SHKM Hodonín
Jakub Sajdl: Nechtěli jsme z toho udělat zbytečné drama, tak jak to občas umíme
Jakub Sajdl: Nechtěli jsme z toho udělat zbytečné drama, tak jak to občas umíme
A-Tým
18.11.2021

Čtyři minuty po startu druhé třetiny duelu proti Boskovicím překonal hostujícího brankáře Alexu, vrátil Baníku čtyřbrankový náskok a zapsal se do historie SHKM. Jakub Sajdl jako druhý hráč Baníku dosáhl na hranici padesáti vstřelených gólů v zeleno-černém dresu. „Opět jsem skákal z trestné lavice a dostal jsem puk na útočnou modrou, kde jsme se s Alešem dostali do přečíslení dva na jednoho a Alda mi to dal krásně do prázdné branky,“ řekl se svým typickým smyslem pro humor jedenatřicetiletý útočník.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, Boskovice jste porazili podruhé v sezoně. Celkové skóre ze dvou zápasů je 10:2 pro vás. Minerva hraje otevřený hokej, žádného „zanďoura“. Proti týmům, které chtějí hrát hokej se hraje určitě lépe, než proti zaparkovanému autobusu…

Já bohužel v Boskovicích nehrál, ale na tento zápas jsem se těšil, protože Boskovice mají zkušený tým a snaží se hrát podobný hokej, jako my.

Zápas rozhodla už první třetina, po které jste vedli 4:0. Byla to nejpovedenější úvodní část v dosavadním průběhu sezony. Odpovídalo podle tebe skóre tomu, co se dělo na ledě?

Myslím si, že nikdo z nás nečekal, že bychom po první třetině vedli 4:0. Byli jsme za to ale samozřejmě rádi. Myslím, že se k nám otočilo i štěstí a napadalo nám to tam. Boskovice měly taky šance, ale Zolpik (Jakub Zollpriester, pozn. red.) nás podržel.

Hosté po změně stran brzy využili přesilovku a snížili na 4:1. Byla v ten moment na střídačce patrná nějaká nervozita, nebo jste věřili, že zápas máte v pevně v rukou?

Říkali jsme si, ať hlavně dobře bráníme, protože jsme z toho nechtěli udělat zbytečné drama, tak jak to občas umíme.

Gólem na 5:1 ses dostal na metu padesáti vstřelených gólů v zeleno-černých barvách. Věděl jsi, že se tento milník blíží?

Vůbec jsem to netušil, ale bylo to příjemné překvapení po zápase.

Mohl bys nám tuto jubilejní trefu přiblížit? Jak se akce, která předcházela gólu na 5:1, zrodila?

Opět jsem skákal z trestné lavice (směje se) a dostal jsem puk na útočnou modrou, kde jsme se s Alešem (Aleš Dufek, pozn. red.) dostali do přečíslení dva na jednoho a Alda mi to dal krásně do prázdné branky.

V jedenáctém kole jste poprvé v sezoně vyslali v zápase méně střel, než soupeř. Podepsalo se na tomhle faktu to, že jste v polovině zápasu vedli o pět branek, nebo jste na Boskovice šli s defenzivnější taktikou, než obvykle?

Včera to byl přesně opačný zápas než třeba domácí utkání s Ostrohem, kdy jsme měli spoustu střel a nic nám tam nepadlo. Takže doufám, že jsme to prolomili a bude se nám v dalších zápasech střelecky dařit víc a víc.

Více prostoru dostávají v SHKM mladí odchovanci. Matěj Bílek je už pevnou součástí defenzivy, včera se poprvé v A-týmu představil další osmnáctiletý hráč Honza Toman. Jak se ti líbí výkony mladíků?

Jde vidět, že kluci se zápas od zápasu zlepšují, což je dobře. Matěj hraje výborně a Honza odehrál taky slušné utkání. Doufám, že se těch mladých hráčů přidá víc, ať se mám potom na koho chodit dívat (směje se).

Dominik Směřička podstoupil v letošní sezoně už druhou bitku, a podruhé svého soupeře jasně zdolal. I na tomhle příkladu jde vidět, že bojujete jeden za druhého…

Určitě! Tak by to mělo být, postavit se jeden za druhého. Hlavně Směřa nechá na ledě vždycky sto procent, za což jsme všichni v kabině rádi.

V sobotu se podruhé v krátké době vydáte do Břeclavi. Lvům se daří a drží se na čtvrtém místě tabulky. Co bude klíčovým faktorem k tomu, abyste v Jižanském derby uspěli?

Jako každý zápas s Břeclaví - hrát zodpovědně v obraně a snažit se co nejvíc tlačit do brány.

Děkuji za rozhovor.

další články
Foto: Muži Baníku zahájil letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...