SHKM Baník Hodonín
FOTO+VIDEO: Starosta Libor Střecha přijal vítěze Krajské ligy na hodonínské radnici
FOTO+VIDEO: Starosta Libor Střecha přijal vítěze Krajské ligy na hodonínské radnici
A-Tým
13.5.2019

Hokejisté A-týmu SHKM Hodonín navštívili v pondělí 13. května hodonínskou radnici. Starosta města Libor Střecha je pozval, aby jim pogratuloval k vítězství v Krajské lize a poděkoval za příkladnou reklamu klubu i města. „Jménem svým, jménem zástupců města, a věřím, že i jménem většiny obyvatel města Hodonína, děkuji hráčům za to, co v sezoně 2018-19 dokázali. Za to, že do Hodonína vrátili hokejového ducha a dokázali, že město opět žilo hokejem,“ řekl v úvodní řeči hodonínský starosta Libor Střecha, kterého jsme požádali o krátký rozhovor.

autor:
Jan Hochman, Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Na radnici dorazila většina hráčů i zástupci klubu, kteří předali starostovi Hodonína hraný dres podepsaný všemi hráči A-týmu SHKM Hodonín. Po krátké úvodní řeči pana Libora Střechy proběhl slavnostní přípitek a následně také společné focení i s pohárem pro vítěze Krajské ligy 2018-19.

Krátké setkání Drtičů se starostou a dalšími zástupci města, místostarostou Ladislavem Ambrozkem a radním Ondřejem Fialíkem, se neslo ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře. Vedení klubu děkuje panu starostovi za pozvání a váží si podpory, kterou město hodonínskému hokeji poskytuje.

Libor Střecha: Je to obrovský úspěch pro klub i pro město Hodonín

Pane starosto, co říkáte na úspěch hokejového týmu mužů SHKM Hodonín, který ve své historicky první sezoně hned ovládl Krajskou ligu a získal pohár pro vítěze?

Je to samozřejmě obrovský úspěch pro klub i pro město Hodonín. Všem hráčům, trenérovi, realizačnímu týmu i vedení klubu k tomuto úspěchu moc gratuluji. Získat hned v první sezoně mistrovský titul je pro všechny určitě hodně zavazující ale zároveň je to výborný počin pro budoucnost hodonínského hokeje a výchovu mladých hráčů.

Děti vidí své vzory a následně mají o to větší motivaci. Mohli nasát skvělou atmosféru na zápasech, která s postupem sezony stoupala společně s počty diváků, kteří na zápasy chodili. Atmosféra na tribunách v zápasech playoff dala vzpomenout a hodně připomínala první polovinu devadesátých let, kdy Baník hrál nejlepší hokej, a celé město hokejem žilo. Opět se jen potvrdilo, že Hodonín je hokejové město.

Jste hokejovým fanouškem? Byl jste se na některém zápase Baníku podívat osobně?

Fanouškem hokeje určitě jsem, ale je pravda, že aktivní fanouškovská léta jsem prožíval zejména v době před tou smutnou kapitolou hodonínského hokeje, než se ze stadionu na dlouhé roky stala tržnice. V době, kdy za Baník nastupoval současný kouč národního týmu Miloš Říha, tak to jsem byl opravdu pravidelným návštěvníkem.

Přiznám se, že letos jsem byl jen na pár zápasech A-týmu SHKM. Byl jsem se podívat na zápasech základní části i na playoff. Tu skvělou atmosféru, která na zápasech panovala, jsem nasál a moc se mi to líbilo.

Hodonín je už dlouhé desítky let hokejovým městem, což potvrdily vysoké návštěvy na zápasech krajské ligy. Vrcholem sezony žil velký počet fanoušků v Hodoníně i širokém okolí. Hokejisté SHKM dělají městu skvělou reklamu, souhlasíte?

Určitě ano a také jsem za to hráčům, celému týmu i funkcionářům klubu jménem mým i jménem občanů města poděkoval. Jelikož jsem sám aktivně sportoval, tak vím, jak těžké a složité je, udržet si konstantně dobrou výkonnost a motivaci. Týmu SHKM se letos podařilo něco, za co si zaslouží uznání.

Co přejete hodonínskému hokeji do příštích let?

Hokejisté si vítězstvím v Krajské lize nasadili laťku hodně vysoko. Obecně ale přeji hodonínskému hokeji, aby se mu dařilo. Aby na zápasy chodilo co nejvíce fanoušků, kteří se budou hokejem dobře bavit. Přál bych si také, aby se v Hodoníně hrála v rámci možností, co nejvyšší soutěž, která by bavila hráče i fanoušky a která by dávala nějaký smysl.

Hráčům bych popřál hlavně pevné zdraví, ať je hokej stále baví, ať jim dělá radost a aby oni mohli dělat na oplátku radost svým fanouškům.

Kompletní fotogalerii najdete ZDE



další články
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...