SHKM Hodonín
FOTO: A-tým zahájil suchou přípravu, na prvním tréninku se hlásilo 17 hráčů
FOTO: A-tým zahájil suchou přípravu, na prvním tréninku se hlásilo 17 hráčů
A-Tým
1.6.2020

Hodonínští hokejisté zahájili po tříměsíční pauze po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru letní přípravu na nový ročník Krajské ligy. Na čtvrtý tým loňské sezony čekají čtyři týdny dřiny a tvrdé práce. Drtiči budou trénovat třikrát týdně, na fotbalovém hřišti v Rybářích a ve Vagabund Gymu.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Nové trenérské dvojici Michal Kuba – Jan Prčík st. se na úvodním tréninku hlásilo sedmnáct hráčů. Pro zranění chyběl Aleš Dufek, kterého prozatím vyřadilo zranění nohy. Tomáš Račický se kvůli studiu ke společné přípravě připojí až v červenci. Martin Borot trénuje v Přerově.

„Začátek přípravy doprovázela příjemná a uvolněná nálada. Bylo fajn se po dlouhé pauze zase vidět,“ pronesl po úvodní tréninkové jednotce nový kouč Baníku Michal Kuba. Hráči dostali hned na začátek přípravě pořádně do těla. „Začali jsme pěkně zostra, není se na co šetřit a postupně budeme přidávat. Příště nás čeká trénink ve Vagabund Gym, ve čtvrtek si pak dáme kruhový trénink v Rybářích,“ prozrazuje nejbližší program mladý trenér.

První fáze letní přípravy bude pokračovat až do 26. června, poté dostanou hráči zhruba pětitýdenní volno. „Druhá fáze přípravy by měla začít v pondělí 20. července a rádi bychom pak plynule přešli rovnou na led. Ten by měl být podle posledních zpráv připraven 17. srpna, možná i o něco dřív. Uvidíme,“ říká.

Přátelská utkání jsou zatím předmětem jednání. Napevno domluveno je zatím jen jedno, ale to bude hodně zajímavé a pikantní. Do Hodonína přijede poměřit síly tým ze středočeské divize Krajské ligy. „Prvním potvrzeným soupeřem pro přípravné zápasy je tým HC Lev Benešov, za nějž nastupuje Michal Holeš, kterého fanoušci v Hodoníně velmi dobře znají. Jelikož jsme kamarádi, tak mě Michal kontaktoval a zeptal se mě, jestli bychom neměli zájem o přátelák,“ prozrazuje třicetiletý začínající trenér.

Po dohodě obou klubů se nakonec našel vhodný termín a duel Baníku se Lvy se opravdu uskuteční. Fanoušci si tak mohou do svých diářů poznamenat první důležité datum – zápas SHKM Hodonín vs. HC Lvi Benešov se na hodonínském zimním stadionu odehraje v pátek 21. srpna od 18:00 hodin. „Doufám, že tento zápas bude pro fanoušky velkým lákadlem,“ věří.

Kromě duelu s Benešovem by měli Drtiči odehrát ještě čtyři další přípravné duely. Kdy a s kým však zatím není jasné. „Jakmile budeme znát rozlosování soutěže a datum jejího začátku, začneme ihned s potenciálními soupeři hledat termíny dalších přípravných zápasů,“ dodal závěrem Michal Kuba.

Hráči, kteří se zúčastnili prvního tréninku:

Brankáři: Zollpriester (Luner).

Obránci: Směřička, Tomi, Polesný, Crlík, Rýpar, Veselský, Prčík ml., Weber (Filásek, Běhal, Rákoczy, Walla).

Útočníci: Peš, Venclík, Sajdl, Jajcay, Chalupa, Sedlák, Vacula, Kotásek (Dufek, Kučera, Polák, Borot, Račický, Šenk, Marek René).

Z loňského kádru nepokračují: Lidák, Lindner, Kuba (konec kariéry), Novotný, Výmola, Zapletal (pracovní vytížení), Koubek, Krupica.

Hráči v závorce byli z úvodního tréninku omluveni.
další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...