SHKM Baník Hodonín
Dominik Směřička: Jsme všichni moc rádi, že jsme konečně dokázali dát góly a vyhrát
Dominik Směřička: Jsme všichni moc rádi, že jsme konečně dokázali dát góly a vyhrát
A-Tým
29.10.2019

Po vítězném utkání s Kroměříží zavládla v kabině A-týmu SHKM Hodonín velká úleva. Baníku se po téměř dvou a půl hodinách čistého času podařilo na vlastním ledě dát gól a nakonec dokráčet i k důležitému vítězství a zisku tří bodů. „Člověk se na to sice snaží nemyslet, ale samozřejmě to máš pořád v hlavě,“ přiznává sedmadvacetiletý hodonínský obránce.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dominiku, tak to konečně doma vyšlo. Po zápase musela v kabině zavládnout velká úleva…

Přesně, jak říkáš. Po zápase byla v kabině velká úleva a radosti. Jsme všichni moc rádi, že jsme konečně dokázali dát góly a vyhrát.

Doma jste skórovali naposledy v prvním kole, na domácí trefu jste tedy čekali více než měsíc. Jak moc jste to měli v hlavách? Asi vás tato bilance hodně svazovala…

Člověk se na to sice snaží nemyslet, ale samozřejmě to máš pořád v hlavě. Pro nás byl o to horší ten fakt, že nás ta střelecká neschopnost provázela na domácím ledě.

V každém zápase si dokážete vytvořit nemálo menších ale i stoprocentních příležitostí. I Přesto máte po sedmi kolech na svém kontě jen 15 branek. Ta otázka je možná na první pohled jednoduchá, ale – co dělat, aby se zlepšila vaše produktivita?

Musíme začít každý sám u sebe, a hlavně se na zlepšení musíme soustředit už na tréninku. Pevně věřím tomu, že pak se to přenese i do zápasů.

Oba góly jste vstřelili v přesilovkách. Zaměřujete se na tréninku na hru v početní výhodě nějak víc, nebo to byla jen souhra okolností?

Paradoxně jsme v této sestavě hráli vlastně poprvé a neměli jsme tak zatím šanci si na tréninku cokoliv nacvičit. Před zápasem a v jeho průběhu jsme si jen řekli pár vět k tomu, jak bychom to chtěli hrát. Aby nám lítal puk z hokejky na hokejku a abychom jej zbytečně nepředržovali.

U prvního gólu jsme soupeře dobře zmáčkli a vytvořili jsme si pár šancí. Pešák (Petr Peš, pozn. red.) mě tam pak skvěle našel mezi kruhy. Snažil jsem se vystřelit z první, ale naštěstí mi ta střela vůbec nesedla. Puk mi zůstal mezi nohama a já si všiml, že Sajgon (Jakub Sajdl, pozn. red.) je před bránou úplně sám. Kuba pak s klidnou hlavou zasunul puk do brány.

Druhá situace začala dobře vyhraným buly. Crla (Michal Crlík, pozn. red.) pak přenesl hru na mě, já přihrál Sajgonovi a ten našel mezi kruhy Pešáka, který se nemýlil.

Vraťme se na okamžik ještě k nedělnímu zápasu v Brumově. Na Valašsku jste dvakrát vedli, přesto jste nakonec odjížděli bez bodů. Doplatili jste hlavně na špatnou disciplínu, nebo vidíš důvod prohry v něčem jiném?

Sice jsme měli devět vyloučení, ale je taky pravda, že jsme v oslabení nedostali žádný gól. Spíš bych viděl důvod naší prohry v neproměňování šancí, kterých jsme měli v celém zápase dost. Navíc jsme si dali dva góly sami a ten třetí jsme soupeři de-facto darovali. Podle mě nám pomohlo, že se hrálo hned druhý den a že jsme tak mohli tento smolný zápas rychle hodit za hlavu.

V posledních zápasech si své premiéry odbylo hned několik juniorů. Jak se s tím kluci z tvého pohledu poprali?

Za mě se s tím kluci poprali skvěle! Možná byli ze začátku trochu nervózní, ale nebylo to nějak moc znát. Hodně se mi v posledních zápasech líbí Cottage (Matěj Chalupa, pozn. red.), který je na ledě hodně vidět. Pokud bude podávat takové výkony nadále a přidají se i ostatní junioři, zvedne to celý mančaft.

I když se vám zatím nedaří úplně podle vašich i fanouškovských představ, na tribunách máte stále neutuchající podporu. Že za vámi fanoušci stojí i když se vám úplně nedaří, to vás musí všechny moc těšit…

K tomu není co dodat. Naši fanoušci jsou neskuteční! O to víc nás mrzí ty prohrané zápasy, ve kterých nás hnali dopředu, ale my jsme nebyli schopní dát góly.

V neděli vás čeká ostře sledované derby s Ostrohem. Jak se na zápas těšíš?

Bude to určitě vyhecovaný zápas a soupeř nám bude chtít vrátit loňské semifinále. Já se na ten zápas těším a doufám, že fanoušci se těší také.

Děkuji za rozhovor.

další články
Soupiska A-týmu je bohatší o další jméno, do Baníku se vrací hodonínský odchovanec obránce Matěj Bílek!
A-Tým
7.6.2023

Po brankáři Dominiku Pitákovi a útočnících Adamu Bachánkovi a Vojtěchu Dobiášovi hlásí první posílení pro novou sezonu t...
Baník začne ligu 23. září v Havířově. Doma se zeleno-černí představí poprvé ve třetím kole proti Novému Jičínu
A-Tým
5.6.2023

Hodonínské hokejisty čeká na úvod jejich druhé sezony ve 2. lize venkovní dvojzápas. V prvním kole se Bachánkovi svěřenc...
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...