SHKM Baník Hodonín
Jiří Sedlák: Moje úloha v týmu je úplně jiná, toto je pro mě velká třešinka na dortu za odvedenou práci
Jiří Sedlák: Moje úloha v týmu je úplně jiná, toto je pro mě velká třešinka na dortu za odvedenou práci
A-Tým
11.1.2022

Byl hlavním hrdinou sobotního utkání Baníku v Uherském Brodě. Útočník Jiří Sedlák si v zápase 18. kola KLM připsal vůbec první hattrick v dospělém hokeji. „Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem hattrick dal jednou v životě, a to v dorostu,“ přiznává sedmadvacetiletý univerzál. Rodák z Rohatce prožívá životní sezonu, ve čtrnácti letošních zápasech vstřelil už šest gólů a posbíral celkem sedm kanadských bodů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jirko, na úvod se ještě vraťme k domácímu zápasu s Technikou. Za stavu 5:1 to vypadalo na jasnou záležitost, nakonec ale bylo ze zápasu pořádné drama. Podcenili jste závěr zápasu?

Ano, došla na nás menší krize. Zaskočily nás dva rychlé góly Rači (Tomáše Račického, pozn. red.) a jeden vlastní gól, a najednou jsme se začali bát o výsledek. Toto se nám v playoff nesmí stávat, mohlo by nás to mrzet. Důležité je, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce a tři body zůstaly doma.

Brnu jste sice dali šest gólů, spoustu dalších šancí jste ale zahodili. V Brodě už to bylo lepší, přesto - proměňování gólových příležitostí je asi pořád jedna z věcí, která vás trápí, je to tak?

Je pravda, že šancí máme spoustu, bohužel nám to poslední dobou moc nelepí. Někteří top střelci nemůžou prolomit tu smůlu a vstřelit gól, ale myslím si, že šest gólů za zápas je dost na to, aby se vyhrálo. To se taky potvrdilo.

Brod hrál otevřený a útočný hokej. Proti takovým týmům se hraje určitě líp, než když soupeř stojí v pěti lidech na modré čáře…

Rozhodně, vždy se proti kvalitnímu soupeři hraje líp. Brod hrál dobrý hokej, měl i dost šancí, ale Jarda (Jaroslav Chvátal, pozn. red.) nás podržel a nedal jim ani nejmenší šanci na to, aby se dostali do zápasu.


Dali jste osm gólů, ty sám ses postaral o tři z nich. Můžeš nám je popsat svým pohledem?

Můj první gól padl z dobrého napadání soupeře za bránou a udržení útočného pásma. Vyrub (Martin Vyrůbalík, pozn. red.) udržel útočné pásmo, hodil to do rohu na Matesa (Matěj Charvát, pozn. red.), ten mi to posunul a já nahrál za bránu Majovi (Mario Konečný, pozn. red.), ten si mě krásně našel před bránou, dal mi to přímo na hokejku a já to zavěsil nad rameno.

Druhý gól padl po útočné akci Vyruba, který zatáhl puk do rohu a já šel na jeho místo na modrou čáru. Martin mi to krásně přiťukl na modrou čáru a já z první vystřeli těsně nad beton brankáře. Za mě to byl jeden z nejhezčích gólů mojí kariéry.

No a třetí branka padla z důrazu před bránou. Majo zatáhl puk do útočného pásma a dával nahrávku před bránu kde byl shluk hráčů… první našel puk Andy (Andreas Jajcay, pozn. red.) a vystřelil. Střelu zblokovali obránci, puk se ze skrumáže ocitl přede mnou, já do něj z otočky plácnul a skončil v bráně.

Když jsi v osmapadesáté minutě dovršil hattrick, bylo vidět, že si to náramně užíváš. Ty jsi nikdy nepatřil mezi typické střelce, vzpomeneš si, kdy se Ti naposledy podařilo vstřelit v jednom zápase tři góly?

Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem hattrick dal jednou v životě, a to v dorostu. Od té doby jsem dal maximálně dva góly za zápas. Radost ze tří gólů byla obrovská, jak u mě, tak i u kluků a trenérů. Každý mi to přál. Moje úloha v týmu je úplně jiná, toto je pro mě velká třešinka na dortu za odvedenou práci za tento rok. Velice moc mě to nabudilo k další práci na sobě a k přípravě na playoff, kde chci byt pro tým moc užitečný u mantinelu a v oslabení. Když se mi podaří dat góly, tak to bude jen do plusu.


Po zápase jsi kromě přilby pro nejlepšího hráče dostal i puk na památku. Už jsi pro něj našel nějaké pěkné místečko?

Dám ho na poličku vedle puku, který tam leží už nějaký ten pátek, a to od doby, kdy jsem dal první gól ve 2. lize ještě jako junior. Aspoň tam po těch letech nebude sám (směje se).

Před vámi je posledních pět zápasů základní části. V sobotu přijede Blansko, které v posledním kole doma dostalo výprask od Techniky (1:9), před Vánoci ale doma porazilo celkem suverénně Uherský Ostroh (7:3). Vy sami jste na podzim v Blansku s námahou otáčeli z 1:4 na konečných 6:5. Nic snadného to proti Dynamiters asi nebude ani tentokrát, i když jsou Blanenští až na předposlední desáté pozici…

Nesmíme je v žádném případě podcenit. Když na ně nastoupíme jako na Brod, tak je musíme roznést na kopytech. Letos máme strašně silný a zkušený tým. Musíme makat od první do poslední minuty a nemělo by dojít žádné pochybení. Každý zápas už teď je prověrkou na playoff.

Děkuji za rozhovor.
další články
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
7.8.2022

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Hledá se Baníček! Staň se duší našeho maskota třeba právě ty!
Info
5.8.2022

Chceš být součástí domácích utkání Baníku? Umíš bruslit a baví tě dělat show? Jsi kreativní a jsi pro každou legraci? Má...
Foto + video: A-tým Baníku poprvé vyjel na led
A-Tým
4.8.2022

Druholigový nováček SHKM Baník Hodonín má za sebou první trénink na ledě. Trenér Radko Křivinka přivítal na úvodním trén...
Tradice pokračuje. Hokejisté Baníku i letos nazují kopačky a vyzvou k souboji hráče FC Nesyt
Info
1.8.2022

V sobotu 13. srpna se uskuteční už třetí ročník přátelského exhibičního fotbalového utkání mezi týmy FC Nesyt Hodonín a ...