SHKM Baník Hodonín
Do Vyškova už i s obráncem Zorkem a dalšími dvěma novými tvářemi
Do Vyškova už i s obráncem Zorkem a dalšími dvěma novými tvářemi
A-Tým
5.9.2023

Už dnes v 18:00 nastoupí hokejisté SHKM k dalšímu přípravnému utkání. Po pěti zápasech s týmy z druhé nejvyšší slovenské ligy se Bachánkova družina poprvé poměří s týmem z naší druholigové skupiny. Ve Vyškově nastoupí Baník nejen s nejčerstvější posilou Lukou Zorkem, ale také s dalšími dvěma novými tvářemi.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vítězná vyškovská jízda přípravou

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Loňský semifinalista druhé ligy zatím prochází přípravnými zápasy jako nůž máslem. V prvním utkání se Vyškov utkal v Brně s druholigovým nováčkem Technikou, kterou porazil jasně 9:2. V odvetě už to tak jednoznačné nebylo, svěřenci trenéra Jiřího Recha v závěru dotahovali, ale vyrovnat se jim nepodařilo a utkání skončilo výhrou Vyškova 4:3.

Následoval zajímavý duel s týmem ze západní skupiny druhé ligy, v ofenzivně laděném zápase s Chomutovem padlo celkem třináct branek, Vyškov dal o jednu více a po šedesáti minutách se mohl radovat z výhry 7:6. Hattrickem se blýskl Jan Štefka, který se ve Vyškově představil už v závěru loňské základní části.

V zatím posledním přípravném střetnutí si Vyškov vyšlápl dokonce na tým z Chance ligy a potvrdil, že i letos bude patřit k favoritům naší skupiny. Přerovské Zubry porazili Vyškovští díky gólům Štefky, Komínka a Popelky 3:1. „Pro nás to byl určitě velice kvalitní týden. I ve středu ten Chomutov. Silní soupeři, kluci se přesvědčili, že se dá hrát s každým a byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem,“ shrnul „dvojzápas“ trenér Vyškovanů Michal Konečný.
Do Vyškova se třemi nováčky v sestavě

Zeleno-černí se proti Trnavě rehabilitovali po nezvládnutém utkání ve Skalici, a i když se v první třetině zápasu s Gladiátory na ledě hledali, dokázali ve druhé a ve třetí části nepříznivé skóre 0:3 otočit na konečných 4:3. „Nastoupili jsme do zápasu hrozně laxně, vůbec nechápu proč. Dělali jsme strašné chyby v obraně, zakládání útoku, rozebírání hráčů v obranném pásmu… Řekl bych, že od druhé třetiny to už bylo vyrovnané utkání. Ve třetí třetině tak už bylo vidět i napadání, a to je to, co chceme hrát,“ zhodnotil čtvrtý přípravný duel Baníku trenér Aleš Bachánek.

Do Vyškova pojedou Drtiči i se třemi nováčky v sestavě. Tím prvním je nejčerstvější posila slováckého celku, šestadvacetiletý obránce Luka Zorko. Druhým je o rok mladší forvard Jiří Karafiát, který se s Baníkem už nějaký čas připravuje a v současné době čeká, jak se vyvinou jednání o jeho zahraničním angažmá.

No a třetím novicem, který ve Vyškově oblékne dres SHKM je rodák z Jaroslavle, dvacetiletý forvard Pjotr Karpov, který přichází na zkoušku z maďarského Györu. S týmem se po duelu s Trnavou rozloučil útočník Segal Kisliuk, který na testu neuspěl.

další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...