SHKM Baník Hodonín
Kryštof Kotásek: Myslím, že si tým dobře sednul a taháme za jeden provaz
Kryštof Kotásek: Myslím, že si tým dobře sednul a taháme za jeden provaz
Rozhovor
1.11.2020

Devatenáctiletý Kryštof Kotásek patří k tahounům juniorky SHKM. V minulé sezoně ovládl týmovou produktivitu a stal se i nejlepším střelcem mužstva a k těmto titulům našlápl i na začátku letošního ročníku. „Začátek sezony bych hodnotil velice kladně. Myslím, že si tým dobře sednul a taháme za jeden provaz,“ říká odchovanec Baníku, který si už připsal také čtyři starty v A-týmu.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Kryštofe, před tím, než byla sezona přerušena, jste odehráli s juniorkou čtyři zápasy bez jediné porážky. Jak bys dosavadní průběh sezony zhodnotil?

Začátek sezony bych hodnotil velice kladně. Vyhrávalo se, a to je vždy dobré, protože je pak větší chuť i do dalších zápasů. I když jsme vyhráli čtyři zápasy ze čtyř, tak to ani jednou nebylo jednoduché a snad vždycky to byl boj do posledních minut.

V čem je podle tebe v současném týmu největší síla?

Myslím, že si tým dobře sednul a taháme za jeden provaz. Semkli jsme se jako tým, protože jsme nechtěli opakovat start z minulého ročníku, který byl velice špatný. A musíme poděkovat i mladším klukům, kteří se situace zhostili výborně, plní vše, co mají a jsou týmu velmi prospěšní.

Kdybys měl charakterizovat sebe jako hokejistu, jak by ses popsal? V čem jsou tvé přednosti a kde naopak vnímáš, že je ještě prostor pro zlepšení?

Moje hlavní výhoda bude asi moje výška a váha, což mi pomáhá v osobních soubojích. Sám sebe bych se charakterizoval jako ofenzivního hráče. Rád střílím, a to se občas projeví i tak, že vystřelím z pozic, ze kterých bych mohl spíš nahrát. Zlepšit bych se určitě mohl v defenzivní činnosti.

Jaké jsou tvé hokejové cíle do budoucna?

Aktuálně se spíše soustředím na maturitu, ale moje cíle jsou, že bych chtěl určitě dál hrát hokej. Ať už v Hodoníně nebo popřípadě na vysoké škole.

Kromě hraní se v posledních době věnuješ i pískání. Baví tě role rozhodčího?

Pískání se věnuji od minulého roku a je to poměrně zajímavé vidět hokej i z druhé strany. Uvidím, jak se to do budoucna vyvine. Rád bych si licenci zvýšil, ale to se vše bude odvíjet od aktuální situace.

Patříš mezi hráče, kteří nesbírají moc trestných minut. Pomáhá ti k tomu, že jsi málo vylučovaný, i to, že znáš hokej z pohledu hráče i rozhodčího?

Určitě ano. Pomáhá mi, že jsem viděl hokej i z druhé strany. Člověk totiž najednou vidí všechny ty malé fauly a uvědomí si, že nejsou potřeba. Ale jsem i poměrně klidný hráč, takže jsem vždy chtěl soupeře předčít spíš svými dovednostmi než nějakým nedovolený zákrokem.

Už pár dní je máte vládou zakázáno trénovat společně. Jak momentálně probíhají tréninky? Jak se udržuješ v kondici?

V kondici se snažím udržovat cvičením, ať už běháním nebo posilováním.

Najdeš na současné situaci i nějaká pozitiva? Máš třeba teď na nějaké soukromé aktivity či koníčky více času než obvykle?

Moc pozitiv v aktuální situaci nevidím. Ale jestli aspoň něco, tak mám poměrně dost času na přípravu k maturitě, která mě letos čeká. A taky můžu trávit víc času s rodinou.

Věříš, že se letošní sezona znovu rozjede?

Myslím si, že se sezona rozjede, ale bude to až po Vánocích. Zároveň si myslím, že se v juniorce nebude hrát nadstavba a bude určitě spousta omezení. Teď nám nezbývá nic jiného, než počkat a uvidíme, co vlastně bude.

Děkuji za rozhovor.