SHKM Hodonín
Jakub Sajdl: Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat
Jakub Sajdl: Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat
A-Tým
21.3.2019

Odměna po celé, už nyní velmi vydařené, sezóně čekala na hokejisty hodonínského SHKM ve středu ve Velkém Meziříčí, kde vypuklo velké finále letošního ročníku Krajské ligy. Hodonínští se svým sokem dlouho drželi tempo. Zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení, jenže v pětapadesáté minutě strhli domácí skóre na svoji stranu. Ohlas po prvním utkání série poskytl jeden z úspěšncýh střelců SHKM Jakub Sajdl.

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Kubo, první finále bohužel nedopadlo kvůli nepovedenému závěru podle vašich představ, jednalo se však o velmi vyrovnané utkání. Co bylo rozhodujícím faktorem vaší porážky?

Bylo tam velké množství oslabení, což je proti takovému týmu, jako je Velké Meziříčí, vždycky špatně. Byla to nevýhoda a my se z toho musíme ponaučit. Všichni ví, že v takovém zápase jsou emoce, je ale třeba se těch zbytečných faulů vyvarovat.

V první periodě vás dost srazilo dlouhé oslabení tří na pět. Na začátku druhé třetiny se vám však povedlo dvěmi přesilovkovými góly dostat vedení na vaši stranu. Vaše hra v početní výhodě by mohla být v této vyrovnané sérii rozhodující zbraní...

Byla to škoda. Dlouho se nám dařilo dobře bránit, ale pak nám to tam bohužel padlo. Přesilovky můžou a měly by být naší výhodou, takže doufám, že nám to v dalších utkáních půjde.

Překvapila tě něčím hra Velkého Meziříčí nebo se drželi stylu úspěšného v základní části?

Věděli jsme, co od nich máme čekat. Hlavně u nich. Mají menší hříště, na které jsou zvyklí a hrají na něm dobře.

Co bude důležité změnit v dalším zápase, aby se vám povedlo sérii dorovnat?

Být více zodpovědní směrem dozadu a častěji střílet na bránu. Vrátit se ke hře, kterou jsme hráli s Uherským Ostrohem.

Pro spoustu mladších hráčů se jedná o první z vrcholů kariéry. Snažíš se jim z pozice zkušenějšího dávat cenné rady nebo jsou na to v týmu jiní?

Snažím se, pokud to alespoň trochu jde. Sem tam musím zařvat, ale to se stává (úsměv).

Páteční domácí zápas bude klíčový. Jaká jsou tvá očekávání?

Nic konkrétního. Doufám, že přijde spousta fanoušků, kteří nám pomohou sérii vyrovnat (úsměv).

Děkuji za rozhovor.

další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...