SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Rozhodně se chceme v tabulce posunout výš
Jakub Tomi: Rozhodně se chceme v tabulce posunout výš
A-Tým
18.11.2019

Jakub Tomi si proti Dynamiters Blansko připsal dva body za jednu branku a asistenci. Celkem pak tenhle univerzál, kterému je jedno jestli nastoupí v útoku nebo v obraně, má na svém kontě devět bodů za čtyři branky a pět asistencí a v klubové produktivitě mu patří třetí místo.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Jakube, pro vás výsledkově povedený zápas, Blansko ale rozhodně nebylo jednoduchým soupeřem...

Skoro žádné utkání není jednoduché, ale tohle nebylo výjimkou. Konečně jsme nastříleli větší počet branek. Stále ale děláme v obranné fázi spousty chyb, soupeř je naštěstí nevyužil.

Trenér Blanska Jiří Vítek po utkání řekl, že hlavní přičinou jejich vysoké porážky vidí v podcenění. Souhlasíš s tímhle tvrzením nebo to vidíš jinak?

To si nemyslím. Blansko není Sparta, aby si nás mohlo dovolit podcenit.

V poslední třetině Dynamiters snížili na rozdíl jednoho gólu, branka nebyla nakonec hlavním sudím uznána. To si celá střídačka musela určitě oddechnout...

Já tu situaci vůbec neviděl, ale rozhodně nám to pomohlo. Vedli jsme stále o dvě branky, tudíž jsme mohli hrát ve větší pohodě a nebyli jsme tak pod tlakem.

Myslíš si, že by tahle vysoká výhra mohla být takovým pomyslným odrazovým můstkem k lepším výkonům?

V to doufám, konečně se nám dává dohromady sestava. Rozhodně se chceme v tabulce posunout výš, hlavně kvůli fanouškům, kteří si to zaslouží.

V utkání jsi nastoupil v první formaci po boku Peše a Dufka. To je asi radost mít vedle sebe na ledě takové hráče...

Jo, tak to jsou borci, hraje se mi s nimi dobře. Trenér nám akorát říkal, že se málo tlačíme do zakončení a máme tendenci si pořád nahrávat. Snad to bude příště lepší.

Proti Blansku sis do svých statistik připsal 2 body za gól a přihrávku. Můžeš nám tyhle gólové situace přiblížit?

Obě dvě situaci si byly hodně podobné. V prvním případě jsem lehce posunul puk do středního pásma kde kluci dobře vyřešili situaci dva na jednoho. Při mém gólu si Aleš Dufek dobře obhodil obránce a dával mi to takřka před prázdnou branku, já musel jen trefit, což se podařilo.

Děkuji za rozhovor.

další články
Z Orla Baníkem. Obrana zeleno-černých hlásí novou posilu, do Hodonína míří šestadvacetiletý zadák Lukáš Zukal
A-Tým
22.5.2024

Novou posilou Baníku se stává šestadvacetiletý zkušený bek Lukáš Zukal, který se na Slovácko přesouvá od znojemských Orl...
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...