SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Abych se přiznal, bylo toho dost a ta hodina naprosto stačila
Jakub Tomi: Abych se přiznal, bylo toho dost a ta hodina naprosto stačila
A-Tým
10.8.2020

Po dlouhém čekání se konečně dočkali. Hokejisté A-týmu Baníku obuli brusle a po dlouhých více než sedmi měsících opět vyrazili na ledovou plochu hodonínského zimního stadionu. Trenérům Kubovi a Prčíkovi se na úvodním tréninku hlásilo devatenáct hráčů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Byla to opravdu dlouhá, netradičně dlouhá pauza. Hokejisté A-týmu SHKM Hodonín odehráli poslední soutěžní duel v neděli 8. března letošního roku, kdy ve třetím rozhodujícím utkání semifinálové série playoff Krajské ligy mužů podlehli soupeři z Velkého Meziříčí. Série o bronz, v níž se měli Drtiči střetnout o konečné třetí místo s Uherským Ostrohem, byla, ze všem dobře známým důvodů, zrušena.

Dlouho předlouho si museli hokejisté počkat na to, až si znovu nazují brusle. Po dlouhé a náročné suché přípravě dnes přišel den D a Drtiči mohli po více než sedmi měsících vstoupit na nově vytvořený led Zimního stadionu Václava Nedomanského.

„Nejvíc mi po té dlouhé přestávce dělalo problémy seznámit zase s výstrojí, a hlavně - zvyknout si na nové brusle,“ popsal první pocity z dnešního úvodního tréninku útočník Jakub Tomi.

Ten během dlouhé přestávky nedělal nic zvláštního. „Kvůli koronavirové krizi se vlastně nikam nemohlo a ani jsme nemohli pořádně nic dělat, takže to nebyla žádná sláva,“ krčí rameny hodonínský odchovanec. On i jeho spoluhráči už dnešní den dlouho dopředu vyhlíželi. „Těšili jsme se hrozně moc. Ta pauza od posledního zápasu byla dlouhá, takže jsem rád, že nám to už konečně začalo,“ potvrzuje.

Na ledě se kromě trenérů prohánělo celkem sedmnáct hráčů a dva brankáři. Úvodní tréninková jednotka trvala „jen“ hodinu, i tak toho ale měli hráči plné zuby. „Abych se přiznal, bylo toho dost a ta hodina naprosto stačila,“ říká s úsměvem ve tváři zanedlouho sedmadvacetiletý forvard.

Jak to tak bývá, tak první trénink byl hlavně o tom, aby si hráči zvykli na výstroj, osahali si puk a vyzkoušeli nový led. „Ke konci tréninku nám už trenér dal i trochu kondičního bruslení. Nálada byla celý trénink dobrá a uvolněná. Ale my máme v kabině super partu, takže náladu máme dobrou už během letní přípravy,“ pochvaluje si.

Drtiče čeká v příštích několika dnech náročný program. Úvod přípravy na ledě je hlavně o tvrdé dřině. „Ty začátky jsou hlavně o tom, abychom nabrali kondici, takže nás teď bohužel určitě čeká hodně bruslení,“ směje se čtvrtý nejproduktivnější hráč krátké historie A-týmu SHKM.

Průběh přípravy si autor sedmadvaceti kanadských bod v loňské sezoně pochvaluje. „Já osobně jsem zatím spokojený. Na tréninky nás chodí hodně a atmosféra je dobrá. Snad se nám to přenese i do sezony,“ věří velký fanoušek fotbalové i hokejové Sparty Praha.

Hráči i realizační tým se musí začít sžívat s nařízeními, která byla klubem i vedením zimního stadionu přijata. „Jsou to nařízení, takže se musí dodržovat. Víc bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Ale nějak extrémně nás to zatím neomezuje. Nošení roušek, dezinfekce a tak dále… dá se to nějak vydržet,“ říká Jakub Tomi.

Toho štve i to, že na zápasy může jen pět set diváků. „Můj osobní názor je, že je to hloupost… ale co se dá dělat. Musíme být rádi, že vůbec můžeme hrát,“ uzavírá dnešní povídání hodonínská čtyřiadvacítka.


Seznam hráčů, kteří se zúčastnili prvního tréninku

Brankáři: Jakub Zollpriester, Ondřej Luner.

Obránci: Dominik Směřička, Robert Rákoczy, David Polesný, Michal Crlík, Kamil Rýpar, Lukáš Filásek, Alex Weber.

Útočníci: Petr Peš, Jakub Sajdl, Jakub Tomi, Tom Polák, Andreas Jajcay, Martin Borot, Matěj Chalupa, Jiří Sedlák, Lukáš Vacula, Kryštof Kotásek.

Omluvení a zranění: Aleš Dufek, Michal Venclík, Martin Šenk, Antonín Běhal, Zdeněk Kučera.

další články
Z Orla Baníkem. Obrana zeleno-černých hlásí novou posilu, do Hodonína míří šestadvacetiletý zadák Lukáš Zukal
A-Tým
22.5.2024

Novou posilou Baníku se stává šestadvacetiletý zkušený bek Lukáš Zukal, který se na Slovácko přesouvá od znojemských Orl...
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...