SHKM Baník Hodonín
FOTO+VIDEO: Mladí Drtiči se proměnili ve stolní tenisty
FOTO+VIDEO: Mladí Drtiči se proměnili ve stolní tenisty
Info
20.7.2020

Sportovní hala TEZA dnes přivítala mladé hokejisty SHKM napříč všemi kategoriemi. Drtiči si vyzkoušeli, jaké to je být stolním tenistou. Kromě automatického stroje na podávání si děti vyzkoušely takzvaný „kolotoč“, zahráli si čtyřhru i dvouhru a součástí dnešního programu byl i turnaj, kterému dominovali Darek Běhůnek se Štěpánem Hlouškem. Velké poděkování za organizaci patří SKST Hodonín, panu Richardu Brhelovi a vedení Sportovní haly TEZA.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

„Ping-pongové“ odpoledne se uskutečnilo ve Sportovní hale TEZA, která se nachází v Hodoníně na adrese Lipová alej 4110/23. „Pan Brhel, který se nám celou dobu poctivě a naplno věnoval, nám nejprve ukázal zázemí, které stolní tenisté v hale mají. Pak nám předvedl, jak se správně drží ping-pongová pálka a ukázal různé tréninkové metody. Mimo to jsme stihli spoustu her a zápasů ve dvouhře i ve čtyřhře,“ řekl jeden z trenérů naší mládeže Tom Polák.

Největší zájem měly děti celkem pochopitelně o tréninkovou pomůcku, která na hráče sama vystřeluje míčky. „Nejvíc se nám všem asi líbil stroj, který sám vystřeloval míčky, a na kterém se dá nastavit jak rychlost, tak i směr, kterým míček vyletí. Bylo super, že jsme si to vyzkoušet. A popravdě, nebylo to tak snadné, jak se na první pohled zdálo,“ dodala nová posila trenérského štábu SHKM.

Dvaadvacetiletý trenér je vášnivým hráčem stolního tenisu. Ping-pongu se sice v mládí nijak zvlášť nevěnoval, své stolnětenisové dovednosti ale piloval s kamarády v létě na hodonínském koupališti. „Měl jsem i svůj vlastní ministůl, který jsem v mistrovské sezoně přinesl do kabiny A-týmu. Oslavy titulu ale bohužel nepřežil. To je ale spíš otázka na Pešáka…,“ směje se šikovný forvard, který by měl Baníku vypomoci i v nadcházející sezoně.

On i jeho svěřenci měli ze stolnětenisové návštěvy jen pozitivní pocity. „Musím přiznat, že jsem byl v hale na stolní tenis poprvé. Zázemí tady mají skvělé. Na žádném zápase jsem ještě nebyl, ale tohle bych chtěl brzy napravit a určitě se zajdu na nějaké utkání podívat,“ říká.

A na co se mohou mládežníci v nejbližší době těšit? „V tomto týdnu bychom chtěli navštívit hokejbalové hřiště v areálu u Červených domků,“ prozrazuje Tom Polák, který zároveň přiznal, že by hokejisté rádi navázali spolupráci s klubem SKST Hodonín a akci podobnou té dnešní v budoucnu zopakovali.


Historie stolního tenisu v Hodoníně

Oddíl stolního tenisu v Hodoníně vznikl jako SBČS Hodonín už v roce 1975, hlavním iniciátorem vzniku oddílu byl obětavý ředitel pobočky SBČS ing. Miroslav Beťák, který působil současně jako předseda i jako trenér. V prvních letech tvořily oddíl pouze ženy, mužský tým byl založen v roce 1981.

V září roku byla otevřena nová herna stolního tenisu na Skácelově ulici, zároveň do klubu přišel vyhlášený a uznávaný mládežnický trenér Vladimír Brhel, pod jehož vedením vyrostly v klubu desítky reprezentantů, čímž se hodonínský stolní tenis zařadil mezi nejlepší oddíly v zemi.

Klub SKST Hodonín žen hraje od roku 1992 nejvyšší soutěž, kterou v roce 1997 poprvé vyhrál. Od té doby se hodonínské ženy radovaly z titulu hned několikrát, naposledy v roce 2019, kdy ve finále Hodoňanky porazily velké rivalky z nedaleké Břeclavi.

Podobně úspěšných kolektivů na jižní Moravě ani v celé České republice moc nenajdete. Stolní tenistky Hodonína již několik let dominují extralize, startují v předních evropských soutěžích a hráčkami zásobují ženský národní tým.

Hodonínský stolní tenis ale nejsou jen extraligové ženy. SKST má v současné době pět ženských/dívčích a sedm mužských/chlapeckých družstev.

Oficiální web SKST Hodonín: sksthodonin.cz

další články
Ani tentokrát se to nepovedlo. B-týmu Baníku se nevydařil zápas v Brumově-Bylnici a vysoko prohrál
Info
26.11.2022

Béčku Baníku se vůbec nedaří a prohrál šesté utkání v řadě. Tentokrát byli nad jejich síly hráči Brumova - Bylnice. Začá...
Baník čeká cesta na sever, v sobotu vyzve Kopřivnici
A-Tým
26.11.2022

Po dvou domácích zápasech v řadě se hodonínští hokejisté poperou o další ligové body na ledě Kopřivnice. Modro-žlutí se ...