SHKM Hodonín
Ľubomír Vaškovič: Fanoušci v Hodoníně vždy byli sedmým hráčem na ledě
Ľubomír Vaškovič: Fanoušci v Hodoníně vždy byli sedmým hráčem na ledě
A-Tým
29.9.2021

Tohle je statistika, která by mohla vydržet co nejdéle. Letní posila zeleno-černých, zkušený forvard Ľubomír Vaškovič, v nedělním utkání s Kroměříží skóroval v každé třetině a při svém premiérovém soutěžním startu ve službách Baníku tak zaznamenal hattrick. „Věřím, že nám to půjde celou sezonu. Celkově jsem moc rád za to, že mě kluci a vedení přijali do kabiny a že můžu být součástí tohoto týmu,“ říká pětatřicetiletý hokejista.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Ľubo, je za námi první zápas nové sezony. Jak bys průběh duelu s Kroměříží zhodnotil?

V první třetině s námi Kroměříž držela krok. Dobře bruslili, ale myslím si, že naše góly na 2:1 a 3:1 ze začátku druhé třetiny zápas zlomily. Od té chvíle jsme byli jasně lepším mužstvem.

Hned ve druhém střídání jste dali první gól. Přišlo mi, že vám tahle trefa paradoxně trochu uškodila. Že jste v průběhu první třetiny měli trochu těžší nohy. Od druhé třetiny to ale byl úplně jiný výkon...

Je možné, že nás ten rychlý první gól trochu uspokojil, ale jak jsem už říkal – po našem druhém a třetím gólu se to zlomilo na naši stranu a zápasu jsme dominovali.

Vstřelili jste celkem devět gólů, a to jste ještě spoustu vyložených šancí spálili. Vypadá to, že do ofenzivy bude mít tým opravdu velkou sílu…

Nechtěl bych to úplně hodnotit po prvním odehraném utkání. Ligu neznám, neznám ani soupeře, ale vypadá to, že v ofenzívě bychom problém mít nemuseli.

Jediné, co by se na včerejším výkonu asi dalo mužstvu vyčíst je vysoký počet vyloučených. Celkem jste obdrželi devět dvouminutových trestů. Některá vyloučení byla sporná, našlo se ale i pár zbytečných faulů, souhlasíš?

S tím na sto procent souhlasím. Pokud chceme hrát o nejvyšší příčky nebo o postup, každý hráč musí být disciplinovaný. Každý z nás musí umět něco snést a obětovat se pro mužstvo. Už v přípravě jsme měli spoustu zbytečných trestů a pokračovalo to i včera.V přípravě vás trápila obranná hra, v pěti zápasech jste inkasovali 29 gólů. Včera jste soupeři povolili jen jednu trefu. Zaměřili jste se v posledních trénincích na defenzivu nebo to přisuzuješ spíš tomu, že se tým zápas od zápasu lépe sehrává? Nebo už jen prostě nevytváříte v obranné hře tolik chyb?

Máš pravdu, že jsme v přípravě dostávali hodně gólů. Připadalo mi ale, že to v přátelských zápasech bral každý na lehkou váhu, že jsme si chtěli spíš jen tak zahrát než vyhrát. Včera to už bylo o něčem jiném. Hrálo se o body a bylo to z obrany víc zodpovědné. Ale i tak, v playoff bude obranná hra alfou a omegou a musíme na tom dál pracovat.

Po deseti letech máš zase možnost zahrát si Pešákem a Sajdlíkem a vypadá to, že si tuhle souhru na ledě opravdu užíváte…

Jsem moc rád, že mě trenéři dali zrovna do tohoto útoku a že můžu hrát v jedné lajně s Pešákem a Sajdlíkem. Věřím, že nám to půjde celou sezonu. Celkově jsem moc rád za to, že mě kluci a vedení přijali do kabiny a že můžu být součástí tohoto týmu.

Krajská liga je pro Tebe v pětatřiceti letech novou zkušeností. Máš za sebou sice jen pár přípraváků a jeden soutěžní zápas, ale – jak bys zhodnotil úroveň soutěže?

Tohle bych zatím nechtěl hodnotit, na to je ještě čas. Budu rád, když budu prospěšný týmu a klubu. Je to má první sezona, ve které při hokeji zároveň pracuji, navíc minulý rok jsem hokej nehrál, takže si musím nejdřív na tuto novou situaci navyknout.

Na zápas přišlo 405 diváků, což je zatím suverénně nejvyšší návštěva v dosud odehraných ligových zápasech. Kotel fandil od první do poslední vteřiny. Jak se ti hrálo před takovou kulisou?

Já mám Hodonín moc rád a vždy se mi tady hrálo dobře. Včera jsem si to znovu parádně užil a už se těším na další zápas. Fanoušci v Hodoníně vždy byli sedmým hráčem na ledě.

Děkuji za rozhovor.

další články
Foto: Muži Baníku zahájil letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...