SHKM Hodonín
Jubilejní desáté kolo netradičně ve čtvrtek, Hodonínští míří do Boskovic
Jubilejní desáté kolo netradičně ve čtvrtek, Hodonínští míří do Boskovic
A-Tým
13.11.2019

Desáté kolo Krajské ligy bylo odstartováno dvěma zápasy už ve středu, další pětice duelů, včetně toho, v němž Boskovice hostí hodonínský Baník, je na programu ve čtvrtek 14. listopadu. Svěřence trenéra Prčíka čeká těžký soupeř, kterému patří druhé místo v tabulce a jde mu to hlavně směrem dopředu. Minerva se momentálně může pyšnit nejproduktivnějším útokem soutěže.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Boskovice léta patří k tomu nejlepšímu, co Krajská liga nabízí. Klub z jedenáctitisícového města v okrese Blansko celou soutěž v sezonách 2016-17 a 2017-18 dokázal opanovat a získat mistrovský pohár.

Svou kvalitu potvrzuje Minerva i v aktuálním ročníku. Po devíti odehraných kolech se tým trenéra Karného nachází na druhé příčce tabulky za Velkým Meziříčím. Na svém kontě mají Boskovičtí už 21 bodů a s 55 vstřelenými góly disponují nejproduktivnější útočnou silou v celé soutěži.

Velkou část kádru tvoří bývalí druholigoví hráči, kteří nastupovali především za dnes již neexistující klub VSK Technika Brno. Jména jako David Šebek, Karel Benýšek, Ondřej Stehlík, Pavel Strýček nebo Jaroslav Chvátal patřila k oporám už v dobách, kdy všichni hájili barvy Vysokoškoláků. A k největším tahounům patří i v Boskovicích.

Nejproduktivnějším hráčem Minervy je však místní odchovanec, jedenadvacetiletý útočník Jakub Čejka. Urostlý forvard prošel mládeží brněnské Komety, vloni nastupoval za prvoligovou Třebíč a druholigové Moravské Budějovice, s nimiž dokráčel až do finále soutěže. V devíti dosavadních duelech posbíral talentovaný forvard už 17 kanadských bodů (10+7).

Zeleno-černé, kteří se v dosavadním průběhu sezony herně a hlavně střelecky trápí, tak čeká na ledě jednoho z favoritů velice těžký úkol.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Kotvan) – Směřička, Crlík, Rýpar, Veselský, Sedlák, Rákoczy, Weber – Kuba (A), Peš (C), Sajdl (A) – Dufek, Tomi, Venclík – Borot, Chalupa, Vacula – Zapletal, Novotný, Výmola.

SKMB Boskovice: Chvátal (Huzlík) - Strýček, Studený, Němec, Dufek, Vágner, Štancl - Skácel, Stehlík, Hnilička - Benýšek, Šebek, Čejka - Klaus, Bednář, Pelikán - Sekanina, Hasoň.

Rozhodčí

Marek Honza - Radim Paulík, Marek Tichý.

další články
O další body jedou Drtiči bojovat na led Uherského Hradiště
A-Tým
6.12.2019

V domácím dvojutkání proti Blansku a Uh. Brodu vyválčili svěřenci trenéra Prčíka plný počet šesti bodů. Následující dvoj...
Martin Vyrůbalík: Jednoznačně chceme postoupit do playoff
Info
5.12.2019

Polovina základní části KLM je za námi. Ještě než o víkendu začnou odvety, požádali jsme o zhodnocení první poloviny se...
FOTO: Na středeční trénink přípravky dorazil Mikuláš s čertem
Info
5.12.2019

Na středeční speciální trénink přípravky SHKM Hodonín dorazila více než padesátka malých hokejistů. Celý trénink prováze...
Pokračuje vydávání grantových poukázek pro rok 2020
Info
4.12.2019

Vážení rodiče, i pro rok 2020, stejně jako v letech minulých, přistoupilo Město Hodonín k poskytování grantů (dotací) z ...