SHKM Baník Hodonín
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
A-Tým
20.3.2023

V premiérové druholigové sezoně vedl Baník poprvé jako kapitán. Jakub Sajdl vynechal skoro dva měsíce vinou zraněného ramene, po dlouhé pauze se mu nepodařilo navázat na bodově vydařený start ligy, přesto byl pro tým velmi důležitý jak na ledě tak mimo něj. „Je škoda, že jsme se během celé sezony potýkali s docela velkou marodkou. Snad se kluci dají do pořádku a další sezónu se uvidíme opět v plné síle,“ říká dvaatřicetiletý hodonínský útočník.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, osmifinále s Vyškovem skončilo 1:3 na zápasy. Jak bys celou sérii zhodnotil?

Celá série byla hodně těžká. Vyškov má šikovné hráče, kteří jsou na tom bruslařsky velice dobře. Myslím si, že se všechny zápasy byly vyrovnané, akorát jsme zase doplatili na naše chyby. Každopádně jsem rád, že jsme dokázali vrátit zápas ještě jednou domů, ale je škoda, že jsme nedokázali vyhrát a srovnat na 2:2.

K vyrovnání série na 2:2 bylo blízko. Přišlo mi ale, že v poslední třetině už vám prostě a jednoduše docházely síly…

To je těžké takto hodnotit. Samozřejmě síly odcházely, ale často jsme si za to mohli sami - zbytečné napadání, fauly… to stojí nejvíc sil v tom zápase.

Sezonu jste i přes vypadnutí zakončili se vztyčenou hlavou, doma a za potlesku svých fanoušků…

Bylo to super! Když jsme slyšeli celý stadion jak fandí, to nám dávalo obrovskou radost a sílu. Všem fanouškům moc děkujeme za to, že nám takto pomáhali celou sezonu!

V čem byla největší zbraň Vyškova?

Určitě síla na puku a rychlost.

Popravdě musím přiznat, že jsem nečekal, že do playoff vůbec nastoupíš, když jsem viděl, jak jsi v posledním zápase základní části v Havířově opouštěl o první přestávce led za pomoci spoluhráčů. Jak ses v sérii fyzicky cítil?

Nakonec jsem se cítil docela dobře. Myslím, že i s klukama v lajně jsme si vyhověli. Samozřejmě síly pomalu odcházely, ale to asi všem.

Nechci, aby to znělo neskromně, ale není ti zpětně líto, že se nepodařilo po základní části uhrát lepší umístění? Nebo je sedmé místo odrazem toho, na co tým měl?

To je líto nám všem. Je to velká škoda, že jsme ten začátek nezačali líp, ale byli jsme nováčci, měli jsme úplně nové mužstvo poskládané z nových kluků, takže to trvalo než si to všechno sedne, ale za mě super, že jsme se nakonec do toho playoff dostali.


Poprvé jsi na svém dresu nosil kapitánské céčko. Změní tahle „značka“ nějak vnímání hráče na ledě i v kabině?

Myslím si, že ani ne. Každý hráč se snaží o to, aby tým fungoval a aby se dařilo. Každý v kabině se snažil pomoct tomu druhém a vysvětlit mladším hráčům, jak by se mohli zlepšovat v jistých situacích. Nemyslím si, že by se mi hrálo s céčkem nějak jinak, než bez něj.

Jak hodnotíš ročník 2022-23 ze svého pohledu?

Já se na to dívám pozitivně. Na to, jaký jsme měli začátek, tak jsme se zvedli a za to jsem rád. Hlavně kvůli vedení a fanouškům, protože si to zasloužili. Škoda je, že jsme se během sezóny potýkali s docela velkou marodkou. Snad se kluci dají do pořádku a další sezónu se uvidíme opět v plné síle.

Před sezonou byla hlavním cílem záchrana, potichu a skromně se mluvilo o ambicích vybojovat v premiéře playoff. To se povedlo. Jak bys zhodnotil první sezonu ve druhé lize?

Jsem rád, že jsme se dostali do playoff. Málokdo by to asi na začátku sezóny čekal. Byl to první rok, bylo nás tam spousta kluků, kteří jsme poslední sezóny hráli Krajskou ligu a 2. liga je prostě na jiné úrovni. Doufám a věřím, že další sezony to bude už jen lepší a lepší!

další články
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.
Vojtěch Dobiáš: Rád budu součástí plánovaných cílů Baníku
A-Tým
29.5.2023

Nejčerstvější posilou hodonínského Baníku je dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. Talentovaný útočník přichází na Slovácko z ...