SHKM Baník Hodonín
Desátým útočníkem na soupisce Baníku pro druhou ligu je vsetínský odchovanec Jan Štědrý!
Desátým útočníkem na soupisce Baníku pro druhou ligu je vsetínský odchovanec Jan Štědrý!
A-Tým
8.9.2022

Dalším hráčem, kterého vítá kabina A-týmu i díky společnosti PK Group, a jenž si vydobyl své místo na soupisce Baníku pro sezonu 2022-23, je útočník Jan Štědrý. Za pár dnů jedenadvacetiletý odchovanec vsetínského hokeje působil kromě mateřského klubu v mládežnických kategoriích i u přerovských Zubrů a olomouckých Kohoutů, vloni poprvé okusil druhou ligu v dresu Hronova.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Společnost PK Group 2016 s.r.o. (www.pkgroup.cz) se zabývá prodejem přepravních a manipulačních obalů, pojezdových koleček pro potravinářský, technický, spotřební a jiný průmysl. Poděkování patří především jednateli společnosti – Tomáši Kotáskovi, MBA. Děkujeme za podporu!


Honzo, jak bys sám sebe charakterizoval jako hráč a čím by ses chtěl prezentovat během sezony?

Myslím si, že jsem hráč, který dokáže týmu pomoci jak ve fázi útočné, tak i obranné. Mezi mé největší přednosti bych zařadil práci s kotoučem, čtení hry a napadání. Během sezóny chci především pomoci co nejvíce týmu a chci se prezentovat nebojácným hokejem.

Současně s hokejem studuješ vysokou školu, dá se skloubit její studium s působením ve 2. lize?

Věřím, že se studium skloubit s 2. ligou dá. Když člověk chce a plní to, co je potřeba. Všechno je to o domluvě. Minulý rok jsem první ročník zvládnul, i když byla sezona dost poznamenaná covidem.

Po prvních dvou přátelských utkáních jsi měl na svém kontě dvě vstřelené branky, můžeme se těšit na další střelecký příděl?

Určitě bych byl rád, kdybych střelecky navázal na dosavadní zápasy, ale je to stále příprava, takže góly sice vždy potěší, ale nedělám z toho předčasné závěry.

Jak hodnotíš dosavadní výsledky a výkony týmu?

První tři přípravné zápasy jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce, v dalších dvou jsme ale obdrželi zbytečně moc gólů, takže máme na čem pracovat. Myslím si ale, že se v každém zápase zlepšujeme a do prvního mistrovského utkání budeme dobře připraveni.

Co říkáš na diváckou kulisu v Hodoníně?

Věděl jsem, že tady v Hodoníně jsou úžasní fanoušci a už teď v přípravě jsem se o tom přesvědčil. Atmosféra byla skvělá a jsem rád, že fanoušci chodí i na přátelská utkání. Doufám, že v sezóně budou naším sedmým hráčem a bude jich chodit ještě více.


Profil Jana Štědrého na Eliteprospects

další články
Viktor Běhůnek: Nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky
Info
26.9.2022

V osmnácti letech patří k nejmladším článkům nově se tvořícího B-týmu Baníku. Je hodonínským odchovancem, ale dorostenec...
Výborně! Omlazený B-tým nasázel na úvod i díky šesti bodům Davida Janáse Uherskému Hradišti devět gólů!
A-Tým
25.9.2022

Zeleno-černí měli v prvním mistrovském utkání sezony pomalejší rozjezd, hosté díky dvěma přesilovkovým trefám relativně ...