SHKM Hodonín
Jakub Sajdl: Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat
Jakub Sajdl: Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat
A-Tým
21.3.2019

Odměna po celé, už nyní velmi vydařené, sezóně čekala na hokejisty hodonínského SHKM ve středu ve Velkém Meziříčí, kde vypuklo velké finále letošního ročníku Krajské ligy. Hodonínští se svým sokem dlouho drželi tempo. Zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení, jenže v pětapadesáté minutě strhli domácí skóre na svoji stranu. Ohlas po prvním utkání série poskytl jeden z úspěšncýh střelců SHKM Jakub Sajdl.

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Kubo, první finále bohužel nedopadlo kvůli nepovedenému závěru podle vašich představ, jednalo se však o velmi vyrovnané utkání. Co bylo rozhodujícím faktorem vaší porážky?

Bylo tam velké množství oslabení, což je proti takovému týmu, jako je Velké Meziříčí, vždycky špatně. Byla to nevýhoda a my se z toho musíme ponaučit. Všichni ví, že v takovém zápase jsou emoce, je ale třeba se těch zbytečných faulů vyvarovat.

V první periodě vás dost srazilo dlouhé oslabení tří na pět. Na začátku druhé třetiny se vám však povedlo dvěmi přesilovkovými góly dostat vedení na vaši stranu. Vaše hra v početní výhodě by mohla být v této vyrovnané sérii rozhodující zbraní...

Byla to škoda. Dlouho se nám dařilo dobře bránit, ale pak nám to tam bohužel padlo. Přesilovky můžou a měly by být naší výhodou, takže doufám, že nám to v dalších utkáních půjde.

Překvapila tě něčím hra Velkého Meziříčí nebo se drželi stylu úspěšného v základní části?

Věděli jsme, co od nich máme čekat. Hlavně u nich. Mají menší hříště, na které jsou zvyklí a hrají na něm dobře.

Co bude důležité změnit v dalším zápase, aby se vám povedlo sérii dorovnat?

Být více zodpovědní směrem dozadu a častěji střílet na bránu. Vrátit se ke hře, kterou jsme hráli s Uherským Ostrohem.

Pro spoustu mladších hráčů se jedná o první z vrcholů kariéry. Snažíš se jim z pozice zkušenějšího dávat cenné rady nebo jsou na to v týmu jiní?

Snažím se, pokud to alespoň trochu jde. Sem tam musím zařvat, ale to se stává (úsměv).

Páteční domácí zápas bude klíčový. Jaká jsou tvá očekávání?

Nic konkrétního. Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat (úsměv).

Děkuji za rozhovor.

další články
VIDEO: Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led
Info
27.7.2021

Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led. I když šlo o pouze o dobrovolný trénink, přivítalo trenérské duo Michal Kuba - Jan Prčík dvacítku hráčů, včetně trojice brankářů.
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
A-Tým
25.7.2021

Už zítra, tedy v úterý 27. července, nastoupí hokejisté hodonínského A-týmu na zbrusu novou ledovou plochu Zimního stadi...
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...