SHKM Baník Hodonín
Jiří Sedlák: V obraně hrajeme velmi lehkovážně
Jiří Sedlák: V obraně hrajeme velmi lehkovážně
A-Tým
16.2.2020

Univerzál. Dnes už to nebývá úplně častým jevem, ale pár takových hráčů ve většině týmů najdeme. Jedním z nich je i Jiří Sedlák, který je schopen týmu pomoci jak na postu obránce, tak v útoku. „Střídání pozicí mi vůbec nevadí, hraji takhle od malička. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak bych volil raději útok,“ přiznává pětadvacetiletý autor pěti kanadských bodů v letošní sezoně.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jirko, z Brodu nakonec vezete „jen“ bod. Jak bys utkání zhodnotil?

Je to škoda. Ke třem bodům jsme měli hodně blízko. Bohužel jsme neproměnili spoustu tutových šancí. Góly, které jsme dostali, byly ze zbytečných chyb. Také musíme poděkovat Kubovi v bráně, který odchytal fantasticky zápas a nebýt jeho, tak třeba nedovezeme ani ten jeden bod.

Podle trenérových slov vás lepší výsledek stály především velké chyby v obraně. Souhlasíš? A co bylo špatně?

Ano, souhlasím. V obraně hrajeme velmi lehkovážně, necháváme za sebou stále hráče a ti pak jezdí sami na golmana, nebo se z toho stává přečíslení. Tohoto bychom jsme se měli vyvarovat, protože v playoff to budou důležité momenty.

V posledních zápasech se vám z různých důvodů celkem rozpadla sestava a v každém zápase jste hráli v jiném složení. Jak moc velký problém to necelé dva týdny před startem playoff je?

Poslední tři týdny je to takové rozházené z důvodu zranění, práce nebo osobních aktivit. Ale na playoff bychom měli být v plné sestavě, a myslím si, že budeme silní. Možná i silnější než minulý rok. Ale musíme hrát jako tým! Každý z hráčů si musí vzít k srdci, že přichází playoff a jde o všechno, tam už nás každá prohra bude mrzet.

Zápas poznamenal velký počet vyloučených na obou stranách. Bylo to přísným metrem sudích, nebo bylo utkání opravdu tak tvrdé?

Utkání se mi nezdálo vůbec tvrdé. Fauly byly odpískány oprávněně. Sudí samozřejmě v zápase pár chyb udělali, hlavně mě udivilo posuzování jednotlivých faulů. Stále se radili s čárovými rozhodčími a své rozhodnutí často měnili.

Utkání mělo výbornou kulisu a to zejména zásluhou vašich fanoušků. I když byli v početní nevýhodě, připravili vám - opět - domácí prostředí…

Máme suverénně nejlepší fanoušky v lize! Je krásné, že i na venkovních zápasech se jich tolik sejde a dělají takovou parádní atmosféru. Za to jim patří velké dík a moc si toho celý tým váží.

Důležitou zbraní bývají přesilovky. Vám se ale v posledních zápasech podařilo vstřelit jen jeden přesilovkový gól. Proč to po Novém roce v početních výhodách tolik nejde?

Snažíme se stále kombinovat a na bránu skoro nevystřelíme. Měli bychom se víc tlačit do brány a při přesilovce by měli stát minimálně jeden až dva hráči před bránou a z každé pozice střílet a dorážet. V Brodě se ukázalo, že tohle může fungovat, právě takto ten přesilovkový gól padl.

Ty patříš k takzvaným univerzálům, kteří jsou schopni hrát v útoku i v obraně. Jaké pro tebe je střídání pozicí a kde se cítíš komfortněji?

Střídání pozicí mi vůbec nevadí, hraji takhle od malička. Umím se adaptovat na každou pozici a snažím se odehrát každý zápas, jak nejlépe umím. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak bych volil raději útok.

Před vámi je poslední duel základní části, v němž v derby hostíte Břeclav. Situace v tabulce je pořádně zamotaná. Pořád můžete skončit čtvrtí či pátí, při souhře okolností ale můžete spadnout až na osmé místo. V utkání se Lvy tedy půjde o hodně…

Osobně tabulku vůbec nesleduji, snažím se v každém zápase udělat maximum abychom vyhráli. Bohužel do zápasu proti Břeclavi nemohu nastoupit z důvodu vytíženosti v práci. Každopádně by kluci k tomu měli přistoupit zodpovědně, protože je to poslední generálka na playoff. Neměli by nic nechat náhodě a tři body by měly zůstat doma. Měli bychom dobrou hrou navnadit fanoušky na blížící se playoff, protože jejich podpora bude velmi důležitá.

Jsi vášnivým rybářem, což potvrzuje i to, že v Rohatci provozuješ rybářské potřeby. Jak vyhlížíš novou rybářskou sezonu a bude mít na ryby nějaký vliv mírná zima, kterou letos zažíváme?

Máš pravdu, koníček se stal mým zaměstnáním. Zima byla mírná a ryba si moc neodpočala, ale už v těchto dnech je při chuti a začínají se chytat pěkné kousky. Nemůžu se dočkat, až se trochu oteplí a bude víc času se dostat na ryby. Pokud jsou mezi našimi fanoušky vášniví rybáři, kteří ještě nenavštívili náš obchod, tak všechny srdečně zvu do největší rybářské prodejny na jižní Moravě.

Děkuji za rozhovor.

další články
Viktor Běhůnek: Nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky
Info
26.9.2022

V osmnácti letech patří k nejmladším článkům nově se tvořícího B-týmu Baníku. Je hodonínským odchovancem, ale dorostenec...
Výborně! Omlazený B-tým nasázel na úvod i díky šesti bodům Davida Janáse Uherskému Hradišti devět gólů!
A-Tým
25.9.2022

Zeleno-černí měli v prvním mistrovském utkání sezony pomalejší rozjezd, hosté díky dvěma přesilovkovým trefám relativně ...