SHKM Baník Hodonín
Jakub Zollpriester: Je to skvělé, tolik diváků jsem v této soutěži ještě nezažil
Jakub Zollpriester: Je to skvělé, tolik diváků jsem v této soutěži ještě nezažil
A-Tým
29.1.2019

Byl jednou z hlavních postav nedělního derby s Uherským Ostrohem. Zejména ve druhé třetině měl plné ruce práce a nejednou své spoluhráče podržel výbornými zákroky. „Bylo důležité neobdržet další branky a zůstat se soupeřem na kontakt,“ říká brankář Jakub Zollpriester. Dvaadvacetiletý odchovanec si stejně jako zbytek kabiny moc užívá a váží podpory, kterou fanoušci týmu nejen v bitvě „O krále Slovácka“ vyjadřují. „Návštěvnost našich domácích zápasů se dá srovnávat s návštěvností první ligy. Fanouškům patří velké poděkování za jejich zájem a podporu,“ dodává.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, porazili jste Uherský Ostroh a zapsali jste třinácté vítězství v řadě. Jak s krátkým odstupem derby hodnotíš?

Zápas hodnotím jako povedený. Někteří kluci přišli po nemoci pouze na zápas. Když vezmeme v úvahu, že jsme celý týden trénovali v neúplné sestavě, rozhodně pro ně nebylo lehké dostat se do tempa, takže je nejdůležitější, že jsme vyhráli a že bereme tři body.

V zápase sis připsal celkem 33 zákroků. Zejména ve druhé třetině sis na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl a chvílemi ses měl v bráně co otáčet. Která chvíle byla v zápase nejtěžší?

Nejtěžší chvíle v zápase nastala v závěru druhé třetiny, když jsme dostali druhý gól v řadě a soupeř se dostal do vedení 2:3. V tu chvíli bylo nejdůležitější neobdržet další branky a zůstat se soupeřem na kontakt.

Tři střely ti ale přeci jen prošly za záda. Vyčítáš si zpětně některý z inkasovaných gólů?

Nejvíc mě mrzí asi ta první branka. Přestože to byla tečovaná střela, šla po ledě. Myslím, že jsem v ten okamžik mohl reagovat lépe.

Ostroh byl před brankou velmi důrazný a nepříjemný. Jak těžké je pro golmana vyznat se v takových tlačenicích?

Tyhle situace jsou pro každého gólmana obzvlášť těžké. Neustále si musíte hledat místo mezi hráči, abyste neztratili puk z dohledu.

Kdybys měl vybrat jeden zlomový moment utkání, který by to byl?

Rozhodně nástup do třetí třetiny. Hned na začátku jsme si vybojovali přesilovku, ze které se nám podařilo vstřelit gól, a to nás nakoplo.

Před poslední třetinou trenér promíchal sestavou. Tento tah měl na vaši hru blahodárný účinek a poslední perioda byla zcela ve vaší režii…

Ano, trenér udělal pár změn v sestavě. Kluci to vzali za své a jejich produktivita v poslední třetině nás dovedla až k vítězství.

Na utkání přišlo neuvěřitelných 1012 diváků. Co říkáš na zájem takovou návštěvu?

Je to skvělé, tolik diváků jsem v této soutěži ještě nezažil. Návštěvnost našich domácích zápasů se dá srovnávat s návštěvností první ligy. Fanouškům patří velké poděkování za jejich zájem a podporu.

Že bude „plný dům“ jste museli vnímat už při rozbruslení. Mluvili jste o tom se spoluhráči před zápasem v šatně?

Říkali jsme si, že by se na tento zápas mohlo přijít podívat hodně lidí. Jednak proto, že naši příznivci očekávali skutečné derby a také proto, že fanoušci z Ostrohu to do Hodonína nemají příliš daleko.

Po „Jižanském derby“ je tady nová rivalita. Jak se ti líbí nápad pojmenovat bitvu s Ostrohem jako „Souboj o krále Slovácka“?

Proč to tak nenazvat? Byl to souboj mezi momentálně druhým a třetím mužstvem tabulky. Domnívám se, že tento název jenom pomohl derby ještě víc zatraktivnit.

V posledních zápasech jste neinkasovali více než tři branky, vypadá to, že defenzivní činnost celého týmu se s blížícím se playoff zlepšuje…

V posledních zápasech proti silným soupeřům jsme se zaměřili především na defenzivní činnost. Tahle strategie by nám mohla pomoci také v zápasech playoff.

Vyřazovací boje startují přesně za měsíc. Jak se na vrchol sezony těšíš?

Těším se moc, právě proto, že zápasy playoff jsou vrcholem sezony. Tam se teprve ukáže, jak jsou mužstva připravená. Celá sezona ve své podstatě vlastně směřuje k těmto závěrečným bojům.

Děkuji za rozhovor.

další články
Baník začne ligu 23. září v Havířově. Doma se zeleno-černí představí poprvé ve třetím kole proti Novému Jičínu
A-Tým
5.6.2023

Hodonínské hokejisty čeká na úvod jejich druhé sezony ve 2. lize venkovní dvojzápas. V prvním kole se Bachánkovi svěřenc...
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.