SHKM Baník Hodonín
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
A-Tým
20.3.2023

V premiérové druholigové sezoně vedl Baník poprvé jako kapitán. Jakub Sajdl vynechal skoro dva měsíce vinou zraněného ramene, po dlouhé pauze se mu nepodařilo navázat na bodově vydařený start ligy, přesto byl pro tým velmi důležitý jak na ledě tak mimo něj. „Je škoda, že jsme se během celé sezony potýkali s docela velkou marodkou. Snad se kluci dají do pořádku a další sezónu se uvidíme opět v plné síle,“ říká dvaatřicetiletý hodonínský útočník.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, osmifinále s Vyškovem skončilo 1:3 na zápasy. Jak bys celou sérii zhodnotil?

Celá série byla hodně těžká. Vyškov má šikovné hráče, kteří jsou na tom bruslařsky velice dobře. Myslím si, že se všechny zápasy byly vyrovnané, akorát jsme zase doplatili na naše chyby. Každopádně jsem rád, že jsme dokázali vrátit zápas ještě jednou domů, ale je škoda, že jsme nedokázali vyhrát a srovnat na 2:2.

K vyrovnání série na 2:2 bylo blízko. Přišlo mi ale, že v poslední třetině už vám prostě a jednoduše docházely síly…

To je těžké takto hodnotit. Samozřejmě síly odcházely, ale často jsme si za to mohli sami - zbytečné napadání, fauly… to stojí nejvíc sil v tom zápase.

Sezonu jste i přes vypadnutí zakončili se vztyčenou hlavou, doma a za potlesku svých fanoušků…

Bylo to super! Když jsme slyšeli celý stadion jak fandí, to nám dávalo obrovskou radost a sílu. Všem fanouškům moc děkujeme za to, že nám takto pomáhali celou sezonu!

V čem byla největší zbraň Vyškova?

Určitě síla na puku a rychlost.

Popravdě musím přiznat, že jsem nečekal, že do playoff vůbec nastoupíš, když jsem viděl, jak jsi v posledním zápase základní části v Havířově opouštěl o první přestávce led za pomoci spoluhráčů. Jak ses v sérii fyzicky cítil?

Nakonec jsem se cítil docela dobře. Myslím, že i s klukama v lajně jsme si vyhověli. Samozřejmě síly pomalu odcházely, ale to asi všem.

Nechci, aby to znělo neskromně, ale není ti zpětně líto, že se nepodařilo po základní části uhrát lepší umístění? Nebo je sedmé místo odrazem toho, na co tým měl?

To je líto nám všem. Je to velká škoda, že jsme ten začátek nezačali líp, ale byli jsme nováčci, měli jsme úplně nové mužstvo poskládané z nových kluků, takže to trvalo než si to všechno sedne, ale za mě super, že jsme se nakonec do toho playoff dostali.


Poprvé jsi na svém dresu nosil kapitánské céčko. Změní tahle „značka“ nějak vnímání hráče na ledě i v kabině?

Myslím si, že ani ne. Každý hráč se snaží o to, aby tým fungoval a aby se dařilo. Každý v kabině se snažil pomoct tomu druhém a vysvětlit mladším hráčům, jak by se mohli zlepšovat v jistých situacích. Nemyslím si, že by se mi hrálo s céčkem nějak jinak, než bez něj.

Jak hodnotíš ročník 2022-23 ze svého pohledu?

Já se na to dívám pozitivně. Na to, jaký jsme měli začátek, tak jsme se zvedli a za to jsem rád. Hlavně kvůli vedení a fanouškům, protože si to zasloužili. Škoda je, že jsme se během sezóny potýkali s docela velkou marodkou. Snad se kluci dají do pořádku a další sezónu se uvidíme opět v plné síle.

Před sezonou byla hlavním cílem záchrana, potichu a skromně se mluvilo o ambicích vybojovat v premiéře playoff. To se povedlo. Jak bys zhodnotil první sezonu ve druhé lize?

Jsem rád, že jsme se dostali do playoff. Málokdo by to asi na začátku sezóny čekal. Byl to první rok, bylo nás tam spousta kluků, kteří jsme poslední sezóny hráli Krajskou ligu a 2. liga je prostě na jiné úrovni. Doufám a věřím, že další sezony to bude už jen lepší a lepší!

další články
Skvělá zpráva! Společnost MND pokračuje jako generální partner hodonínského hokeje
Info
22.7.2024

Společnost MND, a.s. a SHKM Baník Hodonín pokračují i v příští hokejové sezoně 2024-25 v úspěšné spolupráci, kterou oba ...
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...