SHKM Baník Hodonín
Jak vypadá situace v tabulce Krajské ligy před posledním kolem?
Jak vypadá situace v tabulce Krajské ligy před posledním kolem?
A-Tým
17.2.2020

Čtvrteční dohrávka a pak o víkendu poslední šestadvacáté kolo. Základní část už opravdu míří do finiše a situace ve středu tabulky je pořádně zamotaná a napínavá. Zatím známe sedmičku jistých postupujících, o poslední vstupenku do vyřazovacích bojů si to rozdají na dálku oba Spartaky. Jak nakonec budou vypadat čtvrtfinálové dvojice, na to si musíme počkat až do nedělního večera, už teď se ale můžete podívat na to, jak to vypadá s vyhlídkami pátého až devátého celku na konečné umístění.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

HHK Velké Meziříčí

Aktuální postavení v tabulce: 1. místo
Možné postavení po posledním kole: jisté 1. místo
V posledním kole hraje: v Uherském Ostrohu

Hokejisté Velkého Meziříčí mohou před posledním kolem předčasně slavit titul pro nejlepší tým základní části. S druhým týmem tabulky z Boskovic, který na HHK ztrácí tři body, mají totiž Horáci lepší vzájemné zápasy (4:3 a 4:0).


SKMB Boskovice

Aktuální postavení v tabulce: 2. místo
Možné postavení po posledním kole: jisté 2. místo
V posledním kole hraje: s Uherským Hradištěm

Minervě v posledním kole také o nic nepůjde. Jak již bylo řečeno, na první místo už Boskovičtí poskočit nemohou a díky sedmibodovému náskoku na třetí Uherský Ostroh už nemohou skončit na jiné než na druhé pozici.


HOKEJ Uherský Ostroh

Aktuální postavení v tabulce: 3. místo
Možné postavení po posledním kole: jisté 3. místo
V posledním kole hraje: s Velkým Meziříčím

Také bronzová pozice po základní části již má svého jasného majitele. Na třetím místě se po odehrání základní porce 26 zápasů umístí hokejisté z Uherského Ostrohu. Druhé Boskovice mají sedmibodový „polštář“ a čtvrtý Uničov ztrácí před posledním kolem na Ostrožany čtyři body.


HC Uničov

Aktuální postavení v tabulce: 4. místo
Možné postavení po posledním kole: jisté 4. místo
V posledním kole hraje: v Brumově-Bylnici

Posledním týmem, který má před posledním kolem takzvaně „své jisté“, je Uničov. Orli v posledním zápase doma nedali šanci Blansku, čímž svůj bodový zisk navýšili na 46 bodů. A jelikož ztráta na třetí Ostroh i náskok na pátý Hodonín činí čtyři body, mohou Uničovští poslední utkání základní části odehrát bez jakéhokoliv tlaku.


SHKM Hodonín

Aktuální postavení v tabulce: 5. místo
Možné postavení po posledním kole: 5. – 8. místo
V posledním kole hraje: s Břeclaví

Od pátého místa, které aktuálně drží hodonínští hokejisté, to však začíná být zajímavé a pořádně zamotané. Baník už nemůže poskočit na čtvrtou příčku, v závislosti na výsledcích může skončit na pátém, ale i na osmém místě. V případě, že Baník v derby s Břeclaví získá tři body, bude mu patřit konečné páté místo. Pakliže získá alespoň bod, nemůže Prčíkův tým skončit hůř než šestý.


HK Kroměříž

Aktuální postavení v tabulce: 6. místo
Možné postavení po posledním kole: 5. – 8. místo
V posledním kole hraje: s Březinou

Hanáci jsou na tom podobně, jako hokejisté Baníku, se kterým ale mají horší vzájemné zápasy. Pokud bude HK v posledním kole bodovat, neskončí hůř, než šesté. Pokud nezíská ani jeden bod, může se propadnout až na osmou příčku.


HC Lvi Břeclav

Aktuální postavení v tabulce: 7. místo
Možné postavení po posledním kole: 5. – 8. místo
V posledním kole hraje: v Hodoníně

Hokejisté Břeclavi jsou posledním týmem, který má před závěrečnými zápasy jistotu účasti v playoff, jelikož mají lepší vzájemné zápasy s momentálně devátou Velkou Bíteší (6:2, 7:4). Pokud v posledním zápase porazí Baník o tři a vice branek, mohou se Lvi při prohře Kroměříže posunout až na pátou příčku.


HC Spartak Uherský Brod

Aktuální postavení v tabulce: 8. místo
Možné postavení po posledním kole: 5. – 9. místo
V posledním kole hraje: v Blansku

Uherskobrodský Spartak okupuje osmou příčku a zatím nemá jistý postup do playoff. Zároveň je jediným týmem, který má šanci na vyřazovací boje, a přitom má před sebou ještě dva zápasy. Ve čtvrtek jej čeká domácí dohrávka 20. kola s Brumovem. Brod může teoreticky pořád ještě poskočit až na páté místo tabulky, to v případě, že z obou zápasů získá plný počet bodů a zároveň Hodonín s Kroměříží nezískají v posledním kole ani bod. Spartak se ale musí ohlížet i za sebe, na osmou příčku si stále ještě dělá zálusk další Spartak, avšak ten z Velké Bíteše.


HC Spartak Velká Bíteš

Aktuální postavení v tabulce: 9. místo
Možné postavení po posledním kole: 8. – 10. místo
V posledním kole hraje: v Rosicích

Posledním týmem, který bude v posledním kole bojovat o playoff, je Spartak Velká Bíteš. Pravda ale je, že aktuálně devátý tým tabulky nemá osud ve svých rukou. I když na sedmou Břeclav ztrácí Bíteš tři body, přeskočit ji kvůli horším vzájemným zápasům (2:6, 4:7) již nemůže. Do playoff posune Velkou Bíteš pouze výhra v duelu s Rosicemi. Zároveň ale musí v Bíteši spoléhat na „pomoc“ Uherského Brodu, který má jednobodový náskok a ke všemu dohrávku s Brumovem k dobru.

Týmy od desátého místa níže již nemají ani teoretickou šanci na postup do letošní vyřazovací části.

Čistě teoreticky se může stát že po posledním kole se čtyři týmy (Hodonín, Kroměříž, Břeclav a Brod) seřadí na 42 bodech. Pak by o konečném umístění rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů. Rovnost bodů může nastat také mezi oběma Spartaky.další články
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...