SHKM Baník Hodonín
Dominik Luža: Tolik gólů v jednom zápase jsem dal naposledy někdy možná v osmé třídě
Dominik Luža: Tolik gólů v jednom zápase jsem dal naposledy někdy možná v osmé třídě
A-Tým
8.2.2024

Dominik Luža si ve včerejším zápase s Havlíčkovým Brodem připsal do statistik tři gólové zásahy a velkou měrou se podílel na tom, že Baník poprvé ve své historii dokázal na svém ledě tým z Vysočiny porazit. „Před zápasem to v kabině někdo zmínil, že s nimi máme doma smůlu, ale nějak jsem si to nepřipouštěl. Chtěli jsme vyhrát a získat tři důležité body,“ říká jednadvacetiletý útočník, jenž se stal teprve třetím hráčem zeleno-černých, který dokázal v druholigovém utkání zapsat hattrick. Uhodnete jména zbylých dvou? Odpověď najdete na konci rozhovoru.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dominiku, gratuluji k hattricku a k vítězství nad neoblíbeným Havlíčkovým Brodem. Jak byste utkání na úvod zhodnotil?

Děkuji. I když tomu možná výsledek úplně nenapovídá, byl to těžký zápas, ale naštěstí s vítězným koncem pro nás.

Před utkáním se hodně mluvilo o tom, že jsme doma ještě na bruslaře nedokázali vyzrát. Byl pro vás i tento fakt o to větší motivací v zápase uspět?

Určitě ano. Na soupeře jsme se dobře připravili. Před zápasem to v kabině někdo zmínil, že s nimi máme doma smůlu, ale nějak jsem si to nepřipouštěl. Chtěli jsme vyhrát a získat tři důležité body.

První třetinu jsme vyhráli 2:0, hosté ale měli herně i střelecky (5:15) hodně navrch. V čem vám dělal HavlBrod největší problémy?

Souhlasím, HavlBrod byl v první třetině lepší, měli jsme štěstí, že trefili jen tyčky a podržel nás Pity (Dominik Piták, pozn. red.) v bráně. Byli nebezpeční, měli dobré protiútoky a v první třetině určitě i lepší pohyb.

Po změně stran jste naopak měli hřiště pevně ve svých rukou, co se v naší hře změnilo?

Po první třetině jsme si řekli, že sice vedeme o dva góly, ale že to z naší strany není dobrý výkon. Po pauze jsme do druhé třetiny šli s tím, že zlepšíme pohyb, budeme soupeře víc dohrávat a častěji střílet.Nakonec jste dokráčeli k vítězství 5:1, což je nejvyšší domácí výhra sezony. Určitě bylo fajn si konečně užít i poklidnější zápas….

Jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo doma před našimi fanoušky dát docela dost gólů. Určitě je lepší mít zápas pod kontrolou, než se do poslední vteřiny strachovat o výsledek.

Pojďme ale už k Vám a Vašemu hattricku. První gól vypadal jako secvičená akce. Je to tak, nebo jste s Erikem Hložánkem improvizovali?

Secvičené to nemáme, byla to čistá improvizace. Nahrál jsem Erikovi před modrou a valil do brány. Myslel jsem, že bude střílet, ale nakonec mě parádně našel a já to dával vlastně do prázdné branky.

Druhý gól byl i s trochou štěstí, ale nakonec byl pro Vás docela jednoduchou záležitostí...

To bylo v naší přesilovce, na Baga (Adam Bachánek, pozn. red.) vystoupili dva protihráči, ale Adam mezi nimi dobře prohodil puk na mě do rohu a najednou to bylo tři na jednoho. Přihrával jsem mezi kruhy Dobimu (Vojtěch Dobiáš, pozn. red.), jeho střelu zblokoval obránce přímo na Talafku (Tadeáš Talafa, pozn. red.) a ten mě našel před úplně prázdnou bránou.

A třetí trefa?

Erik opět zavezl puk velmi dobře do útočné třetiny, já jsem šlapal do brány. Střela na beton se odrazila před bránu a já to zase zasouval do prázdné (směje se).

Vzpomenete si, kdy naposledy se Vám podařilo v jednom zápase vstřelit hattrick?

To už nějaký pátek bude. Podle mě jsem tolik gólů v jednom zápase dal naposledy někdy možná v osmé třídě.

Už si Vás odchytil pokladník?

Jasně, hned během zápasu na střídačce na mě Sajgon (Jakub Sajdl, pozn. red.) volal (směje se).

V sobotu vás čeká další důležitý zápas na ledě Nového Jičína. Na tohoto soupeře by mohly pomoci i informace od Pavla Matěje…

Jičín je nepříjemný soupeř. Pavel nám zatím žádné informace neprozradil, ale myslím si, že by na ně mohl platit rychlý, bruslivý a tvrdý hokej.


Autoři druholigových baníkovských hatrricků:
Aleš Dufek - 15. 3. 2023: Hokej Vyškov - SHKM Baník Hodonín 2:4
Matěj Novák - 10. 1. 2024: HHK Velké Meziříčí - SHKM Baník Hodonín 2:7
Dominik Luža - 7. 2. 2024: SHKM Baník Hodonín - BK Havlíčkův Brod 5:1

další články
Šest kol před koncem si Baník může vybojovat jistotu playoff, o záchranu i playoff hrající Horáci ale nebudou snadným soupeřem
A-Tým
20.2.2024

Základní část se blíží ke svému konci. Před druholigovými kluby je na východě už jen šest kol, v tom 39. budou hodonínšt...
Matěj Mach: Podali jsme týmový výkon a ukázali jsme si, že umíme takové zápasy vyhrávat
A-Tým
19.2.2024

Proti svému bývalému týmu nastoupil Matěj Mach s kapitánským céčkem a i proto nemohl uniknout našemu redakčnímu mikrofon...
×
Dnes v 18:00 | A-tým
SHKM Baník Hodonín
HHK Velké Meziříčí