SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance
Jakub Tomi: Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance
A-Tým
19.1.2019

Jeho dvě branky byly důležité pro vývoj utkání. Nejprve snižoval na začátku druhé třetiny na 1:2, poté vstřelil další kontaktní gól na 2:3. Také díky jeho výkonu otočili Drtiči utkání, za jehož kvalitu by se nemusely stydět ani některé druholigové týmy, a zvítězili nad vedoucím celkem z Velkého Meziříčí. „Byl to určitě nejtěžší zápas v sezoně,“ uznává kvality soupeře univerzál Jakub Tomi.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

Kubo, dneska máte za sebou důležité utkání. Jak těžký zápas to byl?

Určitě nejtěžší zápas v sezoně. Velmez má zkušené mužstvo a hlavně sehrané, ne nadarmo jsou na první místě.

Během prvních dvou třetin se hrál vyrovnaný hokej, v poslední dvacetiminutovce jste ale začali na hřišti dominovat. Čím to bylo? Měnili jste něco?

Neměnili jsme vůbec nic. Celý zápas jsme chtěli hrát hlavně z obrany a čekat na chyby soupeře, a to se nám vyplatilo.

Vstřelil jsi první dva góly zápasu, které byly pro tým klíčové. Můžeš nám tyto dvě trefy přiblížit?

První branka byla trochu náhodná. Pešák (Petr Peš, pozn. red.) mi to pěkne posunul a já vlastně střílel do chumlu hráčů před brankou a šťastně to tam propadlo. Druhá branka byla v přesilovce, kdy jsme si to s klukama hodili po obvodu a David (Janás, pozn. red.) mě vybídl pěknou nahrávkou skoro mezi kruhy a spadlo to tam.

Už nějakou dobu hraješ na pozici obránce. Myslíš, že je to větší zodpovědnost než hrát v útoku?

Právě jsem takový univerzál, každý zápas hraji úplně někde jinde. Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance (smích). Ale určitě v obraně je větší zodpovědnost.

Hrajete dva zápasy ve dvou dnech. Bude to na vás mít nějaký vliv?

Ano, nejsme na to zvyklí. Ale myslím, že to žádný vliv mít nebude, máme hodně natrénované, takže doufám, že to zvládneme.

Blansko v Hodoníně vyhrálo 3:2, čeká vás tedy další soupeř, se kterým jste v prvním vzájemném zápase prohráli. Pomůže vám výhra nad Meziříčím zvýšit sebevědomí proti Blansku?

Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale myslím, když k tomu přistoupíme zodpovědně, že to zvládneme. Přece jenom se vezeme na vítězné vlně a nechceme tuhle sérii nějak přerušit.

Děkuji za rozhovor.

další články
Baník začne ligu 23. září v Havířově. Doma se zeleno-černí představí poprvé ve třetím kole proti Novému Jičínu
A-Tým
5.6.2023

Hodonínské hokejisty čeká na úvod jejich druhé sezony ve 2. lize venkovní dvojzápas. V prvním kole se Bachánkovi svěřenc...
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.