SHKM Baník Hodonín
Dominik Směřička: V Kanadě jsme se bili furt, jsem rád, že jsem to nezapomněl
Dominik Směřička: V Kanadě jsme se bili furt, jsem rád, že jsem to nezapomněl
A-Tým
6.12.2021

Dominik Směřička je se čtyřiašedesáti body stále nejproduktivnějším obráncem v historii SHKM, na paty mu ale šlape jeho parťák z obranné dvojice David Polesný. „Poles má letos opravdu skvělou formu, tak se toho snaží celá lajna využít,“ říká devětadvacetiletý zadák Baníku. Jak viděl zápas s Technikou, kde Baník tlačí bota nebo kde se v něm berou boxerské vlohy? To vše se dozvíte v dalším pozápasovém rozhovoru.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dominiku, s Technikou jste získali tři body. Po skvělém vstupu do zápasu to ale nebylo herně úplně ono. Polevili jste po vedení o tři góly v koncentraci?

Myslím, že ano. Začali jsme si myslet, že to půjde samo a přestali jsme hrát náš styl hokeje. Technika je mladý a bruslivý tým, který žádný zápas nevypustí. Vycítili, že se zápasem můžou ještě něco udělat a začali být nepříjemní.

Soupeře jste přestříleli 36:29, spousta dalších střel i z velmi dobrých příležitostí mířila mimo tři tyče. Dá se říct, že proměňování šancí je to, co vás pořád trápí?

V posledních zápasech ano. I v Brumově jsme měli spoustu zahozených šancí na gól, které nás nakonec mrzely.

Zahazování šancí se týká i přesilovek. V posledních třech zápasech jste v gól proměnili pouze dvě početní výhody ze třinácti. Co by šlo v přesilovkách dělat lépe?

Musíme to trochu zjednodušit, dostat pár hráčů do předbrankového prostoru a začít víc střílet.

Společně s Davidem Polesným tvoříte nejúdernější obrannou dvojici v soutěži. Dohromady jste posbírali už 23 kanadských bodů. Čemu přisuzuješ to, že vám to společně tak šlape?

Tak Poles je náš klenot mezi obránci! (směje se) Navíc to je inteligentní pan učitel, který umí výborně číst hru. Myslím, že máme podobný styl a dobře se doplňujeme. Když zaútočí jeden z nás, tak ten druhý se snaží zůstat vzadu.


Máte se svým parťákem v obraně nějak rozdělené úkoly?

Tak jelikož má Poles velká ramena, tak má i velkou ránu (směje se). Proto se snažíme hrát přesilovky přes něj. Navíc má letos opravdu skvělou formu, tak se toho snaží celá lajna využít.

Nedá mi to a musím se zeptat – v sezoně jsi podstoupil už dva pěstní souboje. A oba dva jsi na body jasně vyhrál. Přišlo mi, že jsi nikdy nebyl ten typ, který by se nějak hrnul do podobných situací…

Jak říkáš, nejsem úplně ten typ, co to vyhledává každý zápas. Obě dvě situace nějak vyplynuly ze situace. Když jsem hrál v mládeži v Kanadě, tak jsme se tam bili furt. Po návratu do Česka jsem se trochu „uklidnil“, ale jsem rád, že jsem to úplně nezapomněl (směje se).

V neděli hostíte v posledním letošním domácím zápase Brumov-Bylnici, na jehož ledě jste před dvěma týdny neuspěli. Co bude klíčem k tomu, abyste tentokrát proti Valachům slavili vítězství?

Klíčem určitě bude koncentrovat se po celých šedesát minut na náš hokej a nic nevypustit. Bude to poslední letošní domácí duel, takže budeme chtít udělat fanouškům ještě jednou v roce radost a vrátit Brumovu porážku.

Děkuji za rozhovor.


Aktuální pořadí 5 nejproduktivnějších obránců historie SHKM

Jméno
Z
G
A
B
Dominik Směřička
70
16
48
64
David Polesný
59
17
44
61
Michal Crlík
79
11
19
30
Patrik Lidák *
46
8
19
27
Kamil Rýpar
68
10
14
24

* hráč není v současné době na soupisce SHKM

další články
Jan Švejda: Myslel jsem, že to někdo tečoval. Až pak jsme zjistil, že to je můj gól
A-Tým
3.3.2024

Obránce Honza Švejda se proti Draci Šumperk trefil poprvé v sezoně a vyhrál tak interní soutěž s jedním svým spoluhráčem. Uhodnete se kterým a o co šlo? Odpověď najdete v našem pozápasovém rozhovoru.
Baník zničil i díky hattricku Vojty Dobiáše sedmi góly Draky a jde na třetí místo před opavský Slezan!
A-Tým
2.3.2024

Slovácký celek rázně odmítl prodloužení dosavadní tradice, že vzájemné zápasy s Draky končí nerozhodným výsledkem. Baník...
×
Dnes v 17:15 | 9.tř.
SKLH Žďár nad Sázavou
SHKM Baník Hodonín