SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance
Jakub Tomi: Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance
A-Tým
19.1.2019

Jeho dvě branky byly důležité pro vývoj utkání. Nejprve snižoval na začátku druhé třetiny na 1:2, poté vstřelil další kontaktní gól na 2:3. Také díky jeho výkonu otočili Drtiči utkání, za jehož kvalitu by se nemusely stydět ani některé druholigové týmy, a zvítězili nad vedoucím celkem z Velkého Meziříčí. „Byl to určitě nejtěžší zápas v sezoně,“ uznává kvality soupeře univerzál Jakub Tomi.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

Kubo, dneska máte za sebou důležité utkání. Jak těžký zápas to byl?

Určitě nejtěžší zápas v sezoně. Velmez má zkušené mužstvo a hlavně sehrané, ne nadarmo jsou na první místě.

Během prvních dvou třetin se hrál vyrovnaný hokej, v poslední dvacetiminutovce jste ale začali na hřišti dominovat. Čím to bylo? Měnili jste něco?

Neměnili jsme vůbec nic. Celý zápas jsme chtěli hrát hlavně z obrany a čekat na chyby soupeře, a to se nám vyplatilo.

Vstřelil jsi první dva góly zápasu, které byly pro tým klíčové. Můžeš nám tyto dvě trefy přiblížit?

První branka byla trochu náhodná. Pešák (Petr Peš, pozn. red.) mi to pěkne posunul a já vlastně střílel do chumlu hráčů před brankou a šťastně to tam propadlo. Druhá branka byla v přesilovce, kdy jsme si to s klukama hodili po obvodu a David (Janás, pozn. red.) mě vybídl pěknou nahrávkou skoro mezi kruhy a spadlo to tam.

Už nějakou dobu hraješ na pozici obránce. Myslíš, že je to větší zodpovědnost než hrát v útoku?

Právě jsem takový univerzál, každý zápas hraji úplně někde jinde. Kluci si ze mě dělají srandu, že bych to mohl zkusit ještě v brance (smích). Ale určitě v obraně je větší zodpovědnost.

Hrajete dva zápasy ve dvou dnech. Bude to na vás mít nějaký vliv?

Ano, nejsme na to zvyklí. Ale myslím, že to žádný vliv mít nebude, máme hodně natrénované, takže doufám, že to zvládneme.

Blansko v Hodoníně vyhrálo 3:2, čeká vás tedy další soupeř, se kterým jste v prvním vzájemném zápase prohráli. Pomůže vám výhra nad Meziříčím zvýšit sebevědomí proti Blansku?

Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale myslím, když k tomu přistoupíme zodpovědně, že to zvládneme. Přece jenom se vezeme na vítězné vlně a nechceme tuhle sérii nějak přerušit.

Děkuji za rozhovor.

další články
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...
Před dnešním startem letní podepsali smlouvy další dva útočníci loňského kádru
A-Tým
6.5.2024

Ještě před tím, než dnes odpoledne odstartuje Baníku příprava na sezonu 2024-25, si vedení klubu pláclo s dalšími dvěma ...