SHKM Hodonín
Foto: Oblíbená náborová akce opět sklidila mezi dětmi i rodiči velký úspěch
Foto: Oblíbená náborová akce opět sklidila mezi dětmi i rodiči velký úspěch
Info
22.9.2021

Devátý díl celostátní náborové akce Týden hokeje je za námi. Už tradičně na ledové ploše hodonínského zimního stadionu udělalo své první krůčky na bruslích plno nadšených a spokojených dětí, kteří si v doprovodu svých rodičů a prarodičů akci náramně užili.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Náborový program Českého hokeje, který je již od roku 2016 znám pod názvem Týden hokeje, přilákal ve středu odpoledne na hodonínský zimní stadion desítky dětí a jejich rodičů. Chlapci i děvčata měly možnost vyzkoušet si základy pohybu na ledě, jednoduchá cvičení s pukem nebo například hry s tenisáky.

Samotná akce odstartovala po třetí hodině odpolední, po registraci nových dětí, kterých přišlo zhruba 25, a zastávce v šatně, kde se s pomocí trenérů a rodičů oblékly do hokejové výstroje, následovala krátká prezentace našeho hokejového klubu a pak už se děti mohly v doprovodu rodičů rovnou vrhnout na led, který jim byl vyhrazen od 16:00 do 17:00.

Dětem se na ledě věnovali hlavní trenéři mládeže SHKM, kterým byli k ruce i jejich asistenti a také hráči A-týmu Baníku - Martin Vyrůbalík, Tom Polák a Jakub Sajdl. „Chtěl bych poděkovat všem, kdo přiložil ruku k dílu, a na dnešní akci se jakkoliv podíleli. Zejména pak patří velké poděkování klukům z týmu mladších žáků, za to, jak nám pomáhali a jak zodpovědně k tomu přistoupili,“ pochválil své svěřence Tibor Helísek.

„Šlo o to, abychom dětem ukázali nějaké základy. Trénink postupně přecházel ve formu herní zábavy, kdy děti hrály třeba na honěnou,“ popsal šéftrenér SHKM. „Některé děti byly velmi šikovné a bylo na nich vidět, že jim to na ledě jde. Jsme všichni moc rádi, že děti led opouštěly s úsměvem a nadšením. To pro nás trenéry je ta největší odměna,“ dodal.

Děti i jejich rodiče se dozvěděli, že zkušební lekce přípravky SHKM jsou zcela zdarma. Klub navíc dětem zapůjčí brusle, helmu, chrániče i rukavice „To je vlastně všechno, co malí začínající hokejisté do začátku potřebují. Stačí, když si děti vezmou teplé oblečení a my jsme schopni dodat zbytek. Postačí ale i cyklistická helma nebo zimní rukavice,“ říká šestatřicetiletý kouč.

Tréninky přípravky SHKM Hodonín se konají třikrát týdně. V pondělí je trénink v tělocvičně Základní školy Hodonín Mírové náměstí 19 (16:00), na ledě pak naši nejmenší trénují dvakrát týdně - ve středu (16:00 - 17:00) a v sobotu (09:15 - 10:15). „Pokud chtějí rodiče se svým dítětem vyzkoušet hokejový trénink, nemusí se nikde předem hlásit. Stačí přijít na kterýkoliv z tréninků přípravky a trenéři se o vše potřebné postarají,“ vysvětluje i přes svůj mladý věk již zkušený mládežnický trenér.

Devátý Týden hokeje v Hodoníně tedy opět slavil úspěch. „Děti i rodiče si to podle reakcí, kterých jsem si mohl všimnout, užili, a i pro nás to bylo po tom dlouhém roce volna zase skvělé dobití baterek,“ dodal na závěr Mgr. Tibor Helísek, DiS..

Klubové vedení se ve spolupráci s trenéry snaží rozšiřovat řady mladých hokejistů průběžně celý rok. Kromě toho, že trenéři pravidelně nejen v Hodoníně, ale i v okolních městech a vesnicích, obrážejí školky, kde děti seznamují s lením hokejem, pořádá klub také například „Pochod Drtičů“, letní „Dětský sportovní den“ nebo oblíbenou „Školičku bruslení“.Kompletní galerii najdete ZDE.