovině základní části jste na devátém místě se ziskem sedmnácti bodů. Jak hodnotíš prvních třináct odehraných kol?

Začátek pro nás nebyl vůbec jednoduchý, ale myslím si, že každým zápasem jsme lepší a lepší, a doufám, že to tak bude pokračovat.

Děkuji za rozhovor.

další články
Vítězná série skončila, Velmez rozhodl v poslední části díky přesilovkám
A-Tým
14.12.2019

Krásný zápas se špatným a také hodně hořkým koncem. Tak by se dal jednoduše popsat dnešní duel hodonínského SHKM na ledě...
Obránce David Polesný zpět na soupisce A-týmu SHKM!
A-Tým
14.12.2019

Pětadvacetiletý zadák David Polesný dostal na základě žádosti vedení klubu SHKM Hodonín od KVV Českého hokeje výjimku a ...
Hodonínské hokejisty čeká těžká zkouška, o body budou bojovat ve Velkém Meziříčí
A-Tým
13.12.2019

Na programu je již 16. kolo krajské ligy a hodonínští hokejisté v sobotu 14. prosince zajíždí do Velkého Meziříčí. Úvod...