SHKM Hodonín
Jakub Sajdl: Vzhledem k průběhu utkání jsou dva body z ledu Bíteše rozhodně cenné
Jakub Sajdl: Vzhledem k průběhu utkání jsou dva body z ledu Bíteše rozhodně cenné
A-Tým
30.9.2019

Dvanáct hráčů do pole, dva brankáři. V tolika hráčích odjížděl Baník do sto kilometrů vzdálené Velké Bíteše kde bylo na programu druhé utkání KLM. Po první třetině to vypadalo, že si ani z druhého utkání hráči SHKM neodnesou ani bod, ovšem svěřenci trenéra Prčíka nesložili zbraně a po parádním finiši zvrátili stav utkání na svou stranu. „Bíteš již ke konci zápasu neměla moc sil a klobouk dolů před námi, že jsme to zvládni i v tak malém počtu hráčů otočit v náš prospěch,“ řekl v pozápasovém rozhovoru autor hattricku Jakub Sajdl.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Jakube, podruhé za sebou vám nevyšla první třetina a zase jste museli dohánět ztrátu. Dvě ze tří branek, které jste v úvodní části inkasovali, navíc padly po nešťastných tečích. Jak moc vás zlý vstup do zápasu poznamenal?

Samozřejmě to není nic příjemného zase prohrát první třetinu, ale ty góly, které jsme dostali, byly většinou po našich chybách, kterých se do budoucna musíme vyvarovat.

Čím to, že vám zatím začátky zápasů vůbec nejdou?

Troufnu si říct, že proti Hradišti jsme první třetinu zaspali, proti Bíteši zase soupeř využil našich chyb.

Do Bíteše jste odjížděli jen se dvanácti hráči do pole a dvěma brankáři. Otáčet nepříznivý vývoj jen ve dvou kompletních formacích musí být hodně vysilující…

Není to vůbec nic jednoduchého i proti slabšímu soupeři. Naštěstí Bíteš již ke konci zápasu neměla moc sil a klobouk dolů před námi, že jsme to zvládni i v tak malém počtu hráčů otočit v náš prospěch.

Ani jednu z branek jste nedostali ve hře pět na pět (tři v oslabení, jednu v přesilovce, pozn. red.). Myslíš si, že ve hře v plném počtu jste byli aktivnějším a lepším týmem?

Při hře pět proti pěti jsme měli rozhodně více ze hry a taky jsme měli více šancí než soupeř. Takže ano, byli jsme lepší.

Zdá se, že hra v nerovnovážném počtu je zatím největší slabinou. Z celkem osmi branek jste čtyři inkasovali v oslabení a dvě dokonce při vlastní přesilovce. Zejména góly při vlastní početní výhodě asi hodně mrzí…

Každý tým může dostat za zápas několik branek v oslabení, ale obdržet gól při vlastní přesilovce, to by se stávat nemělo. Pořád je ale začátek sezony. Aspoň víme, na čem máme stále pracovat.

V poslední vteřině se vám tvou zásluhou nakonec podařilo vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. Jak se ti podařilo dostat puk do bítešské branky?

Viděl jsem, jak to Michal Crlík od modré nahazuje na brankáře, tomu to nějak propadlo a společně s dalšími hráči jsme vytvořili tlak do branky a s trochou štěstí to tam spadlo.

V prodloužení jsi dovršil své velké představení třetí trefou v zápase, která znamenala dva první a důležité body. Vzhledem k tomu, že jste byli jen vteřinu od toho, abyste měli po dvou zápasech na bodovém kontu nulu, je dvoubodové vítězství hodně cenným…

Vzhledem k průběhu utkání jsou dva body z ledu Bíteše rozhodně cenné. Škoda domácího utkání s Hradištěm, bodů jsme mohli mít víc. Doufám, že od teď to už bude jen lepší.

Podle oficiálního údaje sledovalo zápas jen 39 diváků. Jak se ti hraje v tak komorním atmosféře?

Asi každému hokejistovi se hraje lépe před plným stadionem a v parádní atmosféře, než před pár diváky, kteří fandí jen sporadicky. Ne každý tým má na fanoušky takové štěstí, jako my.

Před dalším zápasem, v němž vás čeká velký favorit soutěže z Velkého Meziříčí, jste si zlepšili náladu. Proti Horákům to ale bude opět velmi těžké a náročné utkání, souhlasíš?

Rozhodně to nebude nic jednoduchého, Velké Meziříčí má možná nejlepší mužstvo v soutěži. Doufám, že atraktivní soupeř jako je Velké Meziříčí naláká na tribuny co nejvíce diváků a společně se pokusíme urvat nějaké body.

Děkuji za rozhovor.

další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...